Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Robciq

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Hmm. Kto może potwierdzić, że gra jest niedopracowana? Bo czytałem, że są różne problemy, nie tylko z grafiką?;/;/ Mam zamiar pobrać, ale tak czytam to zdania są bardzo podzielone :p
 

eDdy00000

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Moze mi kto powiedziec:
Ze jak zabije typa w wiose i potem jak jade przez inne wioski to do mnie strzelaja, mozna jakos przywrocic to ze jak przejezdzam, czy ide aby do mnie nie strzelali, czy juz tak bedzie na stale. ? ;)
 
R

rowerser

Guest
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Nie wiem ja nie zauważyłem by coś było nie tak z tymi cieniami co wcześnie pisali :p....z save robie tak, że patrze na date ostatniego i trybi...także jazda samochodami nie jest jakaś ciężka. Jedynie to hamowanie...wydaje się że fury mają hample brembo i wogole :D...staja w miejscu :D, że tak napisze :p. a co do celownika, jak dobrze widziałem jest opcja go włączenia...ale i tak go chyba nie ma w grze...(może się mylę - poprawiać). Zresztą jakoś to mi też nie przeszkadza. Bardzo podoba mi się krew, ładnie tryska :D....i wydaje się taka "żywa". Czasami zauważyłem, że AI potrafi schować się za czymś nie obczajając, żę jestem za nim :D i mu ładuje serie w plery....a i jeszcze bardzo ładne są eksplozje granatów :D. Supe jak dla mnie przemyślane leczenie. :D mniam :D super widok przypalenia rany garścią zapałek...albo wyjmowanie na polu bitwy kuli z nogi :D za pomocą dłutka i obcążek. AI jest dość upierdliwe i potrafią jechać dżipem z gunem na dachu i Cię szukać. :D
 

raforza

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Witka. Ludzie ja jedynie powiem, ta giera doprowadza mnie do wytrzeszczu gałek ocznych :eek:, nieprzespanych nocy oraz konieczności poszukiwania szczenki po całej podłodze. Nie no, rewelacja ;). Nic mi nie doczytuje, nie mam żadnych bugów graficznych a z save'ami można łatwo się uporać. To taki, jak już ktoś powiedział "GTA w dżungli z widokiem FPP" :D. Krajobrazy zapierają dech w piersiach, dżungla o świcie lub o zmierzchu to po prostu poezja. Zadania są naprawdę zróżnicowane a całą fabuła i otoczka wciągają na maxa. Jak dla mnie puki co kandydat do gry roku !!!! POLECAM !
 

Andrewww1991

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Dla mnie też bomba. Taki Crysis w dżungli, a nawet 100 razy lepiej... Przejdę raz i na pewno nie odłożę na półkę ;D ;D ;D
A podobno Far Cry 3 już robiony... Ale to na nowy temat. :)
 

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

To i ja podlacze sie do fali radosci - FC2 jest tym czego spodziewalem sie po FC1, Crysisie i Warheadzie. Zadna z tamtych gier mi nie podchodzila, FC2 po prostu wchlaniam. A teraz ide spac, troche sie zagapilem i swit mnie zastal przy konsoli :)
 

sivy84

Świeżak
Świeżak
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Witam. Po przeczytaniu postów wnioskuje że giera daje rade nic tylko grac, więc i ja nie będę gorszy, trzeba zapodać w Fara. Pozdro.
 

Andrewww1991

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

sivy84 napisał:
Witam. Po przeczytaniu postów wnioskuje że giera daje rade nic tylko grac, więc i ja nie będę gorszy, trzeba zapodać w Fara. Pozdro.
Jeśli nie czekasz na wersje PL, która już jest robiona to pobieraj. ;)
Ja się wstrzymuje do wersji ostatecznej w naszym kraju, czyli spolszczonej. 8)
 

ManhunterPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

No a mnie oprócz samej gry zachwycił edytor map!
Tak łatwego i efektownego edytora map jeszcze nie widziałem :D
Mam nadzieje że u nas na forum stworzy się jakaś grupka fanów mappingu w FC2.
Moja jedna mapka już czeka na premierę aby zuploadowac na XBL :) 21.10 zapraszam na beta-testy mapy...
mój nick XBL: M4nhunterPL
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Edytor map mimo że prosty, powala na kolana. I widać pełną optymalizację, nawalisz wszystkiego aż nic nie widać a gra nadal utrzymuje płynność. Jeśli okiełznam ten edytor do końca to może i ja coś pokażę ;)
 

pawelo512

Świeżak
Świeżak
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

witam... mam pytanko ... dlaczego jak chcem wejsc w edytor map to wyskakuje mi ten znany komunikat ze mam wyczyscic plyte sciereczką itd.... pobralem gre z pierwszych linkow rapidshare na tej stronie..... zna ktos przyczyne ??
 
R

rowerser

Guest
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

nie wiem ja nie mam żadnego problemu.


Tak edytor map jest genialny :D tylko strasznie dużo w nim wszystkiego :D. spike200 -jak nawalisz parenaście mostów jeden na drugim i będziesz patrzył w ich strone to będzie klatkowanie :D....no ale to skrajny przypadek :D
 

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

pawelo512 napisał:
wyskakuje mi ten znany komunikat ze mam wyczyscic plyte sciereczką itd....
Hmm, a to nie jest wina źle nagranej płyty? Mi sie tak zdarzało na tańszych nośnikach i starej nagrywarce.
 
R

rowerser

Guest
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

tak wogóle to ktoś odblokował już jakieś osiągnięcie ? :D ja gram gram i nic :D albo nie zauwazyłem, zafascynowany pięknem tej gry :D
 

gpiorzel

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

a ja czekam na wypłatę i orginał PL do 150zł, gra mnie napewno zadowoli, a pytanie mam, jak tam multi?? to była wada far cry 1 bo kiepsko się grało, tu też singiel przede wszystkim? Narazie wracam na pola bad company ;)
 

kacperski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

A mnie ta gra strasznie zawiodła, tym bardziej, że czekałem na nią z zapartym tchem, i z uprzedzeniem zaliczałem do "beściaków".

Szczerze mówiąc to nie wiem od czego zacząć, więc wypowiedź może być troche niespójna ze względu na fakt, że piszę to, co mi sie akurat przypomni. Tekst może zawierać lekkie wulgaryzmy.

1. Przemieszczenie się.

Niby powinno być git-majonez - mamy autka od ciężarówek po wyścigówki, łódki, lotnie, a nawet przystanki autobusowe. No i teoretycznie dostanie się z jednego punktu do drugiego powinno być całkiem łatwe... teoretycznie. Praktycznie wygląda to tak: wsiadam sobie do samochodu, jadę, jadę, jadę elegancko, pięknie, nikomu nie wadząc, nagle wyskakują jakieś murzyniska (które są najcześciej białe) i zaczynają we mnie napierdzielać. Zdenerwowany kacperski, wysiada z auta, bierze broń i ich zabija, tym samym zdobywając posterunek, skryjówkę, itp. Za 10 minut kacperski wraca tą samą drogą i nagle z DUPY wyskakują kolejni murzynowie (zle odmiany slowa "murzyni" zamierzone). Znowu ich zabijam i jade dalej. Jade dalej i kolejni i kolejni i kolejni. Nie da sie spokojnie przejechać ulicą. Na dodatek misje są ZAWSZE rozmieszczone na drugim końcu mapy. Kto to wymyślił? Nie wiem kto, ale przez tego kogoś musisz jeździć półtorej godziny, żeby dojechać do punktu misji, którą wykonasz w 5 minut.

2. Bugi

Tutaj przytoczę na początek taką sytuację, która też będzie nawiązywała do punktu pierwszego. Musiałem zdobyć dla siebie leki na malarię. Poszedłem do księdza, który mi je dał, jednak nie starczyły one na długo. Odwiedziłem go ponownie, i dostałem taką misję, że aby zdobyć więcej muszę jechać - oczywiście na drugi koniec mapy - do jakiegoś ziomka daleko na NW. Wybieram łódź - będzie najszybciej. Płynę, płynę nagle - z dupy - pojawiają się murzynowie ktorzy mnie zabijają bo ich jest kilka łodzi a ja sam jeden i mam na dodatek tylko snajperkę, a oni - jak wspomniałem - przyszli z dupy, czyli zaraz zza rogu. Podejście drugie - tym razem wybrałem samochód. Jadę, jadę i co? Pewnie już się domyślacie, wyskoczyli na mnie murzynowie i wysadzili mi auto. Koniec końców był taki, że resztę drogi szedłem pieszo przez 20 minut pokonując chaszcze. Gdy byłem niedaleko celu, musiałem tak troszkę podpłynąć, wspiąłem się na skały i przede mną była łąka. Próbuję na iść prosto ale nie mogę - niewidzialna ściana w TAKIM miejscu -_-" . Przepłynąłem do okoła. Był domek, dookoła murzynowie - wszystkich rozwaliłem ze snajpy. Wszedłem do chatki, spotkałem kolejnego murzyna, któremu dałem papiery i nic. Zero reakcji, nic mi nie dał, nic nie powiedział, a znaczek z misją na mapie nie zniknął. Zdenerwowany wychodzę na zewnątrz tylko po to żeby zostać ostrzelanym przez murzynów ktorzy nagle ożyli.

