gitara elektryczna i piecyk

Dzokej

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Ostatnio w tamtym roku skończyłem szkole muz . i chciałbym teraz zacząc grać na elektryku. I to pojawia się problem : jaką gitare do 300 ( może być trohce więcej ) zł i piecyk do 200zł ? Jakich mam unikąć jaką polecacie etc .


Dzięki za odp :)
 

kmg.al

Użytkownik
Użytkownik
Gitary elektrycznej i pieca do 500zł łącznie nie kupisz. Jak kupisz to będzie to bubel którego nie sprzedasz. Więc kasa w błoto. Dozbieraj te 500zł na gitarę i kup jakiegoś Washburna ew. Corta. Nie kupuj gitar z allegro gdzie nazwa aukcji ma w sobie mnóstwo dodatków, niemiecka jakość, i super okazja. Z wzmacniaczy to na początku graj "na sucho" bez wzmaka. Później dozbierasz kase i kupisz Roland Cube 15xl. Ja kupiłem Hughes Kettner 15r za 450zł i nie narzekam ale za słaby przester na mnie. Aha i jak kupisz gitare to pierwsze pół roku nie włączaj przesteru! Mam nadzieje że wiesz co to jest przester. Jak nie wiesz to już wyjaśniam, jest to zmodyfikowany przez wzmacniacz dźwięk który brzmi ostro, agresywnie :) czyli metal po prostu :D jak coś to pisz PW. Aha, i nie kupuj przez allegro. Wiele osób się już tak wkręciło, że kupili gitarę nie strojącą, z krzywym gryfem itp. Jak już się na to decydujesz to pojedź z kimś kto się zna. Dodatkowo nowe gitary automatycznie po kupnie tracą na wartości. Gitary nie kupuje się z podejściem kupie sobie gitare byle jaką ważne by była itp. Gitara ma duszę, którą trzeba dojrzeć, pielęgnować. Niektórzy tego nie rozumieją i nie dziw się później że kupisz używke i będzie zjechana.
 

Dzokej

Użytkownik
Użytkownik
Czyli jakiejś gitary ( nawet używki ) nie kupię porządnej ? :)
 

DusiekPL

Użytkownik
Użytkownik
Za 500zł można wychaczyć jakąś fajną gitare używaną. Ale rezygnujesz wtedy ze wzmacniacza.
 

kmg.al

Użytkownik
Użytkownik
Dozbieraj jeszcze 300zł. Idą święta i coś dostaniesz. Za 600zł można dostać Cort Katan KX5 a to najlepsza gitara z tej półki cenowej. Tak jak wyżej, rezygnujesz wtedy ze wzmacniacza. Ale gitarę można podłączyć do kompa lub wieży (do wieży nie próbuj bez wiedzy jak to zrobić). Jak kupisz gitarę to graj na sucho, wtedy wyłapiesz wszystkie błędy w graniu technice itp. Teoria też jest ważna. Jeżeli znasz już podstawy to będzie dobrze. Aha, i powiedz jaki gatunek muzyczny masz zamiar grać?
 

Dzokej

Użytkownik
Użytkownik
na pewno rock , metal nie wchodzi w gre bo nienawidze tego rodzaju muzy :)
 

kmg.al

Użytkownik
Użytkownik
Rock ale jaki? Hard rock? Normalny? Sprecyzuj.
 

Dzokej

Użytkownik
Użytkownik
Normal coś w stylu Lady Pank itp
 

kmg.al

Użytkownik
Użytkownik
No to myślę że yamaha pacifica 112 albo 212 się nada. Układ H-S-S jest uniwersalny więc pograsz bluesowo i ostrzej.
 

Deloran

Banned
Jakbyś chciał mieć fajny piecyk dla początkujących mam na sprzedaż Line 6 Spidera II, na którym naprawdę można fajnie pograć. Poczytaj o tym wzmacniaczu w necie, 30 Wattów.
 

kmg.al

Użytkownik
Użytkownik
Line 6 spider II to straszna cyfrówka, odradzam. 30 watów do domu to nawet za dużo. Do domu starczy ci 15 wat tranzystorowego i 5 wat lampowego. Ale na początek jak ci powiedziałem graj na sucho.
 

Do góry Bottom