Geohot o włamaniu do PSN

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Woomeer

Banned


Całkiem niedawno o Geohocie było bardzo głośno - to on złamał zabezpieczenia PS3 i wystawił się na publiczny lincz fanbojów Sony. To on procesował się z wielką korporacją i poszedł ugodę łamiąc tym samym serca wielu, którzy doszukiwali się w nim kolejnego Che Guevary. Co George Hotz ma do powiedzenia na temat włamania do PSN?

Warto postawić sprawę jasno: Geohot nie popiera ataku na PSN. Przynajmniej teoretycznie. We wpisie, który opublikował dzisiaj na swoim blogu czuć nutkę zadowolenia i podziwu, jednak zdroworozsądkowo przyznał w nim, że:

Odpalanie homebrew na konsolach i łamanie zabezpieczeń na swoich własnych konsolach jest super. Włamywanie się na czyjeś serwery i kradnięcie baz danych z informacjami klientów nie jest. Sprawiacie, że cała społeczność hakerska wygląda niedobrze, nawet jeżeli wasze ataki zostały wymierzone w takich frajerów, jak Sony.


Stawiając więc swoje złamanie zabezpieczeń PS3 w zupełnie innej kategorii, niż włam na PSN odcina się od działań anonimowych hakerów, którzy wykradli wasze dane. Stwierdził też, zresztą, że nie jest głupi i w żaden sposób nie jest z tymi atakami związany - nie chce mieć przecież FBI pod domem.

Geohot napisał też mała odezwę do hakerów:

W oczywisty sposób jesteście utalentowani i będziecie mieć w przyszłości kupę forsy (albo dostaniecie wyrok i czeka was bankructwo), ale nie bądźcie ch**ami i nie sprzedawajcie osobistych informacji.

Pomimo tych wszystkich ciepłych słów, pod którymi ciężko się nie podpisać, Geohot postrzega sprawę jednak trochę inaczej, niż media i krzykacze, którzy wszelkiego zła dopatrują się w ataku hakerskim. Jak napisał:

Nie wińmy za to wszystko techników i programistów Sony - tak samo, jak nie wińmy ludzi, którzy projektowali rootkit BMG. Błąd leży po stronie dyrektorów, którzy wypowiedzieli wojnę hakerom, wyśmiali ideę ludzi penetrujących fotrecę, którą kiedyś było Sony, po czym zaczęli jęczeć i płakać o piractwie i zaczęli zatrudniać coraz więcej i więcej prawników, kiedy tak naprawdę potrzebowali ekspertów od zabezpieczeń. Alienowanie społeczności hakerskiej to nie jest dobry pomysł."

Według Geohota atak hakerski został spowodowany... arogancją i niezrozumieniem idei "posiadania". Problem, jak zaznaczył Geohot, polega na tym, że Sony musi w końcu otrząsnąć się ze swoich snów o potędze i zmienić swoje podejście. Podał przykład niedawnych właman do innych serwisów, które trzymają nasze dane, z których... nic nie wyciekło. Jego słowami:

Sony musi zaakceptować fakt, że kiedy sprzedaje PS3: nie ma już nad tą konsolą kontroli. Zauważcie, że tylko PSN oddało wasze osobiste dane - nie Xbox Live, kiedy 360 padł ofiarą hakerów, nie iTunes kiedy przerobiono iPhone i nie GMail, kiedy zrootowano Androida. To wszystko dlatego, że inne firmy nie są szalone.

Co ciekawe - Geohot ma swoją alternatywę dla PSN, a przynajmniej miał zanim Sony się do niego dobrało. Okazuje się, że...

Na początku stycznia miałem pomysł na alternatywę dla PSN. Pomysł na miejsce, w któym posiadacze przerobionych konsol mogliby ściągać sobie spokojnie homebrew i gry bez przeszkadzania komukolwiek, kto nie byłby zainteresowany. Niestety to wszystko, co wydarzyło się później odciągnęło mnie od tego projektu, ale drodzy gracze: gdyby mi się to udało, mielibyście teraz gdzie grać online na swoich PS3.

Jestem jednym z tych dobrych. Grałem kiedyś w gry online na moim komputerze, nienawidziłem oszustów i nienawidzę ich teraz.

Można się zgadzać, można się nie zgadzać, ale trzeba przyznać Geohotowi, że kiedy trzeba - potrafi celnie zaatakować.

źródło : http://www.cdaction.pl/news-18954/geohot-o-wlamaniu-do-psn.html
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
częściowo się z nim zgadzam. kurcze, chcialbym miec taki talent jak on :)
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jedno pytanie:

A kto powiedział że Ci hakerzy wykradli dane i je komuś publicznie udostępnią ? :)

Może zrobili to po prostu dla jajec tak jak się psuje komuś kompa - np. w szkole albo koledze :)

A ten pomysł na to 'jego' PSN spoko :)
 

darnokPL

Użytkownik
Użytkownik
Widzę ps3 po prawej :)
 

dziend0bry

Użytkownik
Użytkownik
Widzę ps3 po prawej :)
złamał ps3, to raczej musial miec.
koleś ma rację, wykradanie haseł - nie fajne!
 

