Forza Motorsport 7

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
81EO2OPzoML._SX342_.jpg


W wątku tylko opinie!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Curian666

Użytkownik
Użytkownik
To teraz mnie przypadł zaszczyt, napisania pierwszego komentarza na temat gry :D. Można już grać więc już napiszę co nieco, pograłem tak 1,5H i już nam się cisną pierwsze zmiany w grze. Całkiem inny styl przeprowadzania kariery, co jest oczywiście plusem. Po uzyskaniu poziomu mamy teraz możliwość wyboru co chcemy otrzymać. Więc zrezygnowano z losowania jakie było zawsze zarówno w Motorsport jak i Horizon, mam nadzieje że w przyszłości w Horizon też z tego zrezygnują. Teraz możemy sobie wybrać czy chcemy auto za free/po zniżce, czy chcemy kasę albo skórkę na naszego kierowcy.

Niestety modelu sterowania nie poprawiono aż tak bardzo, praca kamery jest OK ale autami jeździ się trochę za sztywno. Pozostaje mieć nadzieję że w kolejnych aktualizacjach to poprawią, graficznie gra wygląda LEPIEJ niż FM6. Przez te 1,5H nie powtórzyła mi się trasa, więc chyba faktycznie jest ich więcej niż w FM6, a przy okazji pierwszych minut narzuci nam się kilka nowych torów których wcześniej w serii FM nie było, tak więc miłe zaskoczenie. BO wcześniej pokazywali tylko ten DUBAJ i DUBAJ a innych nie, tymczasem jest ich więcej niż tylko DUBAJ.
Poprawiono również dźwięk w grze, zrezygnowano z efekciarskich odgłosów kiedy uderzaliśmy gdzieś o bandę bądź o samochód. Za to teraz mamy o wiele bardziej przyziemne odgłosy, po zderzeniu z autem słyszymy dźwięk obicia blachy o blachę, również gdy wjedziemy gdzieś poza tor, to słyszymy nową paletę dźwięków różnego rodzaju. Kokpity i ich wygląd bez komentarza, bo to zawsze świetnie wyglądało w tej serii, zaś dźwięk silników wypada bardzo fajnie, zarówno z zewnątrz jak i z wnętrza samochodu. Tylko to sterowanie takie nijakie jest, no coś musiało pójść nie tak i sterowanie ewidentnie jest dziwne, również trochę niepokoi mała ilość ustawień asyst, śmiem twierdzić że jest ich mniej niż w FM6. Jak na razie gra spełnia moje oczekiwania, no i system dnia i nocy też jest, lecz nie wiem czy w czasie rzeczywistym, bo z okrążenia na okrążenie robiło się co prawda jaśniej, ale miałem trochę wrażenie jakby zmieniano tapetę i pokazano nam to w formie obrazków, zmieniających się z okrążenia na okrążenie. innymi słowy nie mamy tego poczucia że nastaje dzień na naszych oczach jak to miało miejsce w Project Cars.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
+ Podczas ładowania się toru możemy zmieniać wiele nastawów począwszy od auta, przechodząc przez asysty, kombinezony na kartach kończąc sprawia to że gra jest bardziej elastyczna i nie dłuży się nam patrzenie na ekrany ładowania.
- Płaskie drzewa składające się z 2 tekstur biją po oczach.
+ Lokację są teraz o wiele większe, są wypełnione zawartością, nie są już puste i ma się wrażenie że się jest gdzieś a nie w wyciętym kawałku Matrixa.
- Gra jest uproszczona, fizyka jest zrobiona mam wrażenie chyba na podstawie Horizon 3 aniżeli Motorsport 6.
+ Graficznie nie ma szału ale jest to o jeden ząbek lepiej, tak jak FM6 był subtelnie ładniejszy od FM5.
- Teraz nie ma znaczenie czy się jedzie na pseudo symulacji czy na pełnej asyście za asysty nie ma bonusu jak w ostatnich 6 odsłonach.
+ Sklep został uproszczony, teraz mamy ikonki aut i klikamy kup i tyle, jest to ogromne udogodnienie gdyż w poprzednich odsłonach kupowanie aut to była droga przez mękę przez te wszystkie ekrany ładowania i potwierdzenia.
-/+ W grze jest podobno 300 kombinezonów.
+ Nareszcie Motorsport doczekało się zmiennych warunków pogodowych.
+/- Dodano coś ala forzathron z H3, na razie jest niedostępne ale jak będą darmowe auta to jestem na tak, zawsze to jakieś urozmaicenie.
+/- Dodano dilera niestandardowych pojazdów które rzekomo nie są do kupienia normalnie.
- Deszcz jest dalej bardzo oszczędny coś co się nazywa w grze burzą w realnym świecie jest mżawką.
- W wyścigu ciągników siodłowych oponenci zachowywali się jak by to był Destruction Derby a nie wyścig torowy, pomimo włączonej opcji ograniczenia agresji spychali mnie i zachowywali się jakby jechali po szynach. Kamera z za ciągnika jest totalnie zdupiona, nic nie widać mając budę zasłaniającą pół ekranu.
+ Dodano nową kamerę dla osób grających na kierownicy po wypadku w którym urwało im głowę i teraz kładą ją pod szybą.
- Zniknęły kałuże w 3Deeeee które tak zachwalali w szóstej części, aquaplaning, hydroplaning nie istnieje a pojazdy jadą w deszczu jak po suchym asfalcie.

