GAMECUBE - Dziwne zachowanie konsoli

lrdmaras

Użytkownik
Użytkownik
Witam kolegów i proszę o pomoc, gdyż nie mogę nic znaleźć na ten temat i zaczynam panikować.

Kupiłem wymarzonego NGC kilka dni temu. Konsola nie jest przerobiona, także używam płytki oryginalnej.

Dziwne zachowanie polega na tym, że jeżeli ją włączę i włączy się MENU, wybieram GAME PLAY prosi żebym włożył płytę. Po włożeniu płyty widzi grę 007 everything or nothing. Pojawia się logo gry i prosi o wciśniecie START. Po wciśnięciu START wyskakuje komunikat "An error has occurred. Turn the Power Off and check the Nintendo GameCube Instruction Booklet for further instructions".

Rozkręciłem ją i trymowałem laser na różne wartości. Nic to nie dało. Za każdym razem konsola zachowuje się tak samo.

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów.
 

dragon1493

Banned
Czemu Wii nie kupiles ze wsteczna kompatybilnoscia do NGC ?? Cenowo wychodzi tak samo, a mialbys 2 konsole.

Odnosnie bledu to sam jestem zdziwiony ze takie cos wyskakuje, moze poprzedni wlasciciel cos namieszal w oprogramowaniu konsoli ?? Konsola posiada chipa lub zmieniony naped?
 

lrdmaras

Użytkownik
Użytkownik
Nic mi na ten temat nie wiadomo. Konsola była kupiona od pewnej Pani.
Bo chciałem własnie tą konsole do kolekcji. Nie mam pomysłów. Chyba po prostu ja zwrócę... Szkoda. Jakby ktoś miał jakieś pomysły, to proszę o info.
 

ZiK

Użytkownik
Użytkownik
laser do wymiany
 

lrdmaras

Użytkownik
Użytkownik
laser do wymiany
Orientujesz się może jakie są koszta takiej operacji?
 

dragon1493

Banned
Ile za nia dales ??

Ja bym ja zwrocil i kupil Wii ze wsteczna kompatybilnoscia i normalnie pograsz sobie w gry z NGC, u gory Wii masz 4 sloty na pad od NGC i 2 sloty na karty pamieci. Wii normalnie czyta te malutkie plytki z NGC.

Szkoda sie pchac w naprawianie NGC.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Ile za nia dales ??

Ja bym ja zwrocil i kupil Wii ze wsteczna kompatybilnoscia i normalnie pograsz sobie w gry z NGC, u gory Wii masz 4 sloty na pad od NGC i 2 sloty na karty pamieci. Wii normalnie czyta te malutkie plytki z NGC.

Szkoda sie pchac w naprawianie NGC.
A jeśli Wii jest przerobione to czy może czytać kopie gier z Gamecuba na tych małych płytkach ?
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Tak, a najlepiej softmoda zrobić, wtedy z dysku można odpalac.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
O to chyba sobie kupię. Jest tam kilka kozackich tytułów, które mnie interesują. A do Wii można podłączyć component i czy te gry z Gamecuba wyglądały by wtedy lepiej ?
 

wojek_gacek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
tak mozna a grafika będzie wyglądała o niebo lepiej !
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Przepraszam za offtop ale czy da radę wii przerobić samemu ?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Da radę zrobić softmoda, wszystko czego potrzebujesz to konsoli, karty SD (zwykłej dużej, nie SDHC) max pojemność 2GB i chęci do pracy :)
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Ło to muszę kupić, bo wii nawet fajna sprawa, dziękuje za odpowiedź
 

dragon1493

Banned
Ja coś to pisz do mnie (jak już kupisz Wii) to coś postaram się pomóc gdyż ostatnio robiłem softmoda :)

+ dokup sobie kabel Component dużo lepszy obraz w grach :)
Moze byc taki 4in1 (ja taki mam) pasuje do X360, Wii, N64? oraz PS3 i PS2 :)
 

lrdmaras

Użytkownik
Użytkownik
Uwaga zawieje amatorką :)

Przeczyściłem laser płynem do soczewek laserowych :)

Działa jak ta lala.

Dzięki za wszystkie uwagi :)

Pozdrawiam!

Proszę o zamknięcie tematu.
 

Szymon640x480

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Da radę zrobić softmoda, wszystko czego potrzebujesz to konsoli, karty SD (zwykłej dużej, nie SDHC)
Bzdura, większość jeśli nie wszystkie SDHC działają z Wii, problem tylko z pojemnością - jeśli karta ma więcej niż 2GB to trzeba utworzyć partycję FAT32 do 2GB a resztę miejsca zarezerwować np. na WBFS.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
 

Do góry Bottom