GC 2010: O sterowaniu bramkarzem w FIFA 11

garnek

Użytkownik
Użytkownik
Jak wiadomo, w konsolowej wersji FIFA 11 będzie można bawić się 11 na 11 po sieci, co oznacza, że będzie można grać bramkarzem. Jak się okazuje - będzie to możliwe właściwie we wszystkich trybach.



Warto przetrenować ten manewr już na placu treningowym w menu. Szybki wybór stosownej opcji pozwala stanąć w bramce i bronić uderzenia rywala sterowanego przez CPU lub drugiego gracza. Na murawie znajduje się kolorowy punkt podpowiadający, gdzie znajduje się optymalne miejsce do ustawienia się. Jeszcze bardziej pomocna jest linia pokazująca parabolę kopniętej piłki. Gdy zawodnik uderza z dowolnej odległości, zaraz po kontakcie jego nogi z futbolówką pojawia się stosowna kreska, podpowiadając gdzie mamy stanąć i jak zareagować. Broni się intuicyjnie, możemy też zażądać od obrońcy, by podał nam piłkę.

Cały tryb kariery, który w tym roku łączy cechy obu dotychczasowych głównych trybów - menadżerskiego i Zostań Gwiazdą - możemy rozegrać jako golkiper. Pewnie momentami będzie nudno nie do zniesienia, gdy nasza drużyna nie będzie schodziła z połowy rywala. EA Sports na szczęście miało tego świadomość, bo pozwala w dowolnym momencie przełączyć się na widok zza zawodnika prowadzącego piłkę. Nie możemy wprawdzie wtedy nic robić, ale oglądanie FIFA 11 to przyjemność, zwłaszcza że Personality+ zyskuje, gdy kamera znajduje się blisko zawodników.

Bramkarz zostanie również uwzględniony w odświeżonym Virtual Pro, czyli mechanizmie zliczającym osiągi naszego pupila.

Sterowanie bramkarzem ma szanse być fajne. To rzecz trudna do implementacji - gdyby było inaczej, już dawno mielibyśmy tę możliwość w grach piłkarskich. Tymczasem otrzymujemy ją dopiero teraz, na szczęście wygląda na przemyślaną i zgrabnie skonstruowaną opcję.

źródło: gamezilla.pl
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
A czytałem to już dzisiaj. Zapowiada się świetna gra. Teraz bronić bramkarzem można było tylko w rzutacz karnych. Czekamy.
 

maroko freestyle

Użytkownik
Użytkownik
ja raczej z gry bramkarzem nie skorzystam, ale na prawdę nie mogę się doczekać nowego trybu menedżerskiego
 

CrypearL

Użytkownik
Użytkownik
Gdy kupię jedenastkę, wiem że będę grać bramkarzem. Świetnie, że dodali taką opcję :]
 

szychabarca

Użytkownik
Użytkownik
Świetnie, też z tego powodu jestem zadowolony. Dla mnie FIFA była i będzie lepsz niż PES i na pewno w nią zainwestuje.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
No ciekawe z tym bramkarzem :D
Osobiście lubię bronić dla tego dla mnie interesujące :D

BTW. Osiągnięcia z Fify 10 się w jakiś sposób importują do 11, czy dostane tak jakby nowe 1000G do zdobycia?
 

vincentdangogh

Świeżak
Świeżak
szychabarca - to tak jak wypowiadanie się na temat książki, której się nie przeczytało. Ja do końca roku 2009 byłem wiernym fanem serii ISS/PES po czym po totalnej porażce jaką był PES 2010 przerzuciłem się na FIFĘ 10, która zdeklasowała i zdemotywowała całe Konami. Nie mniej jednak z dotychczasowych informacji na temat "walki" PES vs. FIFA wynika, że tym razem szykuje się nam walka bark w bark. Osobiście poczekam z opinią na temat kupna którejś z tych gier. Demka już tuż, tuż...
 

Do góry Bottom