Fallout 4 zawiesza się po uruchomieniu

Dagvi

Świeżak
Świeżak
Z tego co przeczytałem na tym wątku trzeba grać offline prawda?
Grę kupiłem jakiś czas temu i wszystko szło dobrze dopóki nie kupiłem sobie nowego telewizora, podłączyłem do niego konsolę i wtedy pojawił się u mnie ten problem. Było to jeszcze w tamtym roku, bodajże pod koniec grudnia ale nie przejąłem się szczególnie tym problemem i po prostu odinstalowałem grę.

Parę dni temu naszła mnie wielka ochota by znów odwiedzić Fallout 4, postanowiłem zainstalować grę na nowo (posiadam wersję pudełkową) i problem znów się pojawiał, wielokrotnie usuwałem wszystkie dane i instalowałem grę, gdy to nie podziałało postanowiłem pobawić się w opcjach, wyłączyłem HDR, 4K a rozdzielczość ustawiłem na 720p. Po tych zmianach gra ładowała się i tym razem zamarzała na menu, przez sekundę byłem w stanie zobaczyć opcje typu graj teraz itp.

Nie wiedziałem co dalej robić, więc postanowiłem pożyczyć grę przyjacielowi, który właśnie przed chwilą napisał że u niego z grą wszystko jest w porządku. Spróbuję jutro zagrać offline albo odłączyć konsolę od Ethernetu i grać na wi-fi (na wcześniejszym TV używałem tylko wi-fi więc tu też mógł być problem)

PS. Jeśli kogoś to interesuje moim dostawcą internetu jest Netia.
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Z tego co pamiętam problem jest w tym, że ISP blokuje połączenie z "jakimś IP" i dlatego gra sie zawiesza online, a działa bez problemu offline. Więc może twój kolega ma innego dostawcę internetu i dlatego nie ma tego problemu.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
wystarczy na routerze zablokować DNSy Bethesdy związane z modami. Jak będę w domu to mogę sprawdzić jaki dokładnie zakres trzeba przyblokować. Ja na raspberry pi zainstalowałem sobie pi-hole, który służy za lokalny serwer DNS i przy okazji filtruje niechciane domeny. Dzięki temu nie mam praktycznie reklam bez konieczności korzystania z adblocka w przeglądarce. Plus mogę blokować np. bethesdę :D

EDIT : Jakby ktoś był ciekawy, to koszt takiego raspberry pi zero to aktualnie ok 30zł 52zł * na botland.

*sprawdziłem i jednak 52zł, bo wersja za 26zł nie ma wifi.
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
wystarczy na routerze zablokować DNSy Bethesdy związane z modami. Jak będę w domu to mogę sprawdzić jaki dokładnie zakres trzeba przyblokować. Ja na raspberry pi zainstalowałem sobie pi-hole, który służy za lokalny serwer DNS i przy okazji filtruje niechciane domeny. Dzięki temu nie mam praktycznie reklam bez konieczności korzystania z adblocka w przeglądarce. Plus mogę blokować np. bethesdę :D

EDIT : Jakby ktoś był ciekawy, to koszt takiego raspberry pi zero to aktualnie ok 30zł 52zł * na botland.

*sprawdziłem i jednak 52zł, bo wersja za 26zł nie ma wifi.
to ja poprosze dnsy
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
to ja poprosze dnsy
jak wrócę do domu to dopiszę do tego postu. Warto zaznaczyć tutaj, że musisz mieć możliwość blokowania (przekierowania w kosmos) określonych domen a nie zakresów IP, bo Bethesda dzierżawi serwery do Amazona i IP poszczególnych serwerów zmieniają się co jakiś czas. A blokada szerokiego zakresu IP serwerów Amazona też działa na krótką metę i sprawia, że przestanie działać wiele innych usług.

Swoją drogą to właśnie to jest podobno przyczyną problemu - wyczytałem kiedyś w którymś wątku, że problemem nie jest blokowanie przez ISP, a właśnie blokowanie przez Amazona IP pochodzących od określonych ISP.

Ja niestety na routerze nie miałem opcji blokady/przekierowań domen na poziomie dnsa i bawiłem się przez pewien czas ze statycznym przekierowaniem zakresów IP, co jak napisałem - nie działało za dobrze. Na szczęście znalazłem pi-hole :)


EDIT:
  • cdn.bethesda.net
  • cdn02.bethesda.net
  • cdn03.bethesda.net
  • mods.services.bethesda.net
  • services.bethesda.net
Uogólnienie na regexp:
Kod:
cdn.*bethesda\.net
 
Ostatnia edycja:

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
jak wrócę do domu to dopiszę do tego postu. Warto zaznaczyć tutaj, że musisz mieć możliwość blokowania (przekierowania w kosmos) określonych domen a nie zakresów IP, bo Bethesda dzierżawi serwery do Amazona i IP poszczególnych serwerów zmieniają się co jakiś czas. A blokada szerokiego zakresu IP serwerów Amazona też działa na krótką metę i sprawia, że przestanie działać wiele innych usług.

Swoją drogą to właśnie to jest podobno przyczyną problemu - wyczytałem kiedyś w którymś wątku, że problemem nie jest blokowanie przez ISP, a właśnie blokowanie przez Amazona IP pochodzących od określonych ISP.

Ja niestety na routerze nie miałem opcji blokady/przekierowań domen na poziomie dnsa i bawiłem się przez pewien czas ze statycznym przekierowaniem zakresów IP, co jak napisałem - nie działało za dobrze. Na szczęście znalazłem pi-hole :)


EDIT:
  • cdn.bethesda.net
  • cdn02.bethesda.net
  • cdn03.bethesda.net
  • mods.services.bethesda.net
  • services.bethesda.net
Uogólnienie na regexp:
Kod:
cdn.*bethesda\.net
dodane, dzis sprawdze
3921
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Uogulnienie na regexp dotyczyło tylko serwerów cdn. Poza tym musisz mieć koniecznie dodane jeszcze te dwa :
  • mods.services.bethesda.net
  • services.bethesda.net
EDIT:

@brattanek
I jak? Działa?
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Update:

Tak ostatnio odpaliłem u siebie Fallout4 na chwilę i o dziwo zadziałało mi wraz z Creation Club i Mods (pomimo aktywnej filelisty z blokowaniem serwerów podanych powyżej). Byłem nawet w stanie wejść do tych zakładek i przeglądać zawartość :D

Tak więc jest szansa, że Bethesda się ogarnęła i to załatała, bądź że zmienili serwery.
 

Do góry Bottom