Final Fantasy XIV z miesięcznymi opłatami, znamy kolejne szczegóły

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

rtv2500

Użytkownik
Użytkownik
Nie ukazało się jeszcze Final Fantasy XIII, a Square Enix coraz silniej promuje kolejną, stricte sieciową, odsłonę serii. Japońskie studio dokonało właśnie aktualizacji oficjalnej witryny FF XIV, odsłaniając tym samym nowe szczegóły na temat nadchodzącego MMORPG.
Na początek firma rozwiała wątpliwości co do pojawienia się opłat abonamentowych za możliwość gry w nowego Finala. Niewiadomą pozostaje wciąż wysokość kwot, jakie będzie trzeba uiszczać za obecność w wirtualnym świecie, ale do przyszłorocznej premiery FF XIV Square z pewnością niejednokrotnie jeszcze o tym przypomni.




Na stronie znalazły się również informacje dotyczące klas postaci, jakie będzie można przypisywać bohaterom. Każdy z graczy będzie mógł rozwijać swego podopiecznego w czterech dyscyplinach (War, Magic, Land i Hand), ukierunkowanych odpowiednio na walkę, posługiwanie się czarami, gromadzenie surowców oraz wkład w uprzemysłowienie miast. Każda z istot będzie mogła uczyć się wybranych umiejętności bądź też opanować cały zestaw cech charakterystycznych dla danej klasy.



Podczas misji gracze będą mogli korzystać z przypominających wyglądem karty, metalowych płytek (Guildleves), zapewniających dostęp do zamkniętych lokacji, teleportów, specjalnych dóbr czy możliwości negocjacji z wrogami. Karty przydzielane będą przed rozpoczęciem questów, a użytkownik sam wybierze te, które jego zdaniem przydadzą mu się najbardziej.



Final Fantasy XIV pozwoli odbiorcom zarówno na starcia z przeciwnikami, jak też szereg innych aktywności, począwszy od łowienia ryb, a na wykuwaniu zbroi skończywszy. Cała akcja dziać się będzie w odległych od siebie miastach krainy Eorzea (m.in. w Ul’dah, Limsy Lominsy i Gridanii), do których dotrzemy przy użyciu kryształowych teleportów o nazwie Aetheryte.



Wśród ras, jakie spotkamy w czasie swoich przygód, pojawią się stylizowane na elfy istoty Elezen, dziecięce Lalafelle, przerośnięci przedstawiciele Roegadyn, podobne do kotów Miqo’te oraz zwykli ludzie – Hyur. Wszyscy będą chodzić po Eorzei w rytm muzyki napisanej przez Nobuo Uematsu, a kontrolę nad nimi obejmiemy w 2010 r. - na pecetach i konsolach PlayStation 3. Twórcy biorą też pod uwagę wydanie gry na X360, ale ostateczne decyzje w tej sprawie nie zostały dotąd podjęte.

źródło: gry-online

Jak myślicie, dlaczego firma nie wie czy wypuści go na xbox`? Wydaje mi się, że tu chodzi tylko o nośnik ...

 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
To niech podzielą i wypuszczą na 2 lub 3 DVD. W czym problem...Niech nawet WYMAGA instalacji na dysk, ale niech będzie na Xboxie naszym :)
Fakt, że miesięczne opłaty plus abonament golda to lekkie przegięcie, ale do ścierpienia - pograł bym sobie w taką gierkę :)

Ciekawie by było, gdyby gracze z pecetów i konsol mogli się spotykać na tych samych serwerach...
 

hawkes

Banned
Użytkownik
Yhhm, jakoś po FFXI nie jestem przekonany czy Square da radę zrobić dobrego MMORPG..
 