Takie luźne spostrzeżenia po 1,5h obcowania z tytułem.
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Nie jestem fanem Forzy ale ta czesc wyglada zdecydowanie lepiej niz 6. Menu przyjazne, mozliowsc ustawiania kart/samochodu podczas ladowania. Szybkie ladownie wyscigów! Spora ilosc samochodów i ciekawy tryb kariery mysle, ze gra warta swojej ceny.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik

W tej grze auta same się prowadzą o_0
Działa to nawet w multiplayerze.
 
Ostatnia edycja:

Ozkee

Świeżak
Świeżak
Grałem wcześniej w piątkę, i gra mimo ze była fajna to wydawało mi się jakby była zbyt pusta, niby grało się tą karierę ale nie czułem jakiegoś polotu w tym wszystkim. Siódemkę wziąłem w ciemno mimo ze niezbyt przepadam za tego typu wyścigami a tu bardzo miłe zaskoczenie, sama kariera bardzo przyjemnie prowadzona, niby niewiele się zmieniło ale odnoszę wrażenie ze jakoś podpompowano ten tryb gry. Graficznie ślicznie poza drzewami i elementami poza torami (te drzewa to naprawdę kpina, Grand turismo 2 by się nie powstydziło tych modeli) model jazdy przyjemny, niby mniej tych asyst ale można spokojnie się wdrażać. Pograłem kilka wyścigów przez sieć i również bardzo przyjemnie, wiadomo ze ludzie nie ogarniają jak się zachowywać ale mimo to jakoś nie zniechęciłem się do gry i z każdym wyścigiem zajmowałem wyższa lokatę także jeśli chodzi o grywalność to gra jest super. Tak jak mówię, jeśli ktoś się wacha bo bardziej woli arcadowe granie jak FH3 czy inne tego typu gry to śmiało może się zabierać za FM7. Miałem obawy czy nie wydałem kasy w błoto bo w piątkę pograłem 2 godziny i odechciało mi się ale przy tej odsłonię czuje ze spędzę dużo czasu. BTW, granie w deszczu na multi to pokaz jazdy na lodzie, komunikaty o niebezpieczeństwie prZedemna chyba nie gasły do końca pierwszego okrążenia :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

GierapV8

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Przez weekend ogrywana FM7 i pierwsze odczucia to bliżej rozczarowania niż zachwytu.

Model jazdy - coś przy nim majstrowali i jest uproszczony, mimo, że latam tylko z ABS na ręcznej skrzyni to jest łatwiej.
Do tego brak jakiejkolwiek bonifikaty, za to że jeździmy bez "wspomagaczy" to dla mnie bez sens i nie premiuje w żaden sposób trudniejszej jazdy.

