Forza Motorsport 5

baddream

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ty tak poważnie z tym brakiem split screen'u? Przecież da się grać we dwóch, więc nie wiem o co Tobie chodzi.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

MatGlo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Brak możliwości zagrania w dwoje mając dwa pady :-(
Da się grać we dwoje, wiem bo grałem. Kombinuj lub przeczytaj gdzieś jak bo na 100% się da (ja nie podpowiem nic więcej bo dawno forzy nie odpalałem i zwyczajnie nie pamiętam).
 

Machette76

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poważnie wchodzę w opcje dwóch graczy klikam MENU ( powinno załadować drugiego gracza ( pada) ale tego nie robi ) !
 

karpiqu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Musi być zalogowany drugi pad. Może być nawet profil gościa. Jeśli dobrze pamiętam.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

MatGlo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Widze ze masz problem nadal wiec przy najblizszej okazji odpale i zobacze ale nie obiecuje kiedy bo malo czasu mam teraz na konsole. W miedzy czasie spróbuj jezeli nie spróbowałes jeszcze zrobic tak ze w free ride (tak sie chyba nazywa tryb w ktorym mozna mykac w dwoch ale nie jestem w stu procentach pewien, chodzi mi o ten gdzie masz wszystkie autka) odpal drugiego pada i wciśnij start. Powinno dolaczyc drugiego pada. Tylko nie oczekuj ze juz w menu ekran sie podzieli. Wyboru np. auta dokonuje sie tak ze Ty najpierw wybierasz swoim padem swoje auto a jak wybierzesz to towarzysz gry wybiera drugim padem swoje auto,w tym samym menu, jednocześnie tego nie zrobicie.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Gierka miażdży :)
Jeszcze za mało w nią grałem by napisać coś bardziej rozwiniętego ale w mojej skali ocen spokojnie mogę dać 9/10.

Teraz tylko poczekać, aż wyjdzie F6 i zejdzie do powiedzmy 220 zł :)
 

beardo0

Użytkownik
Użytkownik
To samo co powyżej, model jazdy wciąga! Grafika cieszy oko, jest spoko.
 

Machette76

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Widze ze masz problem nadal wiec przy najblizszej okazji odpale i zobacze ale nie obiecuje kiedy bo malo czasu mam teraz na konsole. W miedzy czasie spróbuj jezeli nie spróbowałes jeszcze zrobic tak ze w free ride (tak sie chyba nazywa tryb w ktorym mozna mykac w dwoch ale nie jestem w stu procentach pewien, chodzi mi o ten gdzie masz wszystkie autka) odpal drugiego pada i wciśnij start. Powinno dolaczyc drugiego pada. Tylko nie oczekuj ze juz w menu ekran sie podzieli. Wyboru np. auta dokonuje sie tak ze Ty najpierw wybierasz swoim padem swoje auto a jak wybierzesz to towarzysz gry wybiera drugim padem swoje auto,w tym samym menu, jednocześnie tego nie zrobicie.
Nie wiem jak to się stało ale działa :p .
 

Filipos999

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Super ścigałka polecam czekam na 6
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
1*Brak możliwości wywalczenia lepszej pozycji startowej
2*Tragiczna muzyka a w zasadzie jej brak
3*No nareszcie w grze jest trawa
4*Tylko jeden garaż
5*Samochody
6*Tory
7*Fizyka


1- Przez startowanie w wyścigach zawsze na końcu ciężko jest się przebić a oponenci którzy są na czołówce stawki oddalają się bez problemu i przeszkód. Przy zaledwie 2 czasami 3 okrążeniach bardzo ciężko takich dogonić. W FM4 ten problem zauważyłem dopiero pod koniec mistrzostw a tu już występuje na początku co mnie strasznie zirytowało. Wyprzedzenie całej stawki to dla mnie nie problem nawet na trudnym poziomie ale ten jeden zawsze jest rakieta.
2- w grze dali jakieś pomruki kościelne, masakra w porównaniu do FM4 gdzie udźwiękowienie wgniatało w fotel, wyłączyłem ten chłam bo się nie da grać.
3- Jest to miłe dla oka choć jest słabej jakości to lepsze od płaskiej jednolitej tekstury.
4- W FM4 było kilka ,,garaży,, jak studio TG czy wijąca się górska droga a tu ? Ściana, okno i schody...
5- Pojazdów jest tak na styk ~200 to nie jest zła liczba, po kilka z każdego typu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie jednak w porównaniu z poprzednimi częściami...
6- Tory są ładnie zrobione, jedne lepiej inne gorzej ale mogło by ich być więcej. Czasami jak się człowiek bardziej zacznie rozglądać to wychodzi wizualnie optymalizacja.
7- Albo ja jestem jakiś super gracz albo fizyka jest uproszczona, autami jedzie się o wiele łatwiej niż w FM4
 

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wyprzedzenie całej stawki to dla mnie nie problem nawet na trudnym poziomie ale ten jeden zawsze jest rakieta.
Czysta prawda, gram na przedostatnim poziomie trudności i na podium jestem zawsze, ale tego 1 nie ma jak ugrać... Jak próbowałem na ostatnim poziomie zagrać to więcej przewijałem niż jechałem, bo każdy zakręt to przeciwnik brał perfekcyjnie.

Co do torów no to dramat jeśli chodzi o ilość. Każdą serią aut na tych samych torach przez całą "kampanię" to naprawdę słabo, bo po połowie wygranych mistrzostw już nie chcę mi się dalej grać.
 