MixMachine

Użytkownik
Użytkownik
jak mam płacić za live + abo za grę, to to już jest skreślone. tak samo jak XI, mimo, że fanem serii jestem.
 

chomik001

Użytkownik
Użytkownik
hehe dobry interes :D
golda xbl na 3 miechy 55 zł
gra final fantasy 14 ok 180 zł
abonament gold FF ok 90 zł za 3 miechy :D:D:D
oczywiście ceny śa sugerowane m,oje :D:D
 

Shadowriver

Użytkownik
Użytkownik
Wydaje mi się, że tu chodzi tylko o nośnik ...
Raczej nie :p gra wychodzi na PC, więc wątpię by chcieli cisnąć coś powyżej 8GB.
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
Raczej nie :p gra wychodzi na PC, więc wątpię by chcieli cisnąć coś powyżej 8GB.
Na pececie łatwiej zrobić grę powyżej 8GB, bo i tak są instalowane, z płyty mało która gra korzysta i chyba już nie ma gier które się odpalają z płyty, jak na konsoli. Na kompie dzięki temu można dać większą kompresję (dłuższa instalka, więcej zajmuje PO instalacji) ale na mniejszy nośnik wejdzie. W konsolach z tym gorzej.

hehe dobry interes :D
golda xbl na 3 miechy 55 zł
gra final fantasy 14 ok 180 zł
abonament gold FF ok 90 zł za 3 miechy :D:D:D
oczywiście ceny śa sugerowane m,oje :D:D
Sugerowane Twoje - za małe. Abo będzie porównywalny do WoWa i innych mmorpg, zakładam, że koło 45 zł za miesiąc, 80-85 za dwa miechy. Nikt nie wpadł na to, żeby walnąć konkurencyjną cenę za swojego MMO. Poza tym, jak ma też wyjść na konsolach, to musi być więcej serwerów do utrzymania - większy koszt. Czymś trzeba go pokryć, a jak się przekonaliśmy, producenci wolą dać większą cenę zamiast sprzedać więcej egzemplarzy :)
 

Shadowriver

Użytkownik
Użytkownik
Poza tym, jak ma też wyjść na konsolach, to musi być więcej serwerów do utrzymania - większy koszt.
Eeee tam, dla serwera jak i dla producenta PC czy Konsola to bez różnicy :p
 

zman

Użytkownik
Użytkownik
nie wiem czy gra wyjdzie na x360 ponieważ może być tak ze więcej graczy kupi ja na ps3 bo nie maja abonamentu na granie przez internet, a na xbox może być małe zainteresowanie bo zastanówcie się kogo stać na płacenie raz za internet, dwa za xbox live i trzy abonament za grę przecież to nawet idiotycznie brzmi ^^
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Na X360 raczej tego nie bedzie , przeciez Sony na swojej konferencji reklamowalo ta gre jako Aviable only on PS3 ;> Ale skoro na PC wychodzi...moze to tylko czasowy exclusive.
 

chomik001

Użytkownik
Użytkownik
e jak ich nie rozumiem bo patcie tutaj hra mmo na kompa zajmuje do 4 gb taki wow 1 gb patch drugi pacz 1 gb i gra 1.5 gb a gra świetna
NP. JAK by zrobili takiego warrocka że gra sie za darmo i tylko płaci np. za premke ktora dodaje np. wiecej broni i innych to by wtedy zarobili bo każdy by chciał oryginał :D:D

i po co robic gre na kilku plytach na xbox'a jak dużo sie może zmieścić na dwuwarstwowej płycie :D:D
 

hawkes

Banned
Użytkownik
i po co robic gre na kilku plytach na xbox'a jak dużo sie może zmieścić na dwuwarstwowej płycie :D:D
Na dwuwarstówce 8.5GB FFXIV raczej się zmieści (choć to tylko moje przypuszczenia, może być inaczej i może będą kombinować z kompresją itp.)), zgoda. Ale co posiadacze Xboxów bez twardego dysku zrobią jak wyjdzie jakiś większy patch? O ile mi wiadomo każdy egzemplarz PS3 ma większy lub mniejszy twardy dysk, o 25GB na Blu-Rayu nie wspominając, więc wydaje mi się że PS3 jest najlepszą konsolą do gier MMO (nie, nie jestem żadnym fanboyem, zanim ktoś się przyczepi). A co do samej gry, od MMO trzymam się z daleka, dość już abonamentu wypłaciłem na WoWa ;/
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom