Xbox 360 Gitara Guitar Hero World Tour nie działa z GH Live

roger298

Świeżak
Świeżak
Witam szanownych forumowiczów,
posiadam zestaw grę i gitarę Guitar Hero Live, ale ponieważ gitara uległa uszkodzeniu nabyłem inną - od wersji World Tour. "Instrument" nieco podniszczony ale jak najbardziej sprawny a w każdym razie tak mi się wydaje ponieważ nie mogę "uderzać" w struny. Początkowo myślałem że mam klasyczną usterkę przycisków wewnątrz, ale okazało się że mogę przełączać menu (tym przełącznikiem od strun - ma taką ładną angielską nazwę a ja nie mogę jej zapamiętać) a jak już jestem na scenie to mogę tylko łapać akordy na gryfie a na uderzanie w struny gra nie reaguje. Dodam że oryginalna gitara normalnie grę obsługuje bez problemu (usterka dotyczyła uszkodzonej obudowy). Ma ktoś jakiś pomysł o co tu chodzi? Czytałem w necie, że starsze gitary bez problemu obsługują wszystkie części GH.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Gitary z Rockband i Guitar Hero nie są kompatybilne z grą Guitar Hero Live. Tak samo jest chyba z gitarą z Guitar Hero Live do gier Rockband i Guitar Hero. Jakiś czas temu maglowałem temat, bo się zastanawiałem nad GH Live na Xbox One, ale gitara jest trochę inna i doszedłem do wniosku, że odpuszczę, bo mi się nie chce na nowo uczyć wciskać :p Jak już masz gitarę od World Toura, to możesz pograć w masę innych gier z serii Guitar Hero i Rock Band :)

roger298

Świeżak
Świeżak
Dzięki za odpowiedź, kupiłem płytkę World Tour i muszę powiedzieć, że wygodniej mi się ogarnia gryf starej gitary (mimo że trochę grałem na prawdziwej więc wiem jaka jest różnica) a i kilka kawałków z WT jest mi bliższych sercu (to pewnie ze względu na słuszny wiek).
Co do samych gitar to mam obie - zaglądałem do środka i mogę tylko powiedzieć że jakość wykonania ma tendencję spadkową. Pierwsze to brak wymiennego (nie wiem jak to się nazywa) panelu przedniego fejs coś tam, kolejna to kompletny brak złącz na płytkach elektroniki - po prostu przylutowane na sztywno - co sugeruje że tego się nie naprawia tylko wymienia całe, inne złącze przycisków gryfu - w nowej gitarze jest złącze jak w starych cartidge do atari albo pegsus - nie zrobiło to na mnie pozytywnego wrażenia. Oczywiście sam plastik to niby to samo ale szczegóły powodują że zostaje niesmak.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie ma co się zastanawiać jak to polutowane, tylko grać :p Chociaż rzeczywiście też mam gitarę z World Toura, ale kupiłem używaną i nie jest super jakości, przyciski na gryfie trzeba mocno wciskać. Lepiej mi się gra na Fender Stratocaster z Rockbanda, ale ma kabel. Najlepiej wspominam bezprzewodową gitarę basową do Rockbanda, ale niestety sprzedałem lata temu i teraz ciężko by było odkupić, bo na ebayu chyba sporo kosztuje. Po drugie już w GH nie gram, bo jest masa innych tytułów do ogrania. Bardzo polecam Guitar Hero Metallica :)

roger298

Świeżak
Świeżak
Właśnie myślałem o tym tytule ale że gitarka miała być głównie dla mojej córki to chwilowo zrezygnowałem bo może być trochę za mocne :D. Może za jakiś czas...

Do góry Bottom