Flash: Hitachi v46 / v47 / v59

Sahdy84

Użytkownik
Użytkownik
Witam zamieszczam tu tutorial jak zrobic flash swojego xboxa360 dotyczy to napedow hitachi w wersji 46/47/59 ,chcialbym rowniez podkreslic ze nie ponosze zadnej odpowiedzialnosci jesli pojdzie cos nie tak robicie to na wlasna odpowiedzialnosc


Co nam bedzie potrzebne:
-Nagrany na plyte program Slax 2.1
-Kontroler SATA VIA (najlepiej VT6421A)
-Kabel do uziemienia obudowy xboxa z obudowa pc
-Firmware najnowszy to Ixtreme1.4
Przede wszystkim zacznijmy od rozebrania naszego klocka
gdy juz mamy go rozebranego musimy go uziemic jesli tego nie zrobimy mozliwe ze mozemy uszkodzic naped konsoli ,wiec potrzebujemy jakiegos kabla do uziemienia lub prosciej zakupic clipsy (croc clips)kabel kladziemy na obudowe xboxa
druga koncowke na obudowe pc

Teraz musimy do konsoli podpiac wszystkie kable to znaczy zasilanie i video od telewizora,gdy to zrobimy urachamiamy bios pc i ustawiamy w nim by startowal z plyty wkladamy plyte zapisujemy ustawienia w biosie i wylaczamy kompa .


Podpinamy naped Hitachi naszego klocka za pomoc kabla sata do kontrolera Pci
Uruchamiamy Peceta Gdy na ekranie pojawi sie napis BOOTnalezy uruchomic xboxa,po chwili pojawi sie napis SPINNING UP DISK w tym momencie musimy wysunac tacke napedu xboxa po tej operacji naped powinien byc w trybie MODE B

Wyjmujemy plyte z Pc i restartujemy kompa gdy na ekranie pojawi sie logo windows i pasek ladowania wysuwamy i wsuwamy tacke napedu xboxa tak dlugo az zniknie logo.

Gdy juz zalogujemy sie na naszego uzytkownika w windows przechodzimy do panelu sterowania po kolei System ,Sprzet,Menadzer urzadzen
szukamy w liscie stacje dyskow CD rom/dvd naszej nazwy napedu z xboxa np
Hitachi GDR-3120L jesli windows go niewidzi to znaczy ze musimy zaczynac wszystko od poczatku az do skutku
jesli jednak windows widzi nasz naped to znaczy ze jest wszytko ok Mode Bjest aktywny

Flashowanie

z tej strony pobieramy program o nazwie Xbins
http://www.360mods.net/Downloads/details/id=29.html
gdy zostanie pobrany tworzymy sobie na pulpicie folder o nazwie np Xbox
uruchamiamy program po lewej stronie znajdujemy nasz stworzony folder
po prawej wchodzimy kolejno na folder Xbox360 /Firmare/Hacked Firmware/Hitachi- LG.../
widzimy po prawej Ixtreme 1.4 Hitachi klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy download gdy program sie pobierze wychodzimy z xbins.

wybieramy nasz folder Xbox i rozpakowujemy archiwum zrozpakowanego folderu wybieramy plik dosowy o nazwie FLASHIX klikamy na niego 2 razy

"What is the Hitachi drive letter?"

Na to pytanie odpowiadamy literką którą jest oznaczony napęd DVD Hitachi. Najczęściej E lub H. Można sprawdzić za pomocą "Mojego Komputera"

"Choose a firmware spedd"
tutaj mamy szybkosci do wyboru z jaka bedzie naped odczytywany

Name the backup folder, use [Aa-Zz] [0-9]
No punctuations or spaces.

X16S-....

Należy teraz wpisać cztery dowolne cyfry. Zamiast czterech kropek. Jakie tylko sobie chcemy.

W tym momencie napęd się flashuje, a oryginalny Firmware zapisuje się w folderze o nazwie X16S i czterech cyferek jakie sobie wymyśliliśmy wcześniej.
Wszystko to dzieję się automatycznie. Po zakończeniu procesu zostaniemy poinformowani stosowaną informacją na ekranie.

radzilbym oryginalny klucz nagrac na plyte cd jesli zgubimy klucz a w przyszlosci chcielibysmy zmodyfikowac nasz firmware to niedarady

to by bylo na tyle mam nadzieje ze moj poradnik sie przyda napiszcie czy udalo wam sie zflaszowac konsole korzystajac z tego poradnika pozdrawiam


!Przerobka konsoli jest tylko wtedy zgodna z prawem jesli posiadacie oryginaly do swoich kopi bezpieczenstwa !
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

Dziex na pewno się przyda
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

mam pytanie czy to działa też na Hitachi 78??
 

Sahdy84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

Niestety do hitachi wersja 78 jest inny sposob jak sie wyrobie to wkrotce pojawi sie tutorial do tej wersji i !uwaga! do wersji 79 tez mam juz w przygotowaniu
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

o to jak bedzie chetnie wbije i przeczytam bo 80zł sepia za przerobienie;/
 
P

Piri001

Guest
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

A masz kontroler Via ? Masz kabel sata ? Jezeli to juz pomysl o tym .
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

spoko o to sie nie martwie bo to bede miał
tutaj w necie znalazłem ale po Angielsku:((
http://www.ultimate-dvdr.com/console-related/3534-xbox360-hitachi-78-flash.html
http://www.dailymotion.com/video/x19pzf_flasher-son-lecteur-hitachi-78_videogames


chodziło ci o to:
Kontroler via
http://www.1klik.pl/sklep/Kontrolery_USB/Kontroler_VIA_UP_205_USB2_0_PCI/c267/p530709/
kabel sat
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=315269979


tylko mniej oczywscie:p
 
P

Piri001

Guest
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

O ile wiem to kontroler nie moze byc pod usb tylko pod PCI a co do kabla ja mowie a kablu pasujacym do kontrolera . Zlacze to nazywa sie Sata .
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

spike200 to co podałes to widze cały zestaw potrzebny do przerobienia Kontroler Via i sata?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

No tak, kontroler sata na chipsecie via + kabelek.
 

Sahdy84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

Kontroler musi byc Pci nie kombinujcie takimi np na usb bo uszkodzicie sobie konsolke

na allegro wpiszcie Sata Pci vt6421A
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

http://allegro.pl/item325443457_ak60a_kontroler_pci_ide_sata_raid_bios_vt6421a.html

Jakość nie jest jakaś przednia, ale tym wielokrotnie flashowałem samsunga więc na pewno się nada i jest bardzo tani.
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

a czy do flashowania Hitachi 78 tez sie nada??
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

z całą pewnością.
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

aha to dobrze:)
 

brayan09

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

Czyli to http://allegro.pl/item325443457_ak60a_kontroler_pci_ide_sata_raid_bios_vt6421a.html mi wystarczy????? A co to jest kabel uziemiajacy?????
 

rybok_999

Świeżak
Świeżak
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

zrobiłem jak w poradniku :) wszystko działa idealnie wielkie dzięki za pomoc:)

pozdro i powodzenia tym co bedą sie zabierać :)
 

CrOOs 666

Świeżak
Świeżak
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

A co z Tutorialem dotyczącym LITEONA ??
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Flash Tutorial Hitachi v46 / v47 / v59

A jaki ty chcesz tutorial do Lite-Ona, skoro na dzień dzisiejszy nie można go przerobić?
 

Do góry Bottom