Samochodów dużo, ale czemu przy próbie zakupu nie da się ich posegregować wg. producenta, ciężko odnaleźć się w tych klasach co obecnie.

Trzęsąca się kamera dla mnie rodem z NFS i mimo, że wyłączyłem ten "ficzer" to i tak przy starcie dalej się trzęsie.

Nadal przy ruszaniu w wyścigu nie widać obrotomierza przy odliczaniu, na ucho trzeba obroty trzymać do startu.

Te całe driveatary nadal głupki, obrócić ich się praktycznie nie da, zawsze taką kontrę zakładają i mają samochody o masie czołgu, za to w naszym pojeździe dzwon z tyłu i pchają nas aż do pięknego obrotu - nic się w tym temacie nie zmieniło.

Czekam na dalsze łatki...
 

Cyga0000

Użytkownik
Użytkownik
Co do drivatarów to wyłącz ograniczenie agresji. Wtedy normalnie jeżdżą. Ta opcja działa na odwrót.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
PSamochodów dużo, ale czemu przy próbie zakupu nie da się ich posegregować wg. producenta, ciężko odnaleźć się w tych klasach co obecnie.
Menu główne > Zakładka Samochody > Kup Samochód i jest to samo co w każdej poprzedniej odsłonie.
 

CryKillerPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No to jak też coś od siebie dorzucę.
Grę zakupiłem wczoraj i już 2h pograłem. Na duży plus ilość dostępnych samochodów, uwielbiam gdy mam duży wybór. Graficznie gra wygląda rewelacyjnie, szczególnie z HDR.

Nie wiem czy ktoś zauważył ale jak dla mnie to kamera w samochodach (terenowych) jest jakoś dziwnie nisko za samochodem. Ciężko się jedzie używając tej kamery bo nic nie widać, gdyż samochód zasłania nam wszystko.
Druga sprawa to VIP. Czekam na update który to naprawi, bo te 25 bonusów to jakaś kpina. VIP powinien być na stałe.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

GierapV8

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem czy ktoś zauważył ale jak dla mnie to kamera w samochodach (terenowych) jest jakoś dziwnie nisko za samochodem. Ciężko się jedzie używając tej kamery bo nic nie widać, gdyż samochód zasłania nam wszystko.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Zobacz co się dzieje przy ciężarówce Mercedesa :D
Jedyna opcja to kamery ze środka bądź z przodu.

Martwią mnie te ilości niedociągnięć... GTS teraz wyszło i co prawda wszelkie cyferki ma gorsze (samochody, trasy itd.) to wygląda na dużo bardziej dopracowany.
 

jagmar

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
GTS teraz wyszło i co prawda wszelkie cyferki ma gorsze (samochody, trasy itd.) to wygląda na dużo bardziej dopracowany.
to taki żart prawda ?
 

GierapV8

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
to taki żart prawda ?
Nie, nie żart.

Przesiadłem się z PS3 na XOne właśnie dla serii Forza i 7 rozczarowała mnie ilością niedociągnięć - seria GT nigdy nie była idealna, a Forza tak (np.4 z 360tki) - teraz widzę brak konkurencji dla Turn 10 działa niekorzystnie.

W porównaniu do FM6 skaszaniona ForzaVista, brak opisu słownego, brak możliwości odpalenia świateł.

Dźwięki zamiast lepiej jest gorzej, obracając kamerę na przód samochodu w poprzednich częściach dźwięk zmieniał się na silnika, ciszej wydech - w FM7 po prostu delikatnie przytłumiony dźwięk wydechu i coś tam próbuje z silnika.

Słabiutko słyszalne dźwięki innych samochodów obok jadących nas.
O kamerze z tyłu przy większych pojazdach już tu zostało wspomniane.

Brak premiowania za jazdę bez asyst, problemy z VIPem.

I jest to tylko moja opinia, nie twierdzę, że FM7 jest słaba, ale liczyłem na więcej - patrząc jak się ta seria rozwijała.
 
