GGBuild 0.33 czyli nowy kernel pod RGH+ Dash Launch v2.25 już jest !!!!

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
!neo

to kołuj pierwszego lepszego falcona, jaspera i rób RGH ;D

aż dziw mnie bierze, że jeszcze RROD'a nie masz :D

btw. wszystko pięknie wyjaśniłeś polaczkom biedaczkom, którym żal wydać te 200zł na RGH na dzień dzisiejszy ^^ Chwała Ci za to!.
 

linchpin

Banned
Z tego co jest napisane w pierwszym poście, to jest to jeszcze niedopracowana wersja. Na czym polegają obecne niedoróbki? Czy coś jeszcze nie działa tak jak należy?
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
to kołuj pierwszego lepszego falcona, jaspera i rób RGH ;D

aż dziw mnie bierze, że jeszcze RROD'a nie masz

Oh God, widzisz i nie grzmisz...
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Heh ciekawe czy akir o tym wie

Dokladnie musze sam kupic zapas chipow, cena bedzie uzalezniona od ich ceny. Na dzien dzisiejszy mam jeden
Wysłano z GT-I5700 z użyciem Tapatalk


Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
aż dziw mnie bierze, że jeszcze RROD'a nie masz :D
A dlaczego miałbym mieć, sprzęt działa już lata, najgorsze statystyki jakie usłyszałem to te, że 30% pierwszych xbox360 dostało rroda, ale zgadnij co milordzie, to też znaczy, że te 70% było ok i rroda nie złapie przy dobrym traktowaniu.

Co do zmiany na falcona to pojechałeś, zresztą po co, mój x jest sprawdzony i wiem, że mi nie padnie.

Ciekawa sprawa z tym chipem hana, bo przecież z nim czy nie sprzęt działa tak samo, więc i może trza wysłać sygnał po inny "adres".

Dodam, że nowe slimy też nie mają hana.
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
Według mnie 360Glitchip jest chyba najprostszym sposobem na zrobienie RGH w swojej konsoli.

link -> Google TBumacz
 

XsebasX

Świeżak
Świeżak
to czekam na polskiego tutka i sam sobie polutuje :p
 

borysziom

Banned
Użytkownik
Chipy

Dobrze by było jakby ktoś kto się orientuje zrobił listę chipów, bo będzie z tym duże zamieszanie. Nie chodzi o to żeby wypisywać wszystkie tylko te godne uwagi, np te co mają bardzo mały czas glitchingu, żeby potem nie było rozczarować, a ja to przypnę do tematu :)
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
to czekam na polskiego tutka i sam sobie polutuje :p
naprawde ciężko popatrzeć na obrazek i polutować tak jak jest na obrazku ...
poczekasz sobie na polskiego tutka :) na jtaga niema (był ale zniknął) to nie licz, że na RGH będzie ... zreszta po co komu potrzebny ... są na necie screeny ktory punkt do ktorego punktu przylutowac ... chcesz tutorial obslugi lutownicy ? -.-
 

szmelc

Użytkownik
Użytkownik
to sie nazywa dobra wiadomosc! teraz tylko kupic nowa slimke. sajdorr a cygnos v2 dziala z rgh jest tu mozliwosc podwojnego nanda? http://xboxforum.pl/members/sajdorr/u41644/
 

maxrozrywka

Banned
A ile kosztuje sprzęt, żeby zrobić RGH?
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
to sie nazywa dobra wiadomosc! teraz tylko kupic nowa slimke. sajdorr a cygnos v2 dziala z rgh jest tu mozliwosc podwojnego nanda? http://xboxforum.pl/members/sajdorr/u41644/
tak cygnos rev. E
 

szmelc

Użytkownik
Użytkownik
czy najpierw naprzyklad Matrix Glitcher 360 a potem normanie po schemacie cygnosa? tylko chyba cygnos rev E nie wspiera jasper 16mb z tego co wiem, czy F wspiera tylko 512 i 256?
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
czy najpierw naprzyklad Matrix Glitcher 360 a potem normanie po schemacie cygnosa? tylko chyba cygnos rev E nie wspiera jasper 16mb z tego co wiem, czy F wspiera tylko 512 i 256?
Cygnos E wspiera 16mb nand, wersja F wspiera big block :)


a i zapewnie wielu osobom się przyda :), bo jak widze, że mylicie modchip z SPI Nand to mnie dosłownie KREW ZALEWA !!

