F1 2010 kariera

Masownik

Banned
Witam
Jako ze przymierzam sie do zakupu tej gry chciałbym wiedziec jak wyglada tam kariera??
czy jest rozbudowana?? startujemy jako amatorzy w slabym teamie i pniemy sie po szczeblach kariery podpisujac kontrakty itd..czy wyglada tot ak ze tylko jakies wywiadziki zmiana opon i next race??
 

zary

Użytkownik
Użytkownik
Na początku masz do wyboru 3 słabe teamy: Lotus, Virgin i jakiś jescze.
 

Masownik

Banned
aha ale jak to dalej wyglada..gra ktos juz troche w kariere moze napisac cos wiecej?
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Głupoty gada kolega wyżej. Tak jest, ale tylko w 1 przypadku

Na początku wybierasz sobie ile będziesz sezonów w F1. Masz do wyboru 3/5/7
Im więcej sezonów tym do gorszych zespołów możesz dołączyć. Np jeśli wybierzesz 7 sezonów to tak jak kolega napisał wyżej, masz tylko 3 najsłabsze zespoły. Jeśli natomiast wybierzesz 3 sezony to będziesz miał dużo więcej zespołów do wyboru. Będą to będą Force India, Williams, Sauber itd. (przyznam się że sam wybrałem tą opcje żeby za szybko mi się gra nie znudziła po kilku sezonach i jeżdze obecnie w Williamsie :) )
Cały ten wybór będzie podczas konferencji gdy będą zadawać ci pytania.
Później wszystko będzie zależeć od twoich wyników. Jeśli będziesz lepszy od kolegi z zespołu to ty będziesz dostawał szybciej pakiety ulepszeń.
Jeśli sezon pójdzie ci dobrze, to w następnym dostaniesz napewno propozycje od lepszych zespołów do których możesz się przenieść.

Jeśli chodzi o wyścig, to będziesz mógł wybrać ile % wyścigu będziesz chciał przejechać. 20% / 30% itd. Są odpowiedniki też okrążeń, ale na każdej trasie będzie to zawsze inna ilośc okrążeń przy tym samym procencie wyścigu). Ja osobiście jeżdzę wyścigi mniej więcej po 20 okrążeń.
Będziesz mógł również wybrać jak długi weekend ma być. Są 2 opcje - Short i Long. Przy tej pierwszej opcji masz - 1 trening / 1 Quali / wyścig, a przy drugiej opcji masz normalny full weekend - 3 treningi / 3 sesje quali i wyścig.

Od siebie polecam gierke
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
dolacze sie do tematu i zadam pytanie. kiedy wjezdzac do pit stopu i ile razy podczas calego wyscigu?
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Wszystko zależy od długości wyścigu
Jeśli wybrałeś 100% długość wyścigu, to opony będą zużywały się w normalnym tempie tak jak podczas wyścigu.
Ale jeśli wybrałeś np. 20 okrążeń czyli przypuśćmy, że na jakimś torze będzie to 33% wyścigu, to musisz pamiętać że opony będą zużywały się 3x szybciej.
Dlatego najlepiej polegać na taktyce ustawionej przez twojego inżyniera

Podczas wyścigu inżynier informuje cie o zjeździe do pitstopu.
Przed wyścigiem wchodzisz w typka od opon i tam w 'race strategy' masz podaną taktyke ułożoną na ten wyścig. Możesz oczywiście zmienić jakie opony mają byc założone oraz na jakim okrążeniu ma być zjazd

Musisz poprostu podczas jazdy słuchać inżyniera. Jeśli np masz ustawione ~15 okrążeń, to pitstop będziesz miał na okrążeniu 6-7. Jeśli będziesz rozpoczynał to okrążenie to inżynier ci przypomni o zjeździe. Jak będziesz dojeżdzał do alei to też ci przypomni.
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
skonczylem kwalifikacje na 6 miejscu (wybrany mialem dlugi weekend wyscigowy) a na wyscigu startuje z 16 pozycji!! o co chodzi?!
 

