Forza Motorsport 5 zniknęła ze sklepu Microsoftu. Cyfrowa wersja nie będzie dłużej dostępna

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Potwierdziły się ostatnie plotki dotyczące zniknięcia z cyfrowych półek sklepowych Forza Motorsport 5. Gra nie jest już dostępna dla nowych klientów, a zainteresowani nie kupią również dodatków do produkcji.

We wrześniowej ofercie Games with Gold pojawiła się Forza Motorsport 5. Tytuł zadebiutował na rynku wraz z Xboksem One, czyli w listopadzie 2013 roku i była to szósta odsłona serii Forza. Gra zgarnęła oceny na poziomie 79%.


Jeśli wciąż nie nabyliście cyfrowej wersji Forza Motorsport 5, to taka przyjemność nie jest już możliwa. Turn 10 Studios potwierdziło na swoim blogu, że produkcja „zakończyła swoje życie” i teraz nie będziemy mogli jej kupić na Xbox Store i jednocześnie identyczny los spotkały wszystkie rozszerzenia przygotowane do produkcji.

Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że gra jest nadal dostępna dla wszystkich klientów, którzy wcześniej dorzucili ją do swojej biblioteki – pliki pobierzecie przez Xboksa One. Oczywiście bez problemu skorzystacie również z posiadanych płytek.

Twórcy tak naprawdę nie wytłumaczyli powodu „emerytury” Forza Motorsport 5, ale bardzo możliwe, że studio straciło prawa do niektórych utworów zawartych w grze, a przedłużenie licencji nie jest w tym wypadku opłacalne.


 

suki

Użytkownik
Użytkownik
Truearchiewiements pisało o tym w zeszłym tygodniu.
Ja sam nie potrafiłem znaleźć w katalogu tej gry jak chciałem ją zainstalować i mówię sobie - chyba wyleciała z ms store!

I faktycznie dwa dni po tym wyszło szydło z wora.
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Słabo powiem :/
 

suki

Użytkownik
Użytkownik
Może ktoś mi powie jak to jest z tymi pakietami w serii forza. W fm5 lub fh2 dla przykładu w jednym przypadku pokazuje mi się że cały pakiet jest kupiony już w pierwszym menu. W drugim przypadku dopiero jak wejdę do danego pakietu aut - przy każdym pokazuje się kupione.
Dlaczego tak jest? Może ktoś wie?
 

Do góry Bottom