Forza Horizon 5

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
526283781.jpg

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No i jak tam śmigacie już? Ja zmieniłem sobie region na nową Zelandię i odpaliłem na chwilkę. Na dłużej włączę o 21 jak dzieciaki pójdą spać.
Na razie to się waham jak ustawić grafikę? 60fps czy jakość grafiki i 30 fps...

Co preferujecie?

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dlatego wróciłem do PC i nie mam takich rozterek, na ustawieniach ultra mam 80-100fps ;)

Jak na razie 2h pograłem i jest moc, stara dobra Forza. Tylko muzyka nędzna, brakuje mi dobrych wpadających w ucho kawałków.

Za stary jestem na PC. A tak poważnie, nie wydam 3 lub 4 razy więcej siana na sprzęt żeby grać w gry...
Póki co wybrałem opcję jakość. Te 30fps zupełnie nie przeszkadza a grafika jest miażdżącą. Widoki obłędne.
Jeździ się jakoś inaczej niż w Anglii. Drogi i perspektywa jakby lepsza. Prowadzenie też kapeczkę inne - trzeba się przyzwyczaić.
Ogólnie na początku nie chce się odejść...
3-4 raza ? Raptem około 1000zł więcej od ceny konsoli. Do konsoli musisz kupować dedykowane drogie akcesoria i abonament na granie po sieci. Musisz kupić dedykowaną kierownicę itd. Różnica w cenie szybko się zaciera na korzyść blaszaka. Na samym headsecie mam już kilka stów do przodu patrząc ile dajecie za słuchawki w temacie co dziś kupiłeś. TV pewnie kupiłeś droższy od mojego blaszaka. Można kompa do gier poskładać i za 20 tys ale po co?
Po za tym teraz gry z PS4 i PS5 wychodzą na PC, nie muszę kupować piątki a kolejna oszczędność.

>>
No w końcu prawa stratna, ile można być lewusem :D Durne jest to że na Xbox One X dali sztywne 2K i 30fps, zamiast 1080/60.
Sterowanie lekko zmienione to prawda ale to dobrze, to w końcu seria arcade :)

Ps.

i
Jestem mile zaskoczony jak ta gra dobrze wygląda na XOX. To już chyba wiem dlaczego nie dali 1080 .

Ostatnia edycja:

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dlatego wróciłem do PC i nie mam takich rozterek, na ustawieniach ultra mam 80-100fps ;)

Jak na razie 2h pograłem i jest moc, stara dobra Forza. Tylko muzyka nędzna, brakuje mi dobrych wpadających w ucho kawałków.
Za stary jestem na PC. A tak poważnie, nie wydam 3 lub 4 razy więcej siana na sprzęt żeby grać w gry...
Póki co wybrałem opcję jakość. Te 30fps zupełnie nie przeszkadza a grafika jest miażdżącą. Widoki obłędne.
Jeździ się jakoś inaczej niż w Anglii. Drogi i perspektywa jakby lepsza. Prowadzenie też kapeczkę inne - trzeba się przyzwyczaić.
Ogólnie na początku nie chce się odejść...

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Hej, jest już oficjalna grupa forum ?

prawomen

Użytkownik
Użytkownik
Dlaczego gra we wczesnym dostępie już od dzisiaj a w gamepasie dopiero za kilka dni?

S1udak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Płacisz wymagasz.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dlaczego gra we wczesnym dostępie już od dzisiaj a w gamepasie dopiero za kilka dni?
Wczesny dostęp jest dla osób posiadających Ultimate / Premium. W GP jest podstawka.

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
W GP jest podstawka
Jeszcze by tego brakowało żeby dawali do GP wersję Premium z całym passem... I tak dają dużo bo samą grę...

chrabonszcz

Banned
Użytkownik
Świeżak
3-4 raza ? Raptem około 1000zł więcej od ceny konsoli.
tu się nie zgodzę.
owszem, komputer do grania można złożyć za 3-4 koła ale taki komputer starczy ci na rok? dwa ? i potem musisz dołożyć ram albo zmienić grafikę bo nowsze tytuły już nie będą szł na full w 100fps
także trzeba też patrzyć w dwie strony.
masz rację - da się za 4k złożyć komputer do grania. ale to taka sama skarbonka jak z dedykowanymi akcesoriami do konsoli a nawet chyba większa bo pada masz w zestawie z konsolą, słuchawki to koszt około 500zł i GP ultimate przekonwertujesz sobie z golda.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
tu się nie zgodzę.
owszem, komputer do grania można złożyć za 3-4 koła ale taki komputer starczy ci na rok? dwa ? i potem musisz dołożyć ram albo zmienić grafikę bo nowsze tytuły już nie będą szł na full w 100fps
także trzeba też patrzyć w dwie strony.
masz rację - da się za 4k złożyć komputer do grania. ale to taka sama skarbonka jak z dedykowanymi akcesoriami do konsoli a nawet chyba większa bo pada masz w zestawie z konsolą, słuchawki to koszt około 500zł i GP ultimate przekonwertujesz sobie z golda.

To co napisałeś to jest jeden wielki mit. Mój poprzedni PC poskładany na przestrzeni 2014-2015r wystarczył mi do dziś, problemem był 4 rdzeniowy procesor. Dałem wtedy za niego coś 3500. Jeżeli dołożyłbym kilka stówek do procka r4w8 to nadal bym go nie musiał zmieniać.
A na konsoli grasz na full detalach i 60fps w każdej grze do końca jego żywotu ? Nie, twórcy stopniowo obniżają detale. Nawet najmocniejsza konsola świata ma dwa tryby 30 i 60.

Pograłem 15 minut na XOX i no nie daje rady, obraz kratkuję, widać że wycisnęli ostatnie soki z tej konsoli.

Jeszcze by tego brakowało żeby dawali do GP wersję Premium z całym passem... I tak dają dużo bo samą grę...

W EA Play PRO na PC masz wersję deluxe gier tylko to też więcej kosztuje. Wziąłem okres testowy na steam to miałem wszystkie dodatki w każdej ich grze. Nie widzę problemu zrobić GP w wersji + gdzie byłyby wersje hiper, super, deluxe, premium gier.

suki

Użytkownik
Użytkownik
jak jest klub to poproszę zapkę na xbl.

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
jak jest klub to poproszę zapkę na xbl.
Nie zauważyłem żeby był.

Co do gry. Po tych kilku dobrych godzinach jazdy można powiedzieć że gra jest jednak bardziej wymagająca niż fh4. Na tym samym z nazwy poziomie wygrać wyścig jest zdecydowanie trudniej.
W fh4 jeździłem na expert lub pro i wygranie owszem było wyzwaniem ale expert sllizgal się bez problemów.
Tutaj gram na wyśmienity i czasami muszę się mocno przyłożyć żeby dogonić pierwszego który zwykle dość mocno odskakuje.
Gra jakby wolała większą precyzję i optymalny tor jazdy. W wyścigach poślizgi i efekty nie idą w parze ze zwycięstwem.
Fajnie to zrobili moim zdaniem - w dobra stronę.

suki

Użytkownik
Użytkownik
Nie zauważyłem żeby był.

Co do gry. Po tych kilku dobrych godzinach jazdy można powiedzieć że gra jest jednak bardziej wymagająca niż fh4. Na tym samym z nazwy poziomie wygrać wyścig jest zdecydowanie trudniej.
W fh4 jeździłem na expert lub pro i wygranie owszem było wyzwaniem ale expert sllizgal się bez problemów.
Tutaj gram na wyśmienity i czasami muszę się mocno przyłożyć żeby dogonić pierwszego który zwykle dość mocno odskakuje.
Gra jakby wolała większą precyzję i optymalny tor jazdy. W wyścigach poślizgi i efekty nie idą w parze ze zwycięstwem.
Fajnie to zrobili moim zdaniem - w dobra stronę.
Śmiem się nie zgodzić! Podobny jest poziom ale zauważyłem że drivatary w tych samych mistrzostwach potrafią auta zmieniać! Cwaniaki!

Wymagana to jest ale w grindzie! Z tego co widzę to tu jest ostro utrudnione zdobywanie punktów w sezonówkach.
Przykładowo. Przejedź fitoradar w klasie S2 autem z takiej klasy albo autem określonego producenta. Grind żeby auta kupić i potem tuning wrzucić.
Dzięki tego zmniejszyli zarabiane punkty fp za tygodniówki 81fp w bieżącej wiośnie. A ten grind to dopiero początek bo teraz tak jak w fh4 dadzą graczom zebrać większość fantów za miesiąc dwa trzy zaczną pogarszać tak samo jak w fh4. Przykład pogorszenia? 1000Cr za zwykle losowanie w fh4.

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Śmiem się nie zgodzić! Podobny jest poziom ale zauważyłem że drivatary w tych samych mistrzostwach potrafią auta zmieniać! Cwaniaki!

Wymagana to jest ale w grindzie! Z tego co widzę to tu jest ostro utrudnione zdobywanie punktów w sezonówkach.
Przykładowo. Przejedź fitoradar w klasie S2 autem z takiej klasy albo autem określonego producenta. Grind żeby auta kupić i potem tuning wrzucić.
Dzięki tego zmniejszyli zarabiane punkty fp za tygodniówki 81fp w bieżącej wiośnie. A ten grind to dopiero początek bo teraz tak jak w fh4 dadzą graczom zebrać większość fantów za miesiąc dwa trzy zaczną pogarszać tak samo jak w fh4. Przykład pogorszenia? 1000Cr za zwykle losowanie w fh4.
jakoś mnie to średnio interesuje co jest do zbierania w tych sezonówkach...
aut 500-700 w garażu a używa się może z 30 w całej grze...
na tych duperelach kompletnie mi nie zależy - liczy się fun z jazdy i wygrana :)

A poziomy...Hmmm ja nie jestem może mega mistrzem ale w ścigałki gram nie od dzisiaj i generalnie sobie radzę a tutaj jak wrzucę na poziom PRO to nie mogę pierwszego skubańca dogonić

suki

Użytkownik
Użytkownik

Ten nowy forzathon to porażka jest. Lajkujcie może zauważą i dodadzą w jakimś update'cie stary forzathon live z fh4 odpalany co godzinę.

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak

Ten nowy forzathon to porażka jest. Lajkujcie może zauważą i dodadzą w jakimś update'cie stary forzathon live z fh4 odpalany co godzinę.
Chociaż mało kiedy zwracam uwagę na forzathon to dałem ci lajka :) Faktycznie tym razem jest beznadziejnie to zrobione...
Kasę też ciężko zdobyć - w zasadzie głównie na podstawie losowania - z wyścigów jak kot napłakał
Trzeba będzie chyba zrobić coś własnego i jeździć z godzinę żeby jakąś kasę uzbierać na inne furki...

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
mi sie coś w grze zawiesilo chyba i zamiast normalnych losowań za kolejny poziom miałem losowania super.

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Czy wam też nie pokazuje ile po wyścigu zdobyliście kredytów?
W podsumowaniu mam tylko wyróżnienia oraz PD.
Nigdy nie wiem ile wygrałem w danym wyścigu.

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Pokazuje zaraz po ''wyjściu'' do auta po środku lewa strona ekranu...

Do góry Bottom