SFU666

Banned
Użytkownik
skonczylem kwalifikacje na 6 miejscu (wybrany mialem dlugi weekend wyscigowy) a na wyscigu startuje z 16 pozycji!! o co chodzi?!
Może to że przejechałeś okrążenie na 6 miejscu i skończyleś,ale kolesie pojechali więcej i cie przeskoczyli.
 

Van Der Mills

Świeżak
Świeżak
Ciekawi mnie jak wyglądają konferencje prasowe, opiszcie to ; )
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Siedzisz przy stole obok dwóch innych zawodników, a przed tobą siedzą dziennikarze, kamery etc
Babka wstaje, wyciąga mikrofon i zadaje pytania. Ty wybierasz jedną z 3 odpowiedzi. Pytań jest pare
 

x_kamil

Użytkownik
Użytkownik
skonczylem kwalifikacje na 6 miejscu (wybrany mialem dlugi weekend wyscigowy) a na wyscigu startuje z 16 pozycji!! o co chodzi?!
Pewnie karę z przesunięciem o 10 miejsc dostałeś.
 

wikers

Świeżak
Świeżak
%

Ej a może wiecie jak już wybrałem ile chce jeździć okrążeń np 20% i chce to zmienić gdzie moge to zrobić?Lub jak skasować profil i od nowa zrobić?
 

Trey

Użytkownik
Użytkownik
Ej a może wiecie jak już wybrałem ile chce jeździć okrążeń np 20% i chce to zmienić gdzie moge to zrobić?Lub jak skasować profil i od nowa zrobić?
Nie musisz nic kasować bo przed każdym weekendem wybierasz sobie ilość okrążeń w procentach, poziom trudności itp.
 

LessThanJake

Użytkownik
Użytkownik
Hej wytłumaczcie mi coś.W Australii stratowałem z 2 pozycji,na starcie wyprzedziłem Webbera i osiagnałem przewage nad nim ok 10 sekund nie mówiąc o reszcie.na 7 okrazeniu zjechałem zmienic opony i wyjezdzam sobie trzeci,drugi jest Webber który zjezdza potem a pierwszy jest Rosberg który kurna chyba se nie zjechał do pitstopu i tak wygrał wyscigu,bo niemozliwym by było że odrobiłby taka przewage.Spotkaliscie sie z czyms takim ?
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Jeden z bugów
Niektórzy nie zjeżdżają
 

LessThanJake

Użytkownik
Użytkownik
Heh,no to fajnie.Ciekawe czy pofatygują sie panowie z Codemasters z jakimś patchem.Bo to troche porażka która psuje satysfakcje z gry w tak waznym elemencie który decyduje o zwycięstwie:)
 

rockobradford

Użytkownik
Użytkownik
Jeden z bugów
Super.... Czasami nie potrafię zrozumieć jak to możliwe że producenci wypuścili grę z takimi poważnymi błędami, które wypaczają rozgrywkę. Czy nikt w Codemasters nie testował tej gry? Bardzo długo czekałem na ten tytuł,ale niestety jak dla mnie F1 2010 to rozczarowanie roku, tylko i wyłącznie przez GŁUPIE błędy które wypaczają rozgrywkę.
 

Sierak1717

Użytkownik
Użytkownik
A czy w karierze jest możliwość podpisania umowy z jakimś innym teamem w trakcie sezonu a przyjście do niego po nim ??

Może wersja PL będzie już na starcie z jakimś patchem coś w stylu FM10 czy Batman G.O.T.Y ;)

rockobradford pamiętam jak FM10 miał największą w historii tej serii ilość beta testerów (nie pamiętam teraz dokładnie ile) a SI dostało raporty od niecałych 10% testujących.
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Z tego co wiem dopiero po sezonie będzie możliwość przejścia do innego teamu
 

tomq96

Świeżak
Świeżak
Panowie pociesze was. Panowie z Codemasters wzięli się już za f1 2011. W tej odsłonie maja już naprawić błędy, i chyba warto poczekać‼ bo z tego co wiem to bedziemy na nia czekac do sierpnia/wrzesnia 2011.
 

Do góry Bottom