Full HD problem

MireX

Użytkownik
Użytkownik
czemu dodatkowo filmy... to na tym nie mogę?? :> :D
PS. A Szajsung będzie dobrze generował obraz przy 100Hz ??
 

misiob

Użytkownik
Użytkownik
no faktycznie teh filip moze odtwarzac filmy. Tylko ze bieda straszna.
W sajsungu masz jeszcze odtwarzanie mkv. Mozesz sobie filmy fullhd bezposrednio z usb ogladac.Jedyny problem to brak dekodera dts.

Przejdz sie do tego Euro i powiedz ze maja ci podlaczyc odtwarzac BR i odpalic jakis film fullhd. Zobaczysz czy telewizor sie nie gubi albo cos. Innego sposobu nie znam.
 

virus666

Użytkownik
Użytkownik
To nie jest tak, że gra się tnie... tylko obraz szarpie takie przycinanie jest i to cały czas...
Podłączyłem na component i to samo.

Wszystko jasne!!!!!
Ustawiłem opcję GRA!! Gra śmiga jak złoto. Tylko jest teraz problem. Na tym profilu jest wyłączona opcja: HD Natural Motion, 100Hz Clear LCD i parę innych opcji. A nie po to Wywaliłem prawie 3500zł żeby te opcję nie działały! ;[ Tym bardziej koleś w Euro AGD zapewniał mnie, że dzięki tym opcją obraz z konsol jest ostrzejszy i wyrazistrzy. :[
Ale skoro obraz jest ok na konsoli w trybie gra to jaki problem przełączyć się na ten tryb podczas gry a przy oglądaniu tv ustawić opcje standardowe? A sprzedawca powie wszystko aby tylko sprzedać sprzęt więc się tak nie łam zapewnieniami kolesia ze sklepu.
 

MireX

Użytkownik
Użytkownik
Juz wszystko jest ok. Po prostu trzeba wyłączyć wszystkie opcje a przede wszystkim 100Hz. Bo przez to robią się lagi (opóźnienia między padem a tym co się dzieje na obrazie). Nie jest to bardzo odczuwalne ale dla wytrawnego gracza będzie to wadą. Za to w trakcie gry gdy jest przerywnik filmowy a 100Hz jest włączone płynność postaci jest niesamowita. Oczywiście nie jest to czysty obraz cały czas bo momentami (tak co 4-5s ) obraz się zacina (szarpanie). To chyba dlatego, że TV nie daje sobie rade z przerobieniem obrazu. Po prostu ten TV tak ma i już nic się na to nie poradzi. Nawet robiąc aktualizacje TV.
Podsumumąc... Jeśli masz mało kasy na TV to nie przepłacaj i nie bierz 100Hz
Natomiast jeśli masz coś pieniędzy będziesz oglądał filmy na BR i grał na konsolach kup 100Hz lub nawet 200Hz TV i sprawdź wcześniej czy aby obraz się nie przycina co jakiś czas na kanałach TV lub filmach BR. Bo to co widać w sklepach (demo) to jest bajka!
POZDRO!!


Dodam jeszcze, że grając w Dante opóźnienia między padem a obrazem nie jest aż tak odczuwalne. Być może dlatego, że tam się nie celuje. :D
Ale grając w CoD, Mass Efect już tak.
 

SebeekS

Użytkownik
Użytkownik
Zobacz, czy masz w tv tryb "Gra", w moim samsungu po włączeniu tego trybu wszystko działa płynnie, a bez tego troszke gorzej
 

malina10212

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Witam! nie bede zakladac nowego tematu dla tego podepne sie tutaj. Ostatnio pojawil mi sie dziwny problem podczas grania, gram w Resident Evil 5 i mam pewne problemy z obrazem, gownie chodzi o intro, cut scenki i przerywniki filmowe ale podczas samej rozgrywki tez sie cos sypie. Otoz obraz dziwnie sie zachowuje, nie zwalnia, ie tnie sie a jednak bardzo czesto pojawiaja sie takie niespojne przezroczyste paski co nie wyglada najlepiej, nie jest to jakas kosmiczna wada, bo grac sie da! ale jest to strasznie wkurzajace. problem ten nigdy nie wystepowal w innch grach (no moze raz podczas grania w Fallouta i w Bayonette, ale to doslownie na jednej gora dwoch cut scenkach) . X boxa mam podpietego pod monitor fullHD ( HP 2309 m 23") kablem HDMI, ale wykluczam wadę monitora ponieważ pod ten sam monitor mam podpiety (przed DVI-D) komputer i wszystko smiga pieknie (monitor ustawiony na rozdzielczosc natywna 1920x 1080, 60Hz), natomiast sama konsola to falcon z lipca 2008 roku nie przerobiony , nigdy nnie bylo z nim zadnych problemow, sama gra tez jest oryginalna i nie porysowana, zainstalowana na dysku, a moze to problem kabla hdmi? kozystam z takiego:
KABEL HDMI-HDMI 1m; 1,5m; 2m NOWY KIELCE ALLPLAY (954496646) - Aukcje internetowe Allegro

Dzis rano podlaczylam konsole pod zwykly telewizor CRT kablem composite (na wejscie Euro) i zadnych problemow z obrazem nie bylo (po za uzasadniona jakoscia). Wiec jak radzicie? kupic nowy lepszy kabel? czy po prostu jest to wina plyty?

P.S. przepraszam za brak polskich znakow ale wyjatkowo pisze z telefonu.
 

DamiannPL

Użytkownik
Użytkownik
Jak ustawię optymalną rozdzielczość na konsoli to konsola wybiera 1080p 50hz.
Ale faktem jest to, że jak zmniejszę rozdzielczość na 720p to gra działa płynniej. Nie mówiąc już o niższej rozdzielczości. Wtedy gra śmiga jak na starym Kineskopie. Tylko że obraz to jeden wielki dramat! :/
a czy widziales kiedy kolwiek xboxa który obsługuje 1080p !!!!!

było tyle razy wałkowane ustaw na 720p będzie lepsza jakoś .....Xbox nie ma Full HD a nawet żadna gra nie ma 1080p:/ max 720p lub nawet 420p....


i proszę uzywajcie opci szukaj poczytajcie najpierw trochę a nie odrazu tematy zakładacie ....

http://xboxforum.pl/konsoli-f23/720p-czy-1080p-4876.html
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Są 3 gry, które mają 1080P. Lecz to co mówisz nie jest rozwiązaniem jego problemu. Zrób zdjęcia tych pasów, może się okazać że to GPU
 

DamiannPL

Użytkownik
Użytkownik
Są 3 gry, które mają 1080P. Lecz to co mówisz nie jest rozwiązaniem jego problemu. Zrób zdjęcia tych pasów, może się okazać że to GPU
Mozesz mi powiedziec jakie bo jestem ciekawy....

i zobacz ze nie moze byc GPU bo na starym TV mu dzialalo normalnie

A ty sprawdz na innym kablu nie takim za 20 zl tylko troszke droszym ( nie mowie tu o kablach za 200 zl bo to nie roznica) pozycz kup kable za50-60 zl i nie z allegro moze cos z kablem moze z TV ale konsola powina byc ok
 

Ohara

Użytkownik
Użytkownik
Mozesz mi powiedziec jakie bo jestem ciekawy....

i zobacz ze nie moze byc GPU bo na starym TV mu dzialalo normalnie

A ty sprawdz na innym kablu nie takim za 20 zl tylko troszke droszym ( nie mowie tu o kablach za 200 zl bo to nie roznica) pozycz kup kable za50-60 zl i nie z allegro moze cos z kablem moze z TV ale konsola powina byc ok
przeczytaj temat od początku i wtedy się wypowiadaj...
 

Do góry Bottom