ChybeQ

Użytkownik
Użytkownik
to są newsy o PSN - serwisie / usłydze. powązana z ps3, ale dotyczy to bardziej faktu włamania do PSN, który może sie zdarzyć i wobec XBL.

Geohot nie ma juz PS3. skonfiskowali mu je przecież... to tylko pudło po nim

George Hotz głupi nie jest, nie włamywałby sie na serwery firmy, która mało co i wsadziłaby go do wiezienia.. nawet jak to on, to na pewno umie się schować tak, by go nie wykryto ;)
co do wykradania haseł - mozliwe, ze nikt nie ukradł niczego, a sony tylko zrobiło panikę po przejrzeniu logów połączeń i wyszło, że ktoś przejrzał pliki - może nie pobrał ich albo nie przerobił? nigdy się nie dowiemy..
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Talentu gościowi zazdroszczę , łebski facet. Ale nie ze wszystkim się zgadzam.
 

mat1210

Użytkownik
Użytkownik
 

KuBaNPL

Użytkownik
Użytkownik
Dobrze gada, widać, że gościu złych intencji nie miał, a chciał tylko pomóc graczom. No ale SONY... trochę dziwna ta firma ostatnimi czasy.
 

xboxfan^^

Banned
Moje zdanie jest takie Geo Hot jest troche idiotą a z tego względu że niepotrzebnie szukał rozgłosu i sławy co zaprowadziło go pod sąd ale jego zdanie i tok myślenia jest naprawde dobre M$ juz odpuscil nie banuje konsol a ataki na serwery ps3?...żal mi ludzi którzy pomimo tego że Sony zachowało się jak banda partaczy i cwaniaków bronią ich nadal a dlaczego partacze i cwaniaki? Bo zamiast brac sie za hakerów powinni wziąć sie za zabezpieczenia! Moje zdanie jest takie chcieli sie poczuć władcami a teraz beda skomleć(w żaden sposób nie popieram ataków na karty kredytowe i dane osobiste) i zgodze sie z Geo Hotem że Sony to banda frajerów.
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Najbardziej jestem za w zdaniu , że jeśli już kupujemy konsole , to ona należy tylko do nas i możemy zrobić z nią co chcemy. 100% popieram.
Może to włamanie na PSN jest powiązane z połączeniem go ze Steam'em? Jakoś zbiegło to się...
 

Woomeer

Banned
Geohot na swoim blogu napisał że już dawno kupił sobie drugą sztukę PS3 ;)
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
Dobrze gość gada !
 

zooooounk31

Banned
gdyby ktos inny byl na jego miejscu ciekawe czy taka wypowiedz w ogole mialaby miejsce. sam by probowal sie wbic i zaatakowac sony a teraz wielki kozak z niego bo sprzedal sie sony, dostal kupe szmalu i bedzie jednym z programistow czy pracownikow ds zabezpieczen i niedlugo nie bedzie wojny hakerow z sony tylko wojny hakerow z geohotzem. kazdy bedzie chcial go przebic i udowodnic mu, ze nie jest najlepszy, jak nie zwiekszy sie ilosc atakow na psn to np. zwiekszy sie kombinacja przerobek ps3. to oczywiscie sa hipotetyczne teorie ale jednak wietrze w tym zaklamanie i wydaje mi sie ze sony wcisnelo mu te slowa w usta.
 

aabbcc

Użytkownik
Użytkownik
gdyby ktos inny byl na jego miejscu ciekawe czy taka wypowiedz w ogole mialaby miejsce. sam by probowal sie wbic i zaatakowac sony a teraz wielki kozak z niego bo sprzedal sie sony, dostal kupe szmalu i bedzie jednym z programistow czy pracownikow ds zabezpieczen i niedlugo nie bedzie wojny hakerow z sony tylko wojny hakerow z geohotzem. kazdy bedzie chcial go przebic i udowodnic mu, ze nie jest najlepszy, jak nie zwiekszy sie ilosc atakow na psn to np. zwiekszy sie kombinacja przerobek ps3. to oczywiscie sa hipotetyczne teorie ale jednak wietrze w tym zaklamanie i wydaje mi sie ze sony wcisnelo mu te slowa w usta.
Też nad tym ubolewam, że Hotz swe nieprzeciętne umiejętności chce przekuć w pieniądze zamiast być bohaterem pryszczatych anonimowych gnojów z 4chana :D
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom