Flash: Hitachi 0078fk

Sahdy84

Użytkownik
Użytkownik
Nie odpowiadam jesli pojdzie cos nie tak wszystko robicie na wlasna odpowiedzialnosc

Witam dzis opisze turorial flaszowania napedu Hitachi w wersji 0078fk proces flaszowania tego napedu nieco rozni sie od starszych wersji
przed rozpoczeciem flaszowania pobieramy program o nazwie 360 Firmware Toolbox z tej strony
http://www.360mods.net/Downloads/details/id=53.html
jest to nasz program do flaszowania
i instalujemy net Framework 2.0

gdy konsola jest juz rozebrana musimy wprowadzic ja w Mode B nie bede tutaj opisywal znowu wszystko od poczatku jak ja wprowadzic w ten tryb wiec odsylam do zapoznania sie z malym tutorialem
link znajduje sie tutaj
http://x360iso.org/index.php?topic=1492.0

gdy juz zalogujemy sie do windows i naped zozstal rozpoznany przez system wkladamy do napedu naszej konsoli oryginalny film ,ze wzgledu ze naped konsoli po paru sekundach sam sie otwiera musimy nacisnac raz tray i manualnie popchnac tacke do przodu aby sie zamknela.
nastepuje odtwarzanie filmu dvd domyslnym programem jaki mamy ustawiony w windows zamykamy ten program (nie wyjmujemy plyty z filmem) oraz wszystkie programy jakie korzystaja z tego procesu

pobieramy program 360 firmware toolbox
i urachamiamy go
z menu na gorze wybieramy kolejno

Tools > Direct Drive Dump (GDR Only)
upewniamy sie czy nasz naped znajduje sie na liscie domyslna nazwa dla marek Hitachi Lg to:
GDR 3120L Rom (wersja naszego napedu)
z menu programu wybieramy

Raw Dump Firmware As
w tym momencie zapisujemy nasz oryginalny firmware do Folderu jaki sobie stworzylismy jako oryginal.bin
zacznie sie zrzucanie
gdy program skonczy proces zapyta sie czy chcesz nasz firmware otworzyc
potwierdzamy na TAK
dla bezpieczenstwa utworzmy jeszcze notatnik z naszym kluczem
w polu Key Information:
obok key kopiujemy nasz ciag cyfr otwieramy notatnik kopiujemy nasz klucz i zapisujemy pod nazwa Drive Key.txt do folderu jaki stworzylismy
teraz z menu nagorze wybieramy kolejno

Tools > Smart Hack Patcher
przeczytaj ostrzezenie i zaakceptuj
z listy
Rule Set:
wybieramy rozdzaj naszej przerobki do napedu 0078fk czyli naszej wersji
wybieramy z listy np:
Ixtreme 1.4_0078+_12x oznacza to kolejno ze wybralismy rodzaj przerobki wersje
napedu i szybkosc odczytu w tym przypadku jest to 12 x
obok output file klikamy na okienko z kropkami wciskamy Generated File i zapisujemy do folderu jaki stworzylismy jako Hacked.bin program poinformuje nas ze firmware zostal stworzony i czy chcemy go otworzyc potwierdzamy jak Tak.
z menu wybieramy
Tools > Direct Drive Flash(GDR ONLY) > Differential Patch(Flash)

sprawdzamy czy w liscie znajdujesienazwa naszego napedu jesli tak wciskamy
Read and Detect Differences”
a nastepnie Start Flashing w tym momencie nastepuje flash naszego napedu
gdy proces sie skonczy zamykamy program wyjmujemy plyte z filmem z naszego napedu wylaczamy pc skladamy konsole i cieszymy sie nowym firmware
jesli macie jakies pytania chetnie na nie odpowiem

zrzucony nasz oryginalny firmware i zchakowany czyli oryginal.bin i hacked.bin zapisujemy na plycie i przechowujemy go w bezpiecznym miejscu nie mozemy go zgubic
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

ej masz może filmik gdzie jest to wszystko ładnie nagrane cały procesz flashingu tego napedu??
 

