Fall UPDATE 2010 czyli wszystko o nowym dashboardzie ! [tylko sprawdzone INFO]

kobzuch

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Przeglądając xbox360iso (wątek o Fable 3), trafiłem na pewien sposób sprawdzenia, czy po próbie odpalenia gry z AP25 zostałem oflagowany.
Pop out your HArd Drive, turn on your Xbox, go to sytem settings, click test connection. When it says you need to update, click no. Then press Y look at the Z status. It should say 8015-1002. YOu have not been flagged. If it says Z: 8015-z90D, take some excedrine, because you just got the BAN HAMMER in December
Pokrótce: Odłączamy dysk twardy konsoli, włączamy ją. Teraz trzeba przejść do ustawień systemowych i odpalić test połączenia internetowego Xboxa. Po chwili zostanie wyświetlony komunikat o zatwierdzeniu aktualizacji - naciskamy "nie", później "anuluj". Teraz należy nacisnąć "Y" na padzie i odczytać wartość Z. Jeśli Z = 8015-1002 nasza konsola nie została oflagowana, jeśli Z = 8015-z90D ban już na nas czeka :).
Dodaję jako ciekawostkę.
Pozdrawiam
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Teraz już bez spamu bo tak będzie nagradzany, czyli BAN
 

york74

Świeżak
Świeżak
Informacyjnie tylko a propos Fable3 na starym DB na już zbanowanej konsoli wiele osób o to pytało w różnych wątkach.
(Zbanowana konsola wystawia flagę, którą bierze pod uwagę AP25 i nie pozwala jej się odpalić)

Konsola wyprodukowana: 2008-05-06
dashboard: 2.0.9199.0
DVD ROM: Lite-On
iXtreme: 1.5.1 (Wave3)
XVal2.0: Console Banned

Fable3 (kopia nieznanego źródła), 360WavesPatcher: Wave 3 - nie odpala ("..przetrzyj ściereczką...")
Inne gry - odpalają z CD i HDD.
 

Nafta-Katowice

Użytkownik
Użytkownik
8015-1002 :D nie oflagowana ;]
a Xval 2.0 pokazuje ze jestem oflagowany .
 

HIF PL

Użytkownik
Użytkownik
http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/uszkodzony-profil-72048.html#post580516 <-- związane z najnowszym dashboardem. Jeśli ktoś to potwierdzi można dopisać do pierwszej strony.
 
W

Wilq2006

Guest
Assassins Creed Brotherhood posiada zabezpieczenie AP2.5


 

Kela

Banned
Assassins Creed Brotherhood
Podobno działa na nowym dashu z ix 1.6
Mogę potwierdzić , że nie działa .
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
info od c4e :

LT+ w najblizszy weekend bedzie już oficialnie testowany
Najpierw wyjdzie dla benq'a i Liteonów.


PS: Rok temu testy trwały ponad miesiąc więc bez podniety
 

Floyd

Użytkownik
Użytkownik
Najnowszy NFS również posiada AP 2.5, to oznaczało by ze już każda nowa gra takowe zabezpieczenie będzie posiadać.
 

AiZo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak więc nadzieja w tym, że beta LT+ przejdzie i NFS'a. Jeżeli tak będzie to niedługo pewnie się doczekamy finalnej wersji.
Assassin's Creed: Brotherhood i Fable 3 już przeszła.

// Nie wiem czy już było, ale był mały edit od c4eva:



[2010-11-14 Updates]
[c4eva] testing code, so far so good!
[******] is black ops as safe as any other game before the dash update?
[c4eva] ******:yes
[***] for slim what kind of real time checks are we talking about?
[c4eva] ***:realtime fw check,realtime ram check!
[c4eva] they are checking for our code/data in drive!
[*********] c4 can we expect lt+ this side of christmas?
[c4eva] *********:yes

// Jednym słowem, przed świętami raczej na pewno będzie wydany.
 

mikul1991

Użytkownik
Użytkownik
Autorze tematu- polecam dopisać na głównej stronie informację, że oflagowane konsole uszkadzają profil na którym została włączona gra z AP2.5. Profil działa tylko na konsoli, którą oflagowano. Na innej wykrywa go jako uszkodzony. W razie uszkodzenia konsoli tracimy wszystkie osiągnięcia i (chyba save - jeśli ktoś wie jak swoje save przerzucić na inny profil to proszę o odpowiedź PW). HIF PL o tym wspomniał, ja potwierdzam. Ale Microsoft nas wykołował. Ciekawe ile jeszcze niespodzianek nas czeka. Możliwe, że nowy FW ściągnie flagę..
 

