Forza motorsport 6 - tuning a właściwie brak tuningu

eloszki

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć,

Mam pytanie o opcje tuningu w tej grze. A mianowicie gram kampanie, doszedlem chyba już do 2 opcji zawodów i jak tylko dodam coś do samochodu tzn tuning to przed wyścigiem pojawia się info ze samochód niezgodny i muszę go przywrócić do wartości fabrycznych.

I tu pytanie. Czy w kolejnych zawodach które się odblokowują w miarę przechodzenia gry będę miał taka możliwość czy tuning jest zarezerwowany tylko dla trybu swobodnego?

Dzięki


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
W forrzy w każdych zawodach mogą wystąpić tylko samochody z określonej klasy. Jak tuningujesz auto to polepszasz jego parametry i prawdopodobnie nie mieści się już w danej klasie i w konkretnych zawodach nie może wystartować. Zobacz w wypożyczonych samochodach ile punktów może mieć aby być w danej klasie i tuning tylko do tego limitu ciśnij, albo wybierz słabsze auto i wtedy możesz je mocniej potuningować.
 

eloszki

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Właśnie tez o tym pomyślałem i w moim samochodzie zmieniłem tylko opony na próbę. Klasa samochodu jak była c to pozostała nią , tylko lekko zmieniła się cyfra jak było np 450 to z oponami 453. I tez nie przechodziło dlatego zapytałem czy ja coś robię nie tak czy te pierwsze zawody bez tuningu w ogóle się maja odbywać.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No to musiałbyś sprawdzić czy przypadkiem te 450 to nie jest graniczna wartość, jak dobrze pamiętam to granicznymi były okrągłe wartości typu 800, 900 podbicie chociaż o 1 pkt zwiększał klasę, obstawiam, że te 450 też jest graniczne. Zobacz do jakiej klasy masz przypisane te auto a zawody jakiej wymagają. Ewentualnie po zdjęciu ulepszeń, zobacz czy klasa samochodu spadnie. Obstawiam, że nie ma żadnych ograniczeń co do użycia tuningowanych aut, ale wg mnie opłaca się tylko jeśli nie przekroczysz progu.
 

eloszki

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki sprawdzę wieczorem i zapewne wrócę z pytaniami :)
Jeszcze oczywiście będę musiał znaleźć gdzie to sprawdzić. Ehh chyba stary się robię :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

eloszki

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No i wróciłem i nie widzę nigdzie opcji aby sprawdzić jaka klasa mogę jechać. Jedyna opcja to wybór samochodu przed wyścigami i tyle. Nigdzie nie jest pokazane jaka klasa Max może być - może to później w fabule się rozwinie czy jak ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No nie jest to jawnie napisane ale wchodząc masz opisane np wyścig legend amerykańskich i możesz sprawdzić w jakiej klasie proponuje samochody - bo tylko dopasowane będzie proponował i po tych proponowanych poznasz. Możesz wypożyczyć i z dużej liczby wybierać - zobaczysz w jakich widełkach są te proponowane. Nie mam już niestety FM6 - przeszedłem na FH3 a tam jest to inaczej zorganizowane, wiec nie podpowiem krok po kroku jak to sprawdzić.
 

eloszki

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ok dziękuje. Chyba miałeś racje. Mój samochód obecnie jest na 650 i żaden przeciwnik nie ma nic mocniejszego wiec pewnie jest to górna granica.

Jeszcze raz dziękuje


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No to fajnie że się sprawą rozwiązała, życzę sukcesów na torze ;)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

eloszki

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam pytanie czy w trybie kariery da się jakoś włączyć aby pokazywał się gdzieś na ekranie licznik odległości od przeciwników? Na streamie u kogos widziałem taki bajer ale w multi i pytanie czy singlu da się to jakos odpalić?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Do góry Bottom