Falcon RGH 2 bardzo wolny start

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Jak w temacie xbox bootuje od kilku sekund do kilku minut lub w ogóle. CR C jest w tej chwili ustawiony optymalnie, ponieważ w innej konfiguracji nie włączał się. Próbowałem również użyć przewód z uziemieniem do cpu rst, ale również brak boota. Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób






 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Na wersji Falcon tak jest. Ja też chciałem przerobić takiego na RGH2 i specjalista z tego forum nie mógł sobie z nim poradzić i nie przerobił (a wiem, że się na tym znał).


Wysłane z mojej Xperii Miro za pomocą Tapatalk 4
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Czytałem, że wersja falcon jest suką, ale poczekam może ktoś ma jakiś pomysł. Widziałem gdzieś temat z diodą i rezystorem
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Pomaga zmiana parametru power mode i vcs control
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Jak można zmienić te parametry?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
smc config w j runnerze
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
dobrze tylko nie wiem jakie parametry wpisać i co po wpisaniu
 

Imperial BoRo

Użytkownik
Użytkownik
w moim falconie też rgh v2 nie ruszyło ;/
 

TigraTeam

Banned
dobrze tylko nie wiem jakie parametry wpisać i co po wpisaniu
J-runner,zakładka tools,sms config editor,edit config zmień Power Mode: na 8180
i VCS Control na 8555.
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za odpowiedz. Rozumiem, że po zmianie ustawień muszę jeszcze raz utworzyć image i wgrać do nand?
 

TigraTeam

Banned
Tak
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Oprucz "koniecznej zmiany i modyfikacji w SMC" Generalnie dotyczy to tylko konsol Falcon i Jasper na RGH2, oraz uważam że lepszym chipem na boot jest CR3 Lite, a nawet Matrix. Osobiście na Cr Rev. C czy D miałem kiepskie booty na Falconie z RGH2, a to samo ułożenie kabli zmiana tylko chipa paliła boot znacznie lepiej. Sama zmiana w SMC da ci tyle że konsola nie będzie Freezować, wieszać i resetować, może troszkę poprawi się boot jednak nie znacznie.
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Oprucz "koniecznej zmiany i modyfikacji w SMC" Generalnie dotyczy to tylko konsol Falcon i Jasper na RGH2, oraz uważam że lepszym chipem na boot jest CR3 Lite, a nawet Matrix. Osobiście na Cr Rev. C czy D miałem kiepskie booty na Falconie z RGH2, a to samo ułożenie kabli zmiana tylko chipa paliła boot znacznie lepiej. Sama zmiana w SMC da ci tyle że konsola nie będzie Freezować, wieszać i resetować, może troszkę poprawi się boot jednak nie znacznie.

Dzięki za uwagę odnośnie glitchera. Następnym razem "poszperam" przed zakupem, bo u mnie w trinity rev c działa jak należy. Jutro dam znać odnośnie rezultatu po zmianie ustawień jr
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na moim falconie też nie chciało RGH2 ruszyć, do czasu aż zastosowałem równolegle połączone rezystor i kondensator (u mnie 2.2kOhm + 680pF), wpięte szeregowo w linię cpu reset. Po tym zabiegu falcon na zimno startuje do 1 minuty. Niestety na ciepło może to potrwać nawet do kilku-kilkunastu minut. Taki juz urok tych płyt główych... pomimo tego, i tak jestem zadowolony z końcowego efektu. :)
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za uwagę odnośnie glitchera. Następnym razem "poszperam" przed zakupem, bo u mnie w trinity rev c działa jak należy. Jutro dam znać odnośnie rezultatu po zmianie ustawień jr
Nie no generalnie CR Rev. C jako tako też daję radę, jednak właśnie jak kolega wyżej pisał, trzeba dokładać rezystory i kondzik (czasem testowo różne konfiguracje i jest to męczące), gdzie w CR3 Lite robisz wszystko zworkami i wychodzi o wiele mniej roboty. W sumie jak już masz tego Cr Rev. C weź na linie CPU RST daj rezystor szeregowo w linie oraz kondzik równolegle do rezystora i spróbój konfiguracji jak wyżej kolega 2,2kohm + 680pf, ewentualnie na Cr3 Lite ja ustawiam własnie parametry tak ze jest 1kohm i 680pf, spróbój także w ustawieniu na SLIM a nie Phat.
 

koloboro

Użytkownik
Użytkownik
Przetestuj wszystkie kombinacje: rezystory 1k, 2k, 3.3k i kondensatory 470pF, 560pF 680pF na lini cpu_rst (oczywiście odpowiednio połączone). Rgh2 na falconie to trudny temat.
 

GCR

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Zmieniłem ustawienia wedle zaleceń, ale zbytnio nie pomogło. Nie mam w tej chwili odpowiednich rezystorow i muszę je zamowic z@. Czy jest jakas możliwość wgrac nizszy retail dashboard, aby moc zrobić rgh1?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Nie ma takiej mozliwosci....

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Zmieniłem ustawienia wedle zaleceń, ale zbytnio nie pomogło. Nie mam w tej chwili odpowiednich rezystorow i muszę je zamowic z@. Czy jest jakas możliwość wgrac nizszy retail dashboard, aby moc zrobić rgh1?
Dlatego pisałem ze Cr3 lite w Falconie na RGH2 jest lepszy, Falcon na RGH2 to trudna do ogarnięcia sprawa, da się ale trzeba poświecić niej nieco/sporo więcej czasu bo kombinacje sporo trwają.

P.S zbytnio nie pomogło. W jakim sensie nie pali w ogóle czy pali boot ale długo..? Jeśli chodzi o boot w czasie 1 minuty na CR Rev. C to i tak dobry czas

RGH1.. pytanie jaki masz oryginalny Dashboard bo też tego nie pisałeś.
xxxx do 13599 włącznie robisz RGH1, zaś powyżej bo od wersji 14717 (14719, 15774, 16202, 16203) robisz już niestety RGH2
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Skoro ma rgh 2 to widocznie dash byl wysoki przed montazem chipa...no chyba ze monter byl samobójcą....

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2
 

Do góry Bottom