Ostatnia edycja:

CryKillerPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ale GTS też zbiera sporo negatywnych komentarzy. GTS jest mocno nastawiony na symulację i stracił przez to sporo na tzw. graczach niedzielnych bo Ci tytułem się nie zainteresują. Druga sprawa że Micro chciał za wszelką cenę wypuścić tytuł przed GTSem.

Co do dopracowania to nie będę sie wypowiadał bo nie grałem.

PS 4 - BLEEEEEEE
XONE - YEAH

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

jagmar

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie, nie żart.

Przesiadłem się z PS3 na XOne właśnie dla serii Forza i 7 rozczarowała mnie ilością niedociągnięć - seria GT nigdy nie była idealna, a Forza tak (np.4 z 360tki) - teraz widzę brak konkurencji dla Turn 10 działa niekorzystnie.

W porównaniu do FM6 skaszaniona ForzaVista, brak opisu słownego, brak możliwości odpalenia świateł.

Dźwięki zamiast lepiej jest gorzej, obracając kamerę na przód samochodu w poprzednich częściach dźwięk zmieniał się na silnika, ciszej wydech - w FM7 po prostu delikatnie przytłumiony dźwięk wydechu i coś tam próbuje z silnika.

Słabiutko słyszalne dźwięki innych samochodów obok jadących nas.
O kamerze z tyłu przy większych pojazdach już tu zostało wspomniane.

Brak premiowania za jazdę bez asyst, problemy z VIPem.

I jest to tylko moja opinia, nie twierdzę, że FM7 jest słaba, ale liczyłem na więcej - patrząc jak się ta seria rozwijała.

nie mówię że FM7 jest bez wad, ale te minusy co wymieniłeś względem poprzednich części w stosunku do kastrata jakim jest GTS względem poprzednich Gran Turismo to przepaść... Wiec Twoja wypowiedź że GTS jest lepiej wykonana brzmi jak żart...
 

CryKillerPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wiadomo kiedy pojawi się patch zmieniający VIPa?

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale linia wyścigowa coś źle działa. Czasami trzeba hamować o wiele wcześniej a czasami o wiele później lub wcale, a nie sugerować się tym co pokazuje linia. Już lepiej jechać bez.

No i te czasy ładowania bym poprawił. FM7 dorównuje Wiedzminowi w tym aspekcie.

Ale z każdym wyścigiem coraz bardziej przekonuje mnie ta gra. 9h już za mną. Kierowcy w końcu są odrobinę agresywni, dodaje to im odrobinę człowieczeńsywa.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Thunderer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Gram sobie od dwóch dni na Xbox One X i szczerze mówiąc albo mam tv za blisko albo 60fps w tej grze bardzo obniża jakość grafiki bo mimo pierwszego wrażanie robił się efekt wow ale teraz widzę po modelach samochodów że są takie *plastikowe* i ogólnie trasy bez szczegółów co niestety zaczyna mnie razić. Ale sama rozgrywka co małe cudo:)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

CryKillerPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Powiem szczerze, że nie sądziłem że gra wyścigowa mnie tak mocno wciągnie. Mam już wygrane prawie 80 godzin i gra nadal mi się nie znudziła. Kariera prawie zaliczona. Małe przegięcie moim zdaniem to 3-godzinne wyścigi bez możliwości zapisu w trakcie jazdy. Takich wyścigów jest 4. Po trzech godzinach wciskania gazu ręka prawie odpada.
Ale i tak polecam każdemu. Zostanę z tą grą na kolejne 80 godzin [emoji4]

Wysłane z mojego Samsung S7 Edge przy użyciu Tapatalka
 

Rtruth

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak to jest z ta agresja przeciwnikow? Mam ogranicz agresje na wylaczone tzn ze beda bardziej agresywni?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

dragen

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
gra według mnie jest trochę ciemna.. zauważył ktoś?
bawiłem się ustawieniami ale to nie pomaga.. dziwne
 

Do góry Bottom