23. Chciałbym to sam zrobić :)
O: jak jesteś dobrym elektrykiem do droga wolna :) Potrzebny Ci będzie:
- ModChip podam przyklady jakie znam:
+ Matrix Glitcher 360, tutorial: http://infinitymod.com/Download/Matrix_Glitcher_Tutorial.zip
+ X360 Glitchip, tutorial: Google TBumacz
+ innych dostepnych w sprzedaży nieznam
- USB SPI Flasher np. ten x360 USB SPI flasher V2 - jTag RGH (1884230945) - Aukcje internetowe Allegro
- JTAG Programmer Cable np. ten LPT Jtag Programming cable - LSstore
Tutorial jest dołączony do każdego modchipu, więc znajomość angielskiego się przyda :) [/SIZE]
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
To nie wystarczy polutować tu i tam, trzeba mieć jeszcze dodatkowy sprzęt, ci co się pytają jak to zrobić i proszą o tutka to niech sobie dadzą spokój, samo zadanie takiego pytania prowadzi do odpowiedzi takiej, że nie dacie rady sami tego zrobić, więc się nie łudźcie.

A co do RHG na xenonie to poczytałem to i tamto zagranicą, teoretycznie jest szansa, bo chip hana jest wykorzystywany do zastosowania odpowiedniego timingu, w falconie podłączają się chyba pod cpu, chodzi o to że na xenonie nie ma jak się podłączyć żeby w odpowiednim momencie wysłać impulsy, nie da się tego wykryć, być może przy okazji szukania miejsca dla nowego slima bez chipu hana i dla xenona znajdą.
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
trzeba mieć jeszcze dodatkowy sprzęt,
trzeba mieć to co podałem wyżej, czyli modchip, spi nand programmer i jtag lpt cable.
no i oczywiscie ogromnego skilla w lutowaniu, jako tako znać się na komendach w nandpro, no i oczywiscie umiec angielski bo bez niego to szkoda działać :)
 

marcin881231

Użytkownik
Użytkownik
Witam wszystkich.
Mam pytanko a przypadkiem USB SPI Flasher nie jest wymienny z JTAG Programmer Cable. Czy trzeba mieć oba? Bo z tego co czytałem i uczyłem się na uczelni to wszystkie mikroprocesory można programować portem LPT(a nawet podobno lepiej).
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
Witam wszystkich.
Mam pytanko a przypadkiem USB SPI Flasher nie jest wymienny z JTAG Programmer Cable. Czy trzeba mieć oba? Bo z tego co czytałem i uczyłem się na uczelni to wszystkie mikroprocesory można programować portem LPT(a nawet podobno lepiej).
USB SPI Flasher jest do zrzutu i zapisu NAND - wiadomo po co potrzebny, aby bezproblemowo, bez bad blocków zrzucić cały nand

JTAG Programmer Cable jest do programowania Modchipa -potrzebne aby wgrać plik .jed w programie Python aby zaprogramować ModChip do wysyłania impulsów o poszczególnej częstotliwośći (zależnie od płyty głównej - jak masz falcona to wgrywasz plik Falcon.jed itp. itd.)
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Fajna wiadomość ale znacznie bardziej wolę dać do eksperta by to zrobił bo nie chciałbym mieć swojego xboxa na sumieniu.. Mam nadzieję że jak najszybciej wyjdą propozycje z przerobieniem na RGH.

I bankowo to działa ? Czy znowu wyjdzie jakiś dash (wiem gdybanie) że mi skasuje to czy nie odpali czegoś itp itd..
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
ja zanim wykonam sobie RGH to poczekam na to, jak inni userzy zrobią i napiszą swoje opinie - czy nie ma z tym problemów, czy nic z konsolą się nie dzieje i czy awaryjność nie wzrośnie
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom