Fifa 11-porady

infi2009

Użytkownik
Użytkownik
Odswiezam.. moglby ktos odpowiedziec ? jest to dla mnie wazne gdyz 50% frajdy z gry daja mi wlasnie piosenki :)
Przyłączam się do prośby.:)
 

Trybex

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
Czy da się grać drużyną z kariery normalny mecz towarzyski?
 

pawel1503

Banned
mam taki problem a raczej jestem ciekawy czy w trybie menadżerskim będą mnie (trenera) kupić jakieś dobre zespoły?? Mam 5gwiazdek reputacji i właśnie skończyłem trzeci sezon w Wiśle Kraków i mnie chcą drużyny o których nigdy wcześniej nie słyszałem ;| W fifie 10 jak się miało 3gwiazdki to Cię chciały już np: Borussia Dortmund. Czy z biegiem czasu będą lepsze propozycje??
 

Bansuj

Użytkownik
Użytkownik
@slim3000
Myślę, że nie da się tak zrobić. Nie ma praktycznie żadnych opcji zarządzania utworami prócz ich wyłączania.

@Trybex
Nie da się. Możesz zagrać mecz towarzyski ze swoim Virtual Pro w składzie, ale całą drużyną z kariery nie, jedynie w meczach przedsezonowych.

@pawel1503
A miałeś jakieś sukcesy międzynarodowe? Mam na myśli zwycięstwa w LM albo LE. Wydaje mi się, że aby menadżerem zainteresowały się lepsze kluby zagraniczne należy pokazać się na scenie europejskiej, nie tylko na krajowym podwórku. Ja tak miałem w CSKA Moskwa. Kiedy skończyłem pierwszy sezon nie uczestnicząc w Lidze Mistrzów i wygrałem ligę, to z lepszych klubów chciał mnie tylko Zenit, natomiast zagraniczne same cieniasy. Po zakończeniu drugiego sezonu chciały mnie wynająć lepsze kluby, bo grałem w Lidze Mistrzów i dawałem radę ;d Tylko ja akurat prowadzę karierę "Grającego trenera", nie menadżera. Ale myślę że to nie ma większej różnicy ;)


Skoro już w tym temacie napisałem, to może będzie znał ktoś rozwiązanie mojego problemu.
Nie mogę zdobyć osiągnięcia "Dobra forma" (5 meczów z rzędu bez porażki online). 2 razy wygrałem po 5 meczów z rzędu online a osiągnięcie nie wpadło. Teraz mam serię 5 wygranych i dwóch remisów (czyli 7 meczów bez przegranej) a aczik dalej nie odblokowany. Początkowo myślałem że może ucieczki przeciwnika podczas meczu nie wliczają się do tej serii, ale za drugim razem wygrałem te mecze grając do końca i nic. Na tabeli rankingowej widnieje seria 5 wygranych z rzędu a w statystykach "Moja FIFA 11 w sieci" 7 meczów bez porażki. Mimo to nie mam tego achievementa.. Ma też ktoś podobny problem?
 

Sobota

Banned
Siemka. Mam problem z karierą ponieważ zmieniłem klub ze Sparty Praga na Karabukspor w lidze tureckiej. Wybrałem na początku kariery tryb grającego managera czy trenera jakoś tak i moja wirtualna gwiazda już nie występuje.. poprostu jestem tylko managerem. Gdzie popełniłem błąd?
 

Kimo

Użytkownik
Użytkownik
YouTube - FIFA 11 Tutorial - "The Dipping Free Kick" - Free Kick Tutorial 1
Mam pytanie, czy ma ktoś może pojęcie jak wykonać taki strzał jak tutaj w filmiku w 33 sec? Albo chociaż, jak się nazywa taka sztuczka?
pzdr.
 

Artu123

Świeżak
Świeżak
bardzo skuteczne jest podanie rb+podanie skrzydłowym pomocnikiem do środkowego pomocnika, środkowym pomocnikiem do kolejnego środkowego pomocnika lub do napastnika i tym graczem odegrać do skrzydłowego, który już powinien być na czystej pozycji.
 

Bansuj

Użytkownik
Użytkownik
Sztuczka ta nazywa się "Rabona". Raczej nie da się zrobić tego specjalnie, to zależy od umiejętności zawodnika.

Wiem natomiast jak zrobić "Fake Rabona" czyli zatrzymanie piłki "z krzyżaka". W 10 pięciogwiazdkowym zawodnikom udawało się zawsze, w 11 nieraz wychodzi inny trick niż zamierzony lecz z podobnym skutkiem. Podczas sprintu trzymając LT naciśnij szybko przycisk strzału i od razu po nim podanie (markowanie strzału) i zwróć lewy analog w kierunek przeciwny do biegu. Jeśli nie zrobi "Fake Rabony" (słabsi piłkarze) to po prostu zamarkuje strzał odwracając się w drugą stronę.
 

Kimo

Użytkownik
Użytkownik
Sztuczka ta nazywa się "Rabona". Raczej nie da się zrobić tego specjalnie, to zależy od umiejętności zawodnika.

Wiem natomiast jak zrobić "Fake Rabona" czyli zatrzymanie piłki "z krzyżaka". W 10 pięciogwiazdkowym zawodnikom udawało się zawsze, w 11 nieraz wychodzi inny trick niż zamierzony lecz z podobnym skutkiem. Podczas sprintu trzymając LT naciśnij szybko przycisk strzału i od razu po nim podanie (markowanie strzału) i zwróć lewy analog w kierunek przeciwny do biegu. Jeśli nie zrobi "Fake Rabony" (słabsi piłkarze) to po prostu zamarkuje strzał odwracając się w drugą stronę.
Dzięki;) zobaczę później, czy uda mi się to wszystko wykonać.
 

zooraf

Świeżak
Świeżak
Witam. Ja mam takie pytanko - jak stworzyć grę online, żebym ja z kolegą który jest u mnie w domu mógł zagrać z 2 kolegami którzy są online (obaj są w innym domu), czyli 2 pady na 2 pady, jednocześnie w jednym meczu, czyli nas 2-óch przeciwko im 2-óm? Bo nawet jak 2 pady były w użyciu (zsynchronizowane z xbox-em w jednym domu) to podczas gry online tylko po jednym padzie można było obsługiwać w obu domach. Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłem :) Czy może ktoś krok po kroku mi wytłumaczyć jak to zrobić? Z góry dzięki za wszelkie info.
 

Bansuj

Użytkownik
Użytkownik
W 11 tego na necie nie próbowałem, ale w 10 grałem razem z kolegą na innego gracza online. Wystarczyło podłączyć drugiego pada, zalogować się jako gość i podczas wybierania drużyn wcisnąć na drugim padzie "Y" o ile się nie mylę. W 11 powinno być tak samo.

Jeśli o stworzenie meczu chodzi, to po prostu wybieracie "Zagraj z przyjacielem", zapraszacie do gry, aktywujecie pady "gości" i możecie grać 2vs2. Chyba o to Ci chodziło.
 

zooraf

Świeżak
Świeżak
Bansuj dzięki za odpowiedź, jeszcze nie sprawdzałem czy zadziała tak jak napisałeś, ale jak już to zrobię to napiszę czy się udało :) pzdr
 

Bansuj

Użytkownik
Użytkownik
No problem. Ja mam jeszcze pytanko do osób grających karierę w trybie menadżerskim. Czym się różni grający trener od menadżera? Myślałem że tym, że jeśli jesteśmy grającym trenerem to możemy rozgrywać mecze naszej drużyny, a menadżer tylko zarządza składem i zespół sam gra. Tymczasem po trzech zakończonych sezonach spędzonych w CSKA Moskwa i wygraniu wszystkich możliwych trofeów na poziomie Klasa światowa chcieli mnie wynająć sami trampkarze na poziomie niższym od polskiej ligi, przez co postanowiłem pozostać w CSKA, ale liga rosyjska tak mnie już znudziła, że nie chciałem znowu rozgrywać tych samych meczów i wybrałem posadę menadżera z myślą że wszystkie mecze przejdę na symulacji. A oni dalej każą mi grać te spotkania, z tym wyjątkiem że skład osłabił się o połowę przez to że mojego Virtual Pro już tam nie ma... Idioctwo po prostu. Teraz żeby trafić do jakiegoś ludzkiego klubu to muszę znowu grać wszystkie mecze albo zacząć karierę od nowa, bo dyrekcja dała mi kosmiczne cele do osiągnięcia i jestem pewien że symulując mecze będę je przegrywał.
 

karolk145

Świeżak
Świeżak
1. ja to w ogóle jestem zagubiony:) gdzie w karierze są np jakieś statystyki? gram karierę i nie mogę wejsć/znaleźć żadnych statystyk, strzelców, dokładnej tabeli, kartek, asyst itp. masakra:) może się odzwyczaiłem bo już dawno nie grałem, a na konsoli to wcale:) no ale tutaj nic nie mogę znaleźć:)

2. drugie pytanie to odnośnie samej gry... da się grać karierę ale bez tworzenia tego swojego zawodnika? chciałbym pograć ale oryginalnymi skladami itp.