bzyczq

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
chciałem tylko powiedzieć, że posiadam ixLT i grałem na XBL w Call of Duty: Black Ops (wersja z ssv2, wszystko pod ixLT) i mam ściągnięte update, 2 bo wyszyły 2 i konsola nie została oflagowana... czyli 2 patche wyszły, nie dodały AP 2.5
to dla tych co się boją wgrać update gry :)
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Dużo osób się pyta kiedy będzie LT+ ,a więc teraz to wygląda tak:
LT+ jest juz testowany ,c4e mówi że wypości pełną na początku grudnia jak sprawdzimy większą ilość gier.Czas oczekiwania do 3 tyg.
LT+ publicznie będzie udostępnony tylko full wersja
 

kobzuch

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
Sądząc po tym co wypisują na xbox360iso, AP 2.5 zostało złamane (a właściwie ktoś je obszedł :)). Jakiś Włoch rozbebeszył xbox'a, zamontował przełącznik i Fable 3, AC:B śmigają aż miło. Z NFS'em gorzej, bo jedyne co osiągnęli to czarny ekran po próbie odpalenia.
Do rzeczy...
Przełącznik montuje się między kable zasilające napęd:

Po tym zabiegu można podmieniać płyty w napędzie "bez jego wiedzy". Gra musi być zainstalowana na dysku.
I po krzyku! Prawda, że proste?
Jednak sposób ma jedną, zasadniczą wadę - ban murowany. Druga sprawa - można sobie uszkodzić konsolę (autor wspomina, że lepiej nie włączać konsoli przy włączonym przełączniku).
Ja swojej konsoli tego NIE zrobię! Piszą, że działa w 100% na nowym Dashboard (konsola po podmianie płyty wywala błąd, ale po naciśnięciu A wczytuje grę), wolę poczekać na LT+.
Filmik wygląda na lewy, jednak kilka osób z iso napisało, że działa.
Dodaję jako ciekawostkę. Nie odpowiadam za uszkodzony sprzęt i bana na XBL.
Pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
tylko info !!!
 

shibby20

Użytkownik
Użytkownik
takie info ode mnie. Jeszcze do wczoraj mialem dasha 8955. Pozostałe info konsoli to liteon v1 z ix1.61ns. Konsole kupiłem już zbanowaną ale odblokowałem przez przywrócenie secdata.bin.
Wyczytałem, że dash 12416 to ostatni ktory nie obsluguje AP25. Stwierdziłem, że zrobię aktualizację - jest szansa, że ruszy AC:B.
Przed aktualizacją sprawdziłem XValem - secdata byl czysty.

Zrobilem aktualizacje - link znalazłem na forum - link do strony MS
Aktualizacja przebiegła bezpoblemu - jest dash 12416. Probuje uruchomić ACB, nie można odczytać płyty.

Z ciekawości sprawdziłem XVal - niespodzianka... Failed AP25 costam.
Tak więc bzdurą jest, że 12416 nie obsługuje AP25.

Pytanie - czy ktoś probował przywrócić secdata.bin w taki sam sposób jak kiedys odblokowywało się możliwość instalowania gier na dysk na zbanowanej konsoli? Wydaje mi się, że jest to wykonalne.

Autorze tematu- polecam dopisać na głównej stronie informację, że oflagowane konsole uszkadzają profil na którym została włączona gra z AP2.5.
nie prawda. U mnie pomimo oflagowania profil nie został uszkodzony. Są osiągniecia i wszystko chodzi po staremu.
 

BlanowakUS

Świeżak
Świeżak
8015-1002 :D nie oflagowana ;]
a Xval 2.0 pokazuje ze jestem oflagowany .
U mnie to samo
po uruchomieniu nfs
 

marylin

Użytkownik
Użytkownik
nie prawda. U mnie pomimo oflagowania profil nie został uszkodzony. Są osiągniecia i wszystko chodzi po staremu.
Nie wprowadzaj w błąd. Przenieś swój profil na inną konsolę, to zobaczysz, że jest uszkodzony. Na tej konsoli co masz obecnie będzie działał i tylko na tej.
 

shibby20

Użytkownik
Użytkownik
Nie wprowadzaj w błąd. Przenieś swój profil na inną konsolę, to zobaczysz, że jest uszkodzony. Na tej konsoli co masz obecnie będzie działał i tylko na tej.
sprawdzac nie mam co bo profil mam od czasu zbanowania konsoli. Tak wiec jezeli jest uszkodzony to predzej przez wczesniejszy ban niz obecne oflagowanie.
 

afroninja

Użytkownik
Użytkownik
Update, c4eva był na IRCu:

#
#
[2010-11-19 01:02PM] <*****> just a thought, is lt+ coming for slim, or is that to follow as a different version?
#
[2010-11-19 01:08PM] <c4eva> slim comes after liteon
#
[2010-11-19 01:08PM] <*********> c4eva is the live testing going well ?
#
[2010-11-19 01:10PM] <c4eva> testing is going very well
#

#

#
[2010-11-19 10:03PM UTC] #fw <c4eva> all testing successful on all ap25 games on live, in hands of testers now!
#
[2010-11-20 04:37AM UTC] #fw <******> did anybody get ACB to play on thier lite on?
#
[2010-11-20 04:37AM UTC] #fw <c4eva> ******:yes :)

Wszystkie testy wypadły pozytywnie przy wszystkich grach z AP25, ponadto testowanie gier z nowym zabezpieczeniem na Live idzie równie świetnie :) LT+ jest teraz w rękach testerów. Oby tak dalej :)
 

Do góry Bottom