• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Forza Horizon 4

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Featured Thread #1

W wątku tylko opinie!

5qra

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zarwana noc i mieszane uczucia.

Pomysł z garderobą i losowanie szmatek do kitu, podobnie jak zbieranie bonusów (zakup umiejętności) dla każdego auta osobno.
Mapa fajna, przenikające pojazdy też na plus.
Będzie co robić :)

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
+ 4 pory roku
+ Wybór 30/60fps
+ Oprawa wizualna
+ Fizyka
+ Ilość aut
+ Pojazdy w strefach pomiarowych to duchy
+ Inni gracze to dychy
+ Bardzo duża część obiektów na mapie jest fizyczna i możliwa do zniszczenia/przesunięcia
+ Ogólny fun z gry
+ Osobne perki do każdego auta
+ Posiadłości
+ ForzaThon Live
+ Sesja do 70 osób

- Trzeba dodawać każde darmowe auto osobno do garażu
- Brak kilku marek Mitsubishi, Toyota, ..
- Ciągle się gdzieś zawieszam
- Zbieranie punktów na mixer które do tego nie chcą się nabijać.
- Doczytujące się tekstury/skaczące cienie
- Nie pomyśleli by dać przed wyścigiem możliwość zmian asyst (z wykluczeniem trybu kampanii)
- Dron lata jak zwykle do 3m nad ziemią
- Steelbook taki sobie, przód ładny ale tył po prostu szary a mogli dać tam jakiś widoczek
- Cofanie w online
- Cofanie w kampanii nie działa, jest dźwięk miga ekran a auto stoi w tym samym miejscu
- Przy demolce lecą fps-y

+/- Gra co chwile się sypie a to nie ma dźwięku a to zawiesza się i zamyka (Pisze o konsoli XOX). Może to poprawią w łatce na premierę, może bo M7 sypała się przez kilka miesięcy.
+/- Audio może kwestia gustu ale tutaj prawie nie ma co słychać, soundtrack to jakiś hałas/harmider nie muzyka.
+/- Ciuszki

Tak czy inaczej minusy się chowają przy miodności całokształtu, Horizon 4 to najlepsze wyścigi na otwartej mapie jakie do tej pory powstały!

Jak na 10h grania 9/10

Ps. Przy okazji pre order w MediaExpert to jakaś porażka, mają tam bałagan i nie chcieli mi wydać gry bo premiera 02 a na stronie mają napisane Ultimate 28, dopiero telefon do obsługi klienta pomógł ale trwało to 2h...

MirBarPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Szukałem ale nie znalazłem podobnego wątku w którym można by napisać cokolwiek albo o cokolwiek związanego z grą zapytać.
Jest to chyba jedna z najbardziej odgrywanych teraz gier i zostanie jeszcze tak na długi czas.
W związku z tym przyda się wątek w którym będzie można podzielić się jakimiś spostrzeżeniami lub o cokolwiek związanego z grą zapytać - szczególnie biorąc pod uwagę jak bardzo rozbudowana jest ta gra.

Ja od siebie na początek mam jedno spostrzeżenie i jednocześnie pytanie.

Czy komuś udało się podczas rozgrywania trybu kampanii wybrać opcję współpracy lub rywalizacji z innymi graczami i zagrać?

Ja próbowałem już w kilku jak nie kilkunastu różnych wyścigach i zawsze był jeden bez chętnych i musiałem ostatecznie przejść wyścig solo.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja cały czas gram ze znajomym/znajomymi razem wyścigi/forza story w trybie współpracy czy pvp, co do randomów to rzadko się zdarza ale czasami ktoś do nas dołączy. Pewnie problem jest w tym że ikonka informująca o wyścigu jest malutka i zlokalizowana nad radarem i można ją łatwo przeoczyć oraz to ze gra jest świeża i ludzie na ten moment są bardziej zaaferowani czym innym np. FTL.

Ja mam za to problem by zagrać w trybie rankingowym, chciałbym wbić osiągnięcie a za cholerę z nikim nie idzie się połączyć. Jak już łaskawie znajdzie sesje to zawsze brakuję 1/2 graczy.

MirBarPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A co to znaczy tryb rankingowy? O jakich wyścigach mowa?
Ja też gram nie w trybie solo ale w trybie online. Nie jestem połączony z żadnym znajomym tylko widać np 40 osób online w sesji. I na takich wyścigach współpracy czy pvp nie ma nikogo. Nie że brakuje kilku - nikogo. Dziwne.
No chyba że faktycznie ludzie się rzucili i odgrywają kampanie w solo.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jak wczoraj grałam to co jakiś czas się pojawiało, że ktoś chce w coś zagrać, ale ta ikonka jest serio mała, że z początku się zastanawiałam co to w ogóle jest. Ogólnie dla mnie w 3ce było lepiej to rozwiązane, ja w tym ich śmiesznym menu się póki co gubię...