3. sterowanie :) tez niezłe jaja:) sam na sam nie wykorzystałem ani jednej sytuacji:) nie wiem jak strzelać, z jakim przyciskiem? który to strzał precyzyjny czy tam finezyjny? raz za to udało mi się przelobować ale to całkiem przypadkiem. nie wiedziałem co robię:) bramka ładna i mnie to podbudowało bo zobaczyłem, że faktycznie dużo można.

wyłączyłem wszystkich asystentów (tzn te pomoce do sterowania) i powiem szczerze, że jest trudno strzelic mi bramkę. większość meczów remisuję i to 0:0 najczęściej. 4 mecze tylko wygrałem (w tym 3 po 1:0 i jeden 2:1) potem 2 porażki i 14 remisów:)

4. jak to jest też z transferami? wystawiłem 4 zawodników na sprzedaż i nikt się nie odezwał ( a wystawiłem z Lecha Wichniarka, Wilka, Gancarczyka, Injaca) trzeba coś jeszcze więcej robić żeby zwiększyc zainteresowanie? :)

5. czy komentatorów można wyłączyć? bo non stop słyszę tylko "ciekawe czy uda mu się odebrać piłkę", "ciekawe czy piłkę odbierze" :) trochę już denerwujące:)
 

saxx

Użytkownik
Użytkownik
1. EA Viever czy coś takiego - tam masz wszystko.
2. Da się. Kariera -> menadżer i grasz.
3. RB + B = strzał finezyjny. Nie można uderzać słabo, to jest najważniejsze. Też tak uderzałem na początku i po prostu nic nie wpadało. Trzeba uderzać tak troszkę silniej. :p
4. To zależy od tego, kogo kluby potrzebują. Po prostu, wystawiasz i czekasz. Nic więcej zrobić nie możesz.
5. Da się. Ustawienia -> Dźwięk -> daj "Komentatorzy" czy głos komentatorów na zero.
 

kris166

Świeżak
Świeżak
jak prosić o zmianę w trybie kariera zostań gwiazda. gram tylko zawodnikiem.
 

macieQ

Użytkownik
Użytkownik
Jak skutecznie grać ciałem? Ja używam LT+RT, ale zazwyczaj nie udaje mi się wypchnąć szybszego piłkarza. Chodzi mi o granie ciałem obrońcą, zazwyczaj napastnicy są szybcy i jak skutecznie ich wypychać, odbierać piłkę. Gram Borrusią Dortmund i jedynym piłkarzem, którym udaje mi się skutecznie wypychać ciałem to Hummels. Nie wiem czy to zależy od piłkarza, czy robię to źle. Mam ustawienia kontrolera alternatywne.
 

Mleko19

Świeżak
Świeżak
Mam pyt Jakiego klawiszu musze użyć by zawodnik po podaniu odrazu biegl pod bramke/wystawial się na pozycje . bo widziałem po sieci jak niektórzy tak robią niestety ja nie umiem z góry dzięki.
 

Carles

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam mam pytanie ( nie na czasie, ale jednak :D) otóż poprzedni rok grałem w fife 10, teraz chyba jendnak pójdę w stronę 11, bo wiadomo bedzie o wiele tańsza, a może za jakis czas przejde na 12 - jednak 180zl za gre to dla mnie dużo :)

Ale wracając do pytania, widze, że na allegro sa sprzedawane 'online pass' czyli mam rozumieć, ze jak kupiłbym używaną fifę 11 to zeby grac multiplayer to musze miec też online pass? To tylko jedna sprawa, którą musiałbym zrobić gdybym kupił uzywkę, czy może jeszcze cos bym stracił i np. w ogole warto kupić nową grę? Pytam bo w fifa 10 nie trzeba bylo miec żadnych 'online pass' :)

Aha i przy okazji, wiadomo, że nie nie będzie aktualizacji najnowszych składów, ale jakies ostatnie mi się zainstalują automatycznie? Bo wiadomo, z aktualizacjami sa też usuwane jakies błędy w grze. Duzo rózniło się demo od pełnej wersji fify 11?

Pozdrawiam, wiem, że trochę suszę takimi starymi pytaniami, ale z fifami często jestem rok-pół roku do tyłu :D
 

Tomaszek88

Banned
Użytkownik
Dobra, to może i ja się zapytam :)

Jak dośrodkować piłką Ronaldo uderzając piłką rugą stopą zza stopy? Chyba dobrze to kreśliłem :)

@ Carles, jeśli kupisz używaną fife bez online pass to kupując takowy kod na allegro spokojnie pograsz na używce :) Co do składów to dema zawsze odbiegały w tyle w porównaniu do pełniaka. Tak że spokojnie kupuj online pass. Aktualizacja składów zrobi się automatycznie ;)
 

Do góry Bottom