Sahdy84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

Mowisz i masz:

http://www.360mods.net/News/article/sid=87.html
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

oo dzięki wielkie:)
szkoda, że bez tego Kontrolera Via i sata nie przerobie konsoli:((
ale co tam to koszt 35zł;]


ej co to za płytka na poczatku tego filmu, która wkłada do napedu i cos mu sie wyswietla??
on pokazuje proces flashu nie Mod B??

a i jak uziemia sie konsole?? podłaczam kabel od kontrolera Via do napedu konsoli??
 
P

Piri001

Guest
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

Podłanczasz kabelki do obudowy iksa i obudowy kompa . Ale nie ten Sata tylko taki do uziemiana ( podobny jak kable do ladowania akumulatora )
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

yy ale podlaczam u siebie w obudowie do usb i w xbox tez do usb??
i czy przez cały proces flashowania musze go miec podlaczonego??
gdzie takowy kabel znajde;>
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

Uziemić go możesz jakimkolwiek kablem, który przewodzi prąd. I o co ci chodzi z tym usb? nic z usb nie robisz. Podłączasz kontroler sata do pci w komputerze i kabelkiem (który będzie dołączony do kontrolera) podłączasz kontroler do napędu w xboxie...
 

edgorek

Banned
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

czy do tego flashu nie potrzeba tego:
http://www.allegro.pl/item333438730_maximus_passkey_flash_79fl_fk_.html
? co trzeba z tym chipe zrobic? jak go wmontować no i czy na stale?
 

Laska

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

Dziękujemy za spoilerek :D :* Na pewno się przyda. Proponuję przykleić
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

czy do tego flashu nie potrzeba tego:
http://www.allegro.pl/item333438730_maximus_passkey_flash_79fl_fk_.html
? co trzeba z tym chipe zrobic? jak go wmontować no i czy na stale?
Do hitachi 78 nie potrzebujesz nic lutować, lutować trzeba dopiero przy 79
 

edgorek

Banned
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

a jesli ma sie H 0079fk to jak to rozpoznać? i jak i gdzie wlutować tego chipa?na stale sie go lutuje?
 

kuva

Banned
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

próba nie udana zatrzymuje się przy momencie gdzie mam do wyboru rodzaj flasha nie ważne czy dam ixrteme 1.4 czy xtreme 1.7 jak mam zapisać bin jako hacked to wyskakuje komunikat że nie są spełnione kryteria żebym mógł dalej kontynuować i nie wiem o co chodzi ???
 

Sahdy84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

podejrzewam ze powodem moze byc niewlasciwa wersja two0jego napedu

lub net framework sie sypnal tez tak bywa
 

dawid_1990_04

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Flash Tutorial Hitachi 0078fk

KuvA napisał:
próba nie udana zatrzymuje się przy momencie gdzie mam do wyboru rodzaj flasha nie ważne czy dam ixrteme 1.4 czy xtreme 1.7 jak mam zapisać bin jako hacked to wyskakuje komunikat że nie są spełnione kryteria żebym mógł dalej kontynuować i nie wiem o co chodzi ???
Ja rowniez mialem ten problem, ale pierwsze wrociłem do standardowego firmware bez zadnych ixtreme(mialem 1.2) czy xtreme.......potem wygenerowałem hacked bin i działa :D
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Znajomy robi teraz LG 78 i nie daje się zrobić mode_b. Gdy podłączy napęd robi zwiecha na 3 sekundy, kontrolery wszystko ma robił już na wiele sposobów pod dosem brak napędu pod winda nie daje się zrobić mode. Konsola jest z U.K. możliwe że ma to wpływ. Kumpel powiedział że miał taki przypadek z U.K. z LG tylko programator. Co sądzicie napęd 100% sprawny.
 

piasek1906

Użytkownik
Użytkownik
Mam problem a mianowicie gdy aktualizowałem oprogramowanie do iXtreme 1.5.1 to komp mi się zawiesił w połowie i teraz napęd nie odpowiada :/
Jest jakiś sposób aby go ożywić??
 