goofyps

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja mam pytanie odnośnie pogody. Na jakich zasadach się ona zmienia? Wcześniej czytałem ze co tydzień ma następować zmiana(?). Na początku mamy jesień, pojechałem kilka wyścigów, odblokował się wyścig pokazowy dla jesieni, ale dosyć szybko, więc nie odpalałem go od razu, żeby jeszcze trochę nacieszyć oko kolorami. Po paru wyścigach wyłączyłem konsole i jak odpaliłem później fh i od razu wskoczyła zima z automatu.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja mam pytanie odnośnie pogody. Na jakich zasadach się ona zmienia? Wcześniej czytałem ze co tydzień ma następować zmiana(?). Na początku mamy jesień, pojechałem kilka wyścigów, odblokował się wyścig pokazowy dla jesieni, ale dosyć szybko, więc nie odpalałem go od razu, żeby jeszcze trochę nacieszyć oko kolorami. Po paru wyścigach wyłączyłem konsole i jak odpaliłem później fh i od razu wskoczyła zima z automatu.
Z tego co zauważyłam to ta pogoda się zmienia pod wpływem tego jak zbierzesz te wymagane tysiące punktów wpływu. Mi np leciały same punkty za zwiedzanie dróg i też już mam niestety zimę :p

Edit: Teraz odpaliłam konsolę i wbiła mi już Wiosna, w sumie się zdziwiłam czemu wczoraj wiosna nie wbiła jak było info, że zakwalifikowałam się do Wiosny :D

Ostatnia edycja:

MirBarPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak wczoraj grałam to co jakiś czas się pojawiało, że ktoś chce w coś zagrać, ale ta ikonka jest serio mała, że z początku się zastanawiałam co to w ogóle jest. Ogólnie dla mnie w 3ce było lepiej to rozwiązane, ja w tym ich śmiesznym menu się póki co gubię...
Szczerze mówiąc to ja jeszcze nic nie zauważyłem ale może za słabo się przyglądał. Dzisiaj wieczorem zobaczę jeszcze raz. Faktyczny to menu może ładniejsze ale też się jeszcze trochę gubię.
Co do pogody to mam wrażenie że gra nam serwuje trochę zawodów że wszystkich pór roku w kampanii a te zmiany tygodniowe to będą jak już wątek fabularny minie i zostanie już typowa gra wolna...

goofyps

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z tego co zauważyłam to ta pogoda się zmienia pod wpływem tego jak zbierzesz te wymagane tysiące punktów wpływu. Mi np leciały same punkty za zwiedzanie dróg i też już mam niestety zimę :p
No punkty wpływu to miałem ostro przekroczone, właściwie to już blisko wiosny, ale pogoda zmieniła sie dopiero jak wszedłem do gry jeszcze raz. Dzisiaj zobacze jak to bedzie przy wiośnie.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Szczerze mówiąc to ja jeszcze nic nie zauważyłem ale może za słabo się przyglądał. Dzisiaj wieczorem zobaczę jeszcze raz. Faktyczny to menu może ładniejsze ale też się jeszcze trochę gubię.
Co do pogody to mam wrażenie że gra nam serwuje trochę zawodów że wszystkich pór roku w kampanii a te zmiany tygodniowe to będą jak już wątek fabularny minie i zostanie już typowa gra wolna...
Nad mapą w czasie jazdy się pokazuje znaczek, że chyba wcisnąć LB jeśli chce się dołączyć do zawodów jak ktoś proponuje. To jest malutkie.

MirBarPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Aaa spoko, będę lukał.
Do 20 lvl gracza jest wprowadzenie w grze i pogoda zmienia się co chwilę, po 20 lvl zaczyna się gra właściwa i pogoda będzie zmieniać się co 7 dni czasu rzeczywistego.
Lokalnie można zmieniać pogodę tworząc własny wyścig.
A po 20 levelu jest jeszcze cześć fabularna - kampania czy już nie?

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Nie gra się kończy na 20 lvl... :confused:

Od 20 lvl zaczyna się normalna tygodniowa zmiana pór roku... Dziś jest przeskok z lata na jesień.

MirBarPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A zmieniając temat bo nasz sarkastyczny bożek znów się uaktywnił zapytam: dostaliście jakieś profity za wcześniejsze gry z serii Forza?
Ja dostałem w sumie 5 super losowań z których wpadło prawie 1m kredytów i 4 auta a oprócz losowań chyba 2 samochody - Forda Mustanga GT i raptora.
U was podobnie?

goofyps

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A zmieniając temat bo nasz sarkastyczny bożek znów się uaktywnił zapytam: dostaliście jakieś profity za wcześniejsze gry z serii Forza?
Ja dostałem w sumie 5 super losowań z których wpadło prawie 1m kredytów i 4 auta a oprócz losowań chyba 2 samochody - Forda Mustanga GT i raptora.
U was podobnie?
Tak, dostalem za fm7 fh2 i 3, ale juz za fm4 nie.

Do góry