Flashowanie LiteOn 74850c

loza6

Banned
Witam posiadam konsolę Resident Evil Edition, Jasper, nie przerabiana z napędem:
LiteOn
HW Ver: DG16D2S
FW Ver: 74850C


Czy mógł by mi ktoś dać dokładny poradnik jak dokonać przeróbki tego napędu, filmik, link zdjęcia itp ?
Dodam że interesuje mnie przeróbka LT+

Będę bardzo wdzięczny.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
przecież wszystko jest w dziale firmware napędów.....
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
To raz, a dwa to trzeba napisać nowy bo teraz jest PMT ;]
 

loza6

Banned
więc pomoże ktoś?
 

spider111

Użytkownik
Użytkownik
więc pomoże ktoś?

Zapraszam do tego tematu tu wszystko jest co byś chciał wiedzieć

http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/flash-lite-jungleflasher-dosflash-9472.html
 

trash.prv

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.
Szanowni forumowicze, przepraszam ale jestem nowy w temacie Xbox'ów.
Od 3 dni staram się zagłębić w temat odpytując "wujka google" i czytając posty na forum dotyczące czy to wykonywania kopii zapasowych czy wgrywania flashów jednak nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań które mnie trapią. Mianowicie kopie, które dostałem kupując konsolę są według abgx360 wave2 co znaczyłoby że napęd jest teraz prawdopodobnie przerobiony na flash iXtreme 1.0-1.5. Próbowałem wykonać kopię gry z wave10 i zmienić na wave3 niestety po nagraniu okazało się, że nadal jest wave10.
Rozkręciłem swojego Xa i dowiedziałem się że mój naped to Liteon DG-16D2S 74850C June 2008.
Teraz powstało pytanie co mogę zrobić aby zmienić flash na np. LT+ bądź jakikolwiek, który polecicie. Zaznaczam że raczej nie będę korzystał z Live choć nigdy nie wiadomo.
Do konsoli nie dostałem żadnej płyty z plikiem klucza do napędu - Czy jest to problem?
Nie posiadam oprzyrządowania CK3 i mam zamiar dokonać flashu z pł. gł. z nForce4 nie VIA (coś czytałem o wymogu Via ale to w starszych publikacjach). Czy poprzez zlutowanie ścieżek nie będę potrzebował żadnego dodatkowego oprzyrządowania prócz kabla SATA?
Teraz zakładając, że idę wedle instrukcji http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/flash-lite-jungleflasher-dosflash-9472.html czy jest możliwość nieodwracalnego uszkodzenia napędu poprzez złe wgranie softu lub coś w tym guście?

To jest taki początkowy zestaw pytań - nie będę się rozpisywał bo może okazać się, że już któreś z w/w zapisów będzie uniemożliwiała wykonanie aktualizacji. Jeżeli jednak będzie możliwość to prosiłbym o mały tutorial albo przynajmniej podpowiedzi.

Pozdrawiam
Artur
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
jeśli masz starą przróbkę to nic nie lutujesz....podłączasz napęd, tacka do połowy wsunieta, klikasz dummy from ixtreme i potem tacka otwarta do końca i masz klucz
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Jak masz ixtreme 1.5-1.61 to wyciągasz klucz przez JF "dummy from ixtreme" potem erase i write.
Przy tym możesz zasilać napęd z konsoli i na nforce powinno śmigać wszystko.
 

trash.prv

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli jeżeli dobrze rozumiem to wedle tej instrukcji iść http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/flash-lite-jungleflasher-dosflash-9472.html a stąd IXtreme LT+ 1.1 Lite Touch Firmware Download w/ AP25 Support : iXtreme LT Lite Touch Download ściągnąć firmware? Jeszcze jakieś linki polecacie?
Dzięki za ekspresowe odpowiedzi!!

P.S. nie mam CK3 czy potrzebuje go?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
podczas gdy bedą leciały kropeczki przy sending vendor czy jakoś tak wyjmij i włóż wtyczkę od zasilania napędu żeby uzyskać status 72 czyli taki do wgrania lt+

ściągnij ten

http://www.mediafire.com/?iq0k7v9gmixpgkw

i wrzuć do katalogu firmware w jungle
 

trash.prv

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jungle flasher mam ściągnąć najnowszy czy ten z tutorialu w/w?

Nic się nie stanie konsoli jak wypnę zasilanie?

Pozdr
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
najnowszy

Jungle flasher
 

trash.prv

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czy sterowniki PortIO32 też mnie obowiązują?

Sorry za taki natłok pytań ale jestem strasznym noobem w tym temacie :)
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
uziem konsole kablem z kompem żeby ci się nic nie stało......jungle sam wgrywa ten sterownik....
 

trash.prv

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Reasumując - konsola uziemiona z kompem (komp aktualnie włączony).
1. Podłączam kabel TV
2. Włączam konsolę z podpiętym zasilaniem napędu z konsoli i kablem SATA do kompa.
3. Odpalam Jungle i pluje się ze nie ma portu Via.
4. Wybieram napęd i klikam Dummy from keyDB i wtedy odłączam i podłączam zasilanie?

Proszę o pomoc :)
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
opael dał byś mu GG, bo widzę że jeszcze sporo pytań będzie ;]
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
a czemu ja hehehe....















no dobra....
 

trash.prv

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Temat jak dla mnie zamknięty. Z pomocą merytoryczną użytkownika Opael2 napęd został bezproblemowo zreflashowany na LT+. Wielkie dzięki za poświęcony czas i poprowadzenie krok po kroku. Shibby również dzięki za ekspresową reakcje i aktywność. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Pozdr
Artur
 

grochu

Świeżak
Świeżak
witam podłączę się do tematu, posiadam Liteon v1 73450c konsola z 05.2009 . Przerobiona na iXtreme LT niestety nie posiadam klucza, jakim sposobem mogę teraz wgrac LT+ 1.1 ?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
albo cięcie ściezek albo pmt
 

Do góry Bottom