Kolejną sprawą jest ściema pokazana na filmikach z targów. Mianowicie - strzelasz kolesia w kolano ze snajpy. Ten upada a przybiega po niego kolejny i go bierze na plecy, wtedy zabijasz jednym strzałem obydwu. Prawda jest taka, że jak strzelisz kogoś w nogę, to on nadal stoi w miejscu, i po chwili zaczyna do Ciebie strzelać. -_-"

3. Palenie traw

Kolejna bujda. Zaczynasz palić łąkę, a ta pali się tylko przez chwilę w jednym miejscu i na tym koniec. Interaktywność z przedmiotami mizerna.

4. Pory dnia

Wg mnie pomysł fajny, ale lipne wykonanie. Często jest tak, że zamiast o 10, obudzisz się o 22. A to że w róźych porach dnia można przeprowadzać różne taktyki ataku - jak to było hucznie ogłaszane na targach i trailerach, dziennikach deweloperów itp. - to ściema. Różnica pomiędzy atakiem w nocy, a za dnia jest taka, że w nocy g... widać.

Na Far Cry 2 strasznie się zawiodłem. Dobrze, że Fable 2 jest na razie świetny, a tuż tuż GoW2 i DS.
Miałem jeszcze jakieś punkty napisać, ale zapomniałem. Jak mi się jeszcze coś przypomni to napewno napiszę.
 

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Hehe fajnie to opisales, az czuje twoja frustracje :) Z tymi posterunkami to lekka lipa faktycznie, myslalem ze jak sie sie juz "odkryje/zdobedzie" to nie beda sie tam pojawiac patrole, a tu figa z makiem. Choc patrzac na to z drugiej strony to skonczylo by sie na tym ze zabilbys wszystkich na mapie (poza miastami i NPCami) i nikt by ci do konca gry nie przeszkadzal, nie mialbys do kogo strzelac :) Wg mnie wiec jest to wkurzajace, ale trzeba sie z tym pogodzic, jakos da sie grac. Co do bugow to ja takich nie zauwazylem, robilem ta misje o ktorej piszesz i wszystko bylo ok. Palenie trawy - to pewnie przez ograniczenie engine'u, moze w wersji na PC bedzie mozna pogrzebac w configach i zmienic zasieg rozprzestrzeniania sie ognia. Choc patrzac na to z drugiej strony, to podobnie jak pisalem o przeciwnikach, spalilbyc od razu cala mape i w ogole nie bylo by zieleni :) Jeden pozar przeniosl by sie sie wszedzie i wszystko zjaral :) Bez sensu troche. Fable swietne, GoW2 tez trzyma poziom, DS narazie takie sobie ale gralem tylko 30 minutek.
 

gpiorzel

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

No to nie wiem już za co się brać, GoW2, Far Cry2, CoD5, może wogule Xa sprzedać jak wszystkie które wychodzą zjeżdżacie :p Żartuję oczywiście ale czy naprawdę nie warto za far cry się łapać?? 1 z argumentów za jest sentyment do 1, to było coś (3 pierwsze misje ale zawsze) |-|3LP
 

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Dla mnie FC2 jest bardzo dobry, sporo ciekawych patentow, swietne wykonanie terenow i postaci, dowolnosc w podchodzeniu do misji (wejscie w stylu rambo, albo snajpowanie, albo stealth itp). IMO szkoda nie zagrac (lub chociaz nie zobaczyc u kumpla). W ostatnim PSXExtreme dostal 9-/10, moge wrzucic fotki z recejzni jak checie.
 
R

rowerser

Guest
Odp: Farcry 2 - jest na rapidzie. Grał ktoś?

Jeszcze bym dorzucił to, że AI jest strasznie cwane :D...jadą samochodem, Ty się campisz za skałą, a oni nagle ręczny zawijają na pięcie i już są przy Tobie...jakim cudem ?:D

Nie no ogólni gra bardzo ciekawa. Co do bugów czy jakiś tam szitów : kurcze nie wiedziałem, że szotganem można strzelać prawie jak karabinem, chodzi mi o zasięg....no gość strzelający do mnie z odległości 30m wykańcza mnie :D ciężko. Może się mylę i szotgun działa na takie odległości ? Wogóle właśnie AI czaji nas z niezłem odległości, jakby tylko czekali na nas...
 

Do góry Bottom