MirekM

Świeżak
Świeżak
czy tą metodą można zflashować Hitachi w wersji v47 ???
 

madluxx

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Posiadam naped 0078fk i jest problem,jak uruchamiam jungleflasher'a to w zakladce GDR3120 wykrywa naped ale jako(chyba) liteon'a 16d2s wciskam send b i naped jest widoczny windzie, a nie da sie zrobic np. restore firmware(wyskakuje komunikat"Master checksum is not set .... ").Czy jest ktos w stanie powiedziec co robie nie tak? A moze innym programem? posiadam kontroler sata (via)
 

woju_pl

Świeżak
Świeżak
jaki flash (wersje) mozna wgarc maksymalnie do Hitachi 78FK??
 

siemensiak

Świeżak
Świeżak
Nie odpowiadam jesli pojdzie cos nie tak wszystko robicie na wlasna odpowiedzialnosc

Witam dzis opisze turorial flaszowania napedu Hitachi w wersji 0078fk proces flaszowania tego napedu nieco rozni sie od starszych wersji
przed rozpoczeciem flaszowania pobieramy program o nazwie 360 Firmware Toolbox z tej strony
http://www.360mods.net/Downloads/details/id=53.html
jest to nasz program do flaszowania
i instalujemy net Framework 2.0

gdy konsola jest juz rozebrana musimy wprowadzic ja w Mode B nie bede tutaj opisywal znowu wszystko od poczatku jak ja wprowadzic w ten tryb wiec odsylam do zapoznania sie z malym tutorialem
link znajduje sie tutaj
http://x360iso.org/index.php?topic=1492.0

gdy juz zalogujemy sie do windows i naped zozstal rozpoznany przez system wkladamy do napedu naszej konsoli oryginalny film ,ze wzgledu ze naped konsoli po paru sekundach sam sie otwiera musimy nacisnac raz tray i manualnie popchnac tacke do przodu aby sie zamknela.
nastepuje odtwarzanie filmu dvd domyslnym programem jaki mamy ustawiony w windows zamykamy ten program (nie wyjmujemy plyty z filmem) oraz wszystkie programy jakie korzystaja z tego procesu

pobieramy program 360 firmware toolbox
i urachamiamy go
z menu na gorze wybieramy kolejno

Tools > Direct Drive Dump (GDR Only)
upewniamy sie czy nasz naped znajduje sie na liscie domyslna nazwa dla marek Hitachi Lg to:
GDR 3120L Rom (wersja naszego napedu)
z menu programu wybieramy

Raw Dump Firmware As
w tym momencie zapisujemy nasz oryginalny firmware do Folderu jaki sobie stworzylismy jako oryginal.bin
zacznie sie zrzucanie
gdy program skonczy proces zapyta sie czy chcesz nasz firmware otworzyc
potwierdzamy na TAK
dla bezpieczenstwa utworzmy jeszcze notatnik z naszym kluczem
w polu Key Information:
obok key kopiujemy nasz ciag cyfr otwieramy notatnik kopiujemy nasz klucz i zapisujemy pod nazwa Drive Key.txt do folderu jaki stworzylismy
teraz z menu nagorze wybieramy kolejno

Tools > Smart Hack Patcher
przeczytaj ostrzezenie i zaakceptuj
z listy
Rule Set:
wybieramy rozdzaj naszej przerobki do napedu 0078fk czyli naszej wersji
wybieramy z listy np:
Ixtreme 1.4_0078+_12x oznacza to kolejno ze wybralismy rodzaj przerobki wersje
napedu i szybkosc odczytu w tym przypadku jest to 12 x
obok output file klikamy na okienko z kropkami wciskamy Generated File i zapisujemy do folderu jaki stworzylismy jako Hacked.bin program poinformuje nas ze firmware zostal stworzony i czy chcemy go otworzyc potwierdzamy jak Tak.
z menu wybieramy
Tools > Direct Drive Flash(GDR ONLY) > Differential Patch(Flash)

sprawdzamy czy w liscie znajdujesienazwa naszego napedu jesli tak wciskamy
Read and Detect Differences”
a nastepnie Start Flashing w tym momencie nastepuje flash naszego napedu
gdy proces sie skonczy zamykamy program wyjmujemy plyte z filmem z naszego napedu wylaczamy pc skladamy konsole i cieszymy sie nowym firmware
jesli macie jakies pytania chetnie na nie odpowiem

zrzucony nasz oryginalny firmware i zchakowany czyli oryginal.bin i hacked.bin zapisujemy na plycie i przechowujemy go w bezpiecznym miejscu nie mozemy go zgubic
Witam a jak powrócić do orginału:(
 

Do góry Bottom