Flash: Lite-on - Jungleflasher/DosFlash

work20

Świeżak
Świeżak
komus udalo sie wogole sflashowac benqa napend
 

work20

Świeżak
Świeżak
ogolnie konsola jest rozebrana podlaczona kablem sata z kompem i jak odpalic pendraiva z dosflashem w windowsie xp
 

mario_dnb

Świeżak
Świeżak
resetujesz kompa i uruchamiasz z pendriva
potem postempujesz dalej wedlugo odpowiedniego tutka

ps. flashowanie napedow nie jest takie ciezkie :)
 

work20

Świeżak
Świeżak
ok odpalam biosa i nie widzi pendriva. jest jakas roznica miedzy pendrivem a mp3 i flashowanie to czynnosc jakas specjalna i czym
 

work20

Świeżak
Świeżak
ogolnie nie moge odpalic dos flash. probowalem w win xp z wiersza polecen otworzylem dysko G: z moja mp3 i wpisuje dosflash niby sie wyswietla ale jak wlanczam konsole i wpisuje dosflash pisze no atapi blb bla bla. wpisujac l-o-eras i cos tam juz nie pamietam wystepuje adres ffff chyba nie widzi tego napedu. Port io32 nie chce sie zainstalowac czy do tego trzeba jakiegos servic packa czy jak
 

Wavek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam mam konsolkę X360 z napędem Lite-on i chciałbym zrobić samemu flasha według poradników zamieszczonych na pierwszej stronie ale chciałbym zadać kilka pytań osobą obeznanym w temacie otóż chodzi mi o to czy muszę kopic te urządzenia CKV3 i to probe czy może da się to jakoś zrobić bez tego ? bo trochę szkoda mi kasy 250 zł :/ I jaki rodzaj flaschowania polecacie przez Windowsa czy może przez DOSA ? Proszę o odpowiedzi na te pytanie kogoś obeznanego aha dodam że konsola była kupiona w anglii wersja Elite rocznik produkcji to: 2007-10-15 zależy mi na tym aby dało się jakoś bez tych przyrządów aha i czy moge po prostu podłączyć konsole do płyty głównej komputera czy muszę kupować jakiś kontroler SATA ? I jeszcze jedno pytanie czy wyszła może jakaś nowa wersja tego FW niż 1.51 ? Z góry dziękuje za pomoc.
 

bliss

Użytkownik
Użytkownik
work20 - niektore pendrive'y nie chytaja sie jako bootowalne... pozatym utworzyles z niego dysk bootujacy?? Jesli tak i nadal nie dziala sprawdz czy nie masz w biosie wylaczonej obslugi USB LEGACY MODE powinna byc wlaczona... pod windowsem a zwlaszcza w konsoli windowsa XP to jest porazka nie rob tak!!! wlasnie po to robi sie to w czystym dosie zeby nie bylo zadnych niespodzienek ze strony systemu...

Wavek - jestes len... wszystko jest opisane na forum.
 

Wavek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wavek - jestes len... wszystko jest opisane na forum.
Zaskocze cie bo przeczytałem właśnie całe 9 stron i cały faq o tym i nic nie ma wspomniane o tym co napisałem wyżej więc bez takich mi tu cały wątek składa się z problemów w związku z flashowaniem więc proszę kogoś doświadczonego o odpowiedź na powyżej zadane pytania. Bo na to wychodzi że mi się nie opłaca przerabiać ręcznie a chciałem sam to zrobić bo obecnie te urządzenia kosztują 250zł na allegro a przeróbka około 100zł :(
 

bliss

Użytkownik
Użytkownik
slabo czytales...chocby tutaj w tym dziale mozna wydedukowac wszystko na temat tego o czym napisales. Cale forum to nie jeden watek, wiec radze poszperac po forum bo jest tu wiele istotnych informacji ktore rozwiaza twoje problemy.
 

Wavek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
hej to zapodajcie chociaż linki do tych informacji zależy mi :)
 

bliss

Użytkownik
Użytkownik
wysil sie..
 

Brabus535

Banned
Użytkownik
Witam mam konsolkę X360 z napędem Lite-on i chciałbym zrobić samemu flasha według poradników zamieszczonych na pierwszej stronie ale chciałbym zadać kilka pytań osobą obeznanym w temacie otóż chodzi mi o to czy muszę kopic te urządzenia CKV3 i to probe czy może da się to jakoś zrobić bez tego ? bo trochę szkoda mi kasy 250 zł :/ I jaki rodzaj flaschowania polecacie przez Windowsa czy może przez DOSA ? Proszę o odpowiedzi na te pytanie kogoś obeznanego aha dodam że konsola była kupiona w anglii wersja Elite rocznik produkcji to: 2007-10-15 zależy mi na tym aby dało się jakoś bez tych przyrządów aha i czy moge po prostu podłączyć konsole do płyty głównej komputera czy muszę kupować jakiś kontroler SATA ? I jeszcze jedno pytanie czy wyszła może jakaś nowa wersja tego FW niż 1.51 ? Z góry dziękuje za pomoc.

Nie wiem czy jestem obeznany w temacie ale odpowiem Ci chodź wszystko jest już opisane.Do przerobienia nie musisz kupić koniecznie xecutera wystarczy programator który mozesz kupić na allegro za 30 zł.Co do flasha niezawodny jest flash pod dosem bo windows się czasem może zawiesić.Napęd mozesz podłaczyć pod port sata płyty głównej bo lieton jest w miare uniwersalny i chipset via nie jest konieczny.Nie wyszło jeszcze nic nowszego niż 1.51.

PS.
Jak ktoś będzie chciał jeszcze raz o to zapytać odrazu poleci WARN.Troche chęci i wszystko znajdziecie na forum było to opisane dokładnie krok po kroku co i jak.
 

bliss

Użytkownik
Użytkownik
Brabus535 wlasnie nauczyles go lenistwa..
 

Wavek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem czy jestem obeznany w temacie ale odpowiem Ci chodź wszystko jest już opisane.Do przerobienia nie musisz kupić koniecznie xecutera wystarczy programator który mozesz kupić na allegro za 30 zł.Co do flasha niezawodny jest flash pod dosem bo windows się czasem może zawiesić.Napęd mozesz podłaczyć pod port sata płyty głównej bo lieton jest w miare uniwersalny i chipset via nie jest konieczny.Nie wyszło jeszcze nic nowszego niż 1.51.

PS.
Jak ktoś będzie chciał jeszcze raz o to zapytać odrazu poleci WARN.Troche chęci i wszystko znajdziecie na forum było to opisane dokładnie krok po kroku co i jak.

no i oto mi chodziło dzięki wielkie kolego :) Jesteś spx.

aha i jaki ma byc ten programator dokładnie jaka nazwa ?

moze byc taki ? http://allegro.pl/item608580619_programator_phoenix_3_57_6mz_zasilanie_usb.html
 

bliss

Użytkownik
Użytkownik
z ukl. max 3232 pod com'a
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
no i oto mi chodziło dzięki wielkie kolego :) Jesteś spx.

aha i jaki ma byc ten programator dokładnie jaka nazwa ?

moze byc taki ? Programator Phoenix 3,57/6Mz Zasilanie USB (608580619) - Aukcje internetowe Allegro

Ty masz napęd benq potrzebujesz tylko sata, nie jest Ci nic innego potrzebne.
 

Wavek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ty masz napęd benq potrzebujesz tylko sata, nie jest Ci nic innego potrzebne.
to ja juz nie wiem obejdzie sie bez tego programatora ? wystarczy podlaczyc pod SATA i zrobic tego flasha pod dosem i nie musze zadnego keya wyciagac?
 

bliss

Użytkownik
Użytkownik
Wavek o wiele szybciej bys otrzymal odpowiedz gdybys czegos na ten temat poszukal... jest w dzialach wszystko...
 

Brabus535

Banned
Użytkownik
Ty masz napęd benq potrzebujesz tylko sata, nie jest Ci nic innego potrzebne.
Kolega napisał że ma napęd liteona a nie benqu.
 

Wavek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dobra to kupie ten programator i jakos sproboje sflashowac tylko gdzie kupic ta taka plytke co sie przyklada zeby key otrzymac ? Najlepiej by bylo gdyby tylko sie podlaczalo pod SATA i jakos flashowalo bez tego programatora ale coz.
 

Do góry Bottom