Masownik20

Użytkownik
Użytkownik
mam gre od wczoraj i mi sie podoba stara dobra forza..jedynie takie pytanie w forze 4 moglem wybrac sobie pojedynczy wyscig albo czasowke wybrac jakie chce auto i jechac.. atu jak daje free race to mam niby kupic auto jak ja ledwo 1 wyscig w karierze zrobiłęm..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poniższa opinia dotyczy tylko i wyłącznie gry Online. Jako, że dopiero dzisiaj praktycznie odpaliłem na ciut dłużej Multiplayer, to przeżyłem ból psychiczny i fizyczny.

+ Lobby
Ilość miejsc w lobby jest naprawdę przyzwoita bo aż 16. Duży postęp jeśli chodzi o różnicę między starą a nową generacją. Dzięki temu też mamy dosyć dużą różnorodność aut na trasie. No i to na tyle z zalet.

- Wyszukiwanie gry
O Jezu. Zanim trafiłem na lobby z którego mnie nie wyrzuciło po paru sekundach, minęło jakieś 10 minut. Jak już w końcu dostałem się to oczywiście nie trafiłem na lobby w którym mogę od razu wystartować tylko musiałem czekać kolejne minuty na to aż wyścig się skończy. Nie ryzykowałem wyszukiwaniem kolejnej gry ze względu na to, że znowu by mnie wyrzuciło. Głosowanie na trasę, wybór auta, intermisja - kolejna minuta. Kiedy dosłownie stałem już na głowie z nudów, to w końcu mogłem się cieszyć wyścigiem. A może i nie.

- Wyścig
Jak wiadomo, tras mało, ale to już się przyzwyczaiłem z kampanii. Ale kto był tak mądry, żeby wyścig online ustawiać na tak dużo okrążeń to nie wiem. Im krótsza trasa tym więcej okrążeń. Pokonując piąty raz ten sam zakręt, lekko już przysypiałem, a to dopiero był mój 4 wyścig. Średni czas jednej gry online to chyba wynosi z 8 minut nie wliczając oczekiwań w lobby i podliczania punktów.

- Kolizje
Jedno małe puknięcie od zawodowych kierowców jadących z tyłu sprawia, że z 1 miejsca spadamy na ostatnie i nie jesteśmy w stanie tego odrobić. A tryb z włączonymi duchami znalazłem tylko w klasie C dla początkujących.

- Wybór trybu
Chyba jestem ślepy, ale nie mogłem znaleźć trybu gdzie mielibyśmy co wyścig inną klasę samochodów. A zmiana lobby co 1 wyścig tylko po to żeby jechać np. szybszymi samochodami to mija się z celem bo czekanie kolejnych 10 minut robi swoje. A już wybór trybu Virus jest dla mnie zablokowane bo tylko po dołączeniu do lobby od razu mnie wyrzuca... :D

- Punktacja
Zdobycie medalu nie sprawia praktycznie żadnej trudności, ale wygranie wyścigu już tak. Dużo zależy od szczęścia na którym miejscu ustawimy się na starcie. Jeżeli osiągnięcie polegające na prowadzeniu wyścigu przez ileś tam drogi działa w taki sposób, że nie wystarczy jechać na miejscu promowanym złotem, a trzeba być po prostu na czele całej stawki no to już robi się mały problem tym bardziej, że kolizje robią swoje. No i oczywiście podliczanie punktów, która trwa kolejne długie sekundy nie poprawia mi humoru.

Chciałem się zabrać za grę Online ze względu na to, żeby wbić osiągnięcia przed premierą kolejnej części. Podejrzewam, że prywatne lobby ze znajomymi daje dużo więcej zabawy z gry, ale po dzisiejszych zmaganiach to chyba zrezygnuję i przystawię się do FH2. Chyba, że jest jeszcze jakiś szaleniec, który też jeszcze męczy się z FM5 to możemy się zgrać i pomęczyć razem. (GT: S3BSKY). Jeżeli FM6 będzie na takiej samej podstawie gry Online to powodzenia.

Pozdrawiam,
Sebastian.
 

makcc93

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Warto brać jak się ma FH3?
 

ArturM05Pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Warto brać jak się ma FH3?
Moim zdaniem Nie. Jak już to fm6. 5 jest najgorsza bo wyszła za szybko (na premierę boxa.) Generalnie FM bliżej do symulacji i poważnego traktowania wyścigów. czy warto musisz odpowiedzieć sobie sam. Zależy co Cię jara.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kubuspu3hatek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, czy FM5, która była w Goldzie w tym miesiącu, to jakaś okrojona wersja? Za każdym razem, gdy odpalę grę, pojawią się intro i wyścig startowy. Pobrałem tylko dla możliwości gry we dwie osoby na podzielonym ekranie, ale nic nie mogę zrobić :/
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam, czy FM5, która była w Goldzie w tym miesiącu, to jakaś okrojona wersja? Za każdym razem, gdy odpalę grę, pojawią się intro i wyścig startowy. Pobrałem tylko dla możliwości gry we dwie osoby na podzielonym ekranie, ale nic nie mogę zrobić :/
Czy jest gra na podzielonym ekranie to nie sprawdzałem, ale kariera normalnie mi idzie, za każdym razem od miejsca w którym wcześniej zakończyłem, doświadczenie też rośnie i żadnego wyścigu startowego nie mam po odpaleniu, a intro to normalna sprawa - gra się ładuje to intro w tym czasie się pojawia, żeby umilić czekanie (a nie pokazywać czarny ekran z) ,dla porównania w FH3 czas oczekiwania na odpalenie gry jest tak na oko z 5x dłuższy.
 

mikokuba1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jest podzielony ekran.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom