Flash - nie mogę otrzymać statusu 0x72

John_Marston

Świeżak
Świeżak
Witam,

Próbuję flashować napęd Liteon 9450c. Niech mnie ktoś pokieruje, bo nie mogę uzyskać kilku rzeczy, chociaż robię według poradnika z forum.

Mojego liteona dosflash wykrywa pod numerem 4 jako 0xD800

1. Gdy daję L-O-Erase D800 ( D800 to mój port) to wyskakuje mi Status: FF7F, w poradniku wyskakuje FF80
2. Gdy dosflash pyta się " Do you want to resend the command until the drive responds" w poradniku pisze żeby wyłączyć konsolę i dać Y, powinien ukazać się status 0x72 , u mnie pojawia się 0x80

Co robić ?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
musisz wyjąć i włożyć wtyczkę od napędu........a nei tylko wyłączyc......napęd musi być zasilany.........
 

John_Marston

Świeżak
Świeżak
Na zagranicznych forach piszą żeby dawać L-O-Erase do skutku , spróbuję. Przy użyciu L-O-Erase muszę dostać FF80 ? To jest konieczne ?

A zmiana portu Sata może coś pomóc ? Gdybym np dał na pierwszy port ?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
słuchaj zrób tak
w jungle flasher daj mu liteon erase.............poczekaj aż da ci potem vendor failed......wyjmij i włóz wtyczke od napędu.....i kliknij intro deviceid i musi dać ci status 72 hehe.......

poza tym to jest napęd Liteon 9450c masz klucz?? polutowaleś dobrze spowrotem ścieżki????
 

John_Marston

Świeżak
Świeżak
Napęd 9450c , klucz napędu mam, bo konsola była już przerabiana. Czy ścieżki są dobrze polutowane, to już nie wiem, ale konsola była robiona w vega - shop w Zabrzu. Sprzedali i przerabiali kilka setek konsol, więc myślę, że wszystko jest ok.

EDIT:

Używam Dosflash 1.9

Dostałem już FF80 . Napiszę teraz co mi wyskakuje

1. Jak już mam stastus FF80
2. Daję dosflash, pokazują się porty, na 4 porcie wykrywa mój napęd,
3. Pokazuje się napis " Enter the number of an ATAPI drive" , wpisuję 4 bo pod tym portem mam napęd
4. Wyskakuje napis "Flash Manufactured, D:0xFF , Device ID: 0xFF
Flash type: - tu nie ma nic podane
Flash Size: 0 bytes ( 0KB )
nForce: NO - tu się boję, bo ja mam właśnie chipset nForce
5. Dos się pyta co robić: i tam jest podane: erase, read, write i kilka opcji.

We wszystkim chodzi o to, że teraz nie wiem gdzie sprawdzić teraz status 0x72 ?
 

kolonet

Użytkownik
Użytkownik
I co John_Marston udalo sie sflashowac...

Wedlug mnie chipset nie kompatybilny albo ustawienia bios odnosie sata/raid itp. WYkryty naped musi miec 256kb flash size. Jesli chodzi o statu to sprobuj tak:

1. wlacz PC
2. boot pendrive dos
3. wlacz konsole(naped podlaczony do pc sata, a zasilanie z konsoli)
4. wpisz dosflash
5. Jak wykryje naped i bedzie pytanie "Do you want resend the command until the drive respond (Y/N)? - wybierasz Y (bez Entera!!!)
6. Wylaczasz konsole
7.Wciskasz Enter (wyswieli sie status 0x80)
8.Wlaczasz konsole(wyswietli sie status 0x72)
9.Potem na pytanie co chcesz zrobic wpisujesz liteon e (lesli chcesz wymazac flash)
10.Po wymazaniu znowu wpisujesz dosflash - wyswietli sie listac napedu lecz twoj naped bedzie juz niezidentyfikowany - wybierasz nr napedu
11,wpisujesz W - enter , nazwa firmware
12.rozposzyna sie flashowanie.
15. po zakonczeniu masz nowy firmware
gotowe
 

kolonet

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze male uzupelnienie odnosnie statusow flashowanie napedow liteon:

0x51 - naped zablowowany z wgranym FW - wydziany w dosflash i zidentyfikowany
0x80 - naped zablowowany z wymazanym FW - wydziany w dosflash jako niezidentyfikowany
0x72 - naped odblokowany gotowy do wymazywania lub wgrywania FW - nie wydziany w dosflah na liscie napedow

W razie niepowodzenia operacji Erase lub Write FW przywrocenie statusu 0x80 (znowu widzianego na liscie napedow) wykonuje sie poprzez odlaczenie i podlaczenie zasilania.

PS. w samsungu sprawa jest podobna tylko zamiast 0x72 jest 0x70
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
boże nie róbcie w dosflashu...zapamiętajcie port i róbcie to w jungle....daj liteon erase....potem daj intro i jak bedą leciały kropeczki wyjmij i włoż mały kabelek od zasilania napędu.......i musi iść....
 

Do góry Bottom