FPS-y na padzie

RobertoooF

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam! Chłopaki mam taki problem, mianowicie 3tys spędziłem w CS na oczywiście klawiaturze i myszce, no i teraz przychodzi pad czułość oczywiście niska i asysta celowania, chodzi mi o COD Warzone no ale problem polega na tym że nawet jak ktoś stoi to nie mogę go trafić, nie umiem ogarnąć jak grać w FPS na padzie konsole mam pół roku duża część czasu to spędziłem w forza i watch dogs nic więcej i teraz nie mogę sobie w warzone poradzić. Więc proszę was o pomoc jak to syzbko opanować lub jaka grę kupić w której jest deatchmatch ze szybko się odrodzic i poćwiczyć
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak grać, grać i jeszcze raz grać. To konsola a nie sport tutaj nie jeb. w żyłę dopingu tutaj musisz grać, nie ma drogi na skróty.

Nie wiem może Titanfall ? Tutaj gra się z ludźmi i botami, jest to o tyle fajne że nawet bez doświadczenia będziesz w stanie nabić fajny wynik i mieć z tego satysfakcję. Zakładając że w to nadal grają :D

Ps. Apex Legends.
 

factoria

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miałem podobnie jak ty. Grałem w csa 7 lat. No i po zakupie konsoli był problem z padem i fpsami. Szybkie przestawienie się z myszy na pada moim zdaniem graniczy z cudem. Zacząłem grać w battlefileda (mniej dynamiczny niż cod). Na początku dostawałem solidne baty i jedyne co to poprostu częste granie pomogło mi osowic się z padem. Także moim sposobem było poprostu nie zrażanie się do gry. Teraz mam konsole 4 rok i większość czasu jaki spędzam przy niej są to gry typu fps. Wydaje mi się, że nie jest najgorzej a 4 lata temu sądziłem, że to kalectwo. Także życzę nie wkurzania się poprostu na to i powoli opanowywanie tego pada. A co do samych gier fps to polecam pada typu elite. Z takiego rodzaju padem jest łatwiej bo ma opatki zastępujące przycisku typu a, b, x, y. Co oznacza, że nie musisz odrywać palca od celowania by móc skoczyć, przeładować bądź wykonywać inne czynności.
 

RobertoooF

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Bardzo mocno zastanawiam się nad nakładkami na analogi, co o tym myślcie?
 

Atr3ju

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czujesz się jakbyś nagle z pisania prawą ręką miał przejść na pisanie lewą ręką ? :happy:

Tak jak napisał krzys1190, grać grać i jeszcze raz grać. jeśli jesteś tukiem to się tego nie nauczysz i już zawsze będziesz lamić na padzie. Jak masz troszke samozaparcia, ambicji i dużo chęci bycia najlepszym to nauczysz się gry na padzie.

Z mojego doświadczenia polecam grać najpierw w gry single na poziomie hard, opanujesz szybkość reakcji kciuk - gałka, dalej opanujesz celność a na samym końcu synchronizacje pomiędzy lewą gałką a prawą gałką bo to też trudne.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Kup i sam sprawdź, mi nie podeszły na dłuższą metę. Testowałem różne typy oraz wysokości, pad XO jest idealny i nie potrzebuje modyfikacji. Ale żeby nie było że ja taki ogólnie jestem na nie co do nakładek to używałem ich na X360 pod koniec oraz używam cały czas na PS4.
 

RobertoooF

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No ciężko mi się gra niestety, a powiedz mi jaka gre z takim szybkim respem oczywiście online żeby poćwiczyć kupić? Albo nawet jakąś darmowa :)
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Graj, graj najlepiej BO4 na dominację. Też potrzeba takich graczy co mozna do nich postrzelać a nie samych prosów. Patrz i płacz ( ostatnio spotkałem zaś jakiś klan Krax czy Krox nawet punktów nie przejmowali a wszystkie streaki im po niebie latały) Jak grałem przeciw nim to mało nie popuściłem ale była skrzynka za 5 meczy to grałem później z nimi bo mnie przeniosło. Normalnie stałem i się [patrzyłem a gram na padzie online z 11 lat minimum , nie licząc wcześniej. Ech , chciałbym mieć sswój serwer w domu i zero laga.
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja też polecam pada elite, na pewno większa ilość przycisków pomoże ogarnąć. Druga sprawa jest taka, że zawsze możesz włączyć sobie jakaś strzelankę z kampanią i oswajać się z analogami a przy okazji poćwiczyć strzelanie. Mam tu na myśli Halo albo Gears Of War :)
 

RobertoooF

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To trzeba będzie naparzać
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja się uczyłem obsługi kontrolera na Halo. Z doświadczenia wiem natomiast, że pad Elite, albo Razer Wolverine w moim przypadku, dzięki dodatkowym przyciskom i blokadom na triggery potrafią wymiernie pomóc w pokonywaniu wrogów. Mój czas reakcji jest naprawdę koszmarny i nigdy nie byłem dobry w rozgrywkach sieciowych. Teraz w Apex Legends potrafię czasami zaskoczyć sam siebie. Osobiście uważam jednak, że sam czas reakcji to jedynie niewielki procent sukcesu. Znajomość mapy, ogólnych zasad gry, techniki, niuansów, zgranie zespołu ma dużo większe znaczenie. Czyli generalnie doświadczenie. Grając 4-5 godzin dziennie po miesiącu będziesz PRO choćbyś celował jak ziemniak.
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Graj w co lubisz. Mnie też lali aż miło, nawet się trochę zraziłem do Battlefielda, i do nowego CoDa. Miej to gdzieś, graj, jak kolega wyżej napisał ucz się map, podglądaj innych i graj, graj, graj :play: .Nie zrażaj się niepowodzeniami, przecież to tylko gra. Ani się obejrzysz a będzie Ci szło coraz lepiej. A że czasem Ty kogoś powalisz raz a Ciebie 10 razy to nic, zdarza się najlepszym.
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zawsze się zastanawiałem jak oni to robią w Gearsach, że nie mogę ich trafić, potem się okazało, że jest Balance Wall to Wall :) Niestety podarowałem sobie ćwiczenie i grałem tylko w hordę (na boty), ale warto zobaczyć, że praktyka czyni mistrza :D


 

melindar

Świeżak
Świeżak
Jak zacząłem grać w BFa na padzie, to płaczom mojej żony ( ze śmiechu ofc) nie było końca :) Idzie się przyzwyczaić, ale trzeba ciśnać ;)
 

Do góry Bottom