Głośniki 5.1 Logitech X530 - jak podłączyć do XBOX'a?

xbit

Użytkownik
Użytkownik
Witam!

Jak najtaniej podłączyć głośniki X530 do XBoxa 360 żeby uzyskać dźwięk 5.1?

pozdrawiam
 

xbit

Użytkownik
Użytkownik
Nie rozumiem jak to mam zrobić. Moja konsola ma HDMI. Więc jak to zrobić dokładnie bo nie mam pojęcia?
 

xbit

Użytkownik
Użytkownik
A dalej co dokładnie? Bo głośniki mają 3 wyjścia jack i chyba mam jakąś przejściówkę do tego ale nie mam pojęcia jaką bo nie jestem w domu.
 

kuba295

Użytkownik
Użytkownik
niemają optyka, chyba tylko przez chinche ale to niebędzie 5.1
 

xbit

Użytkownik
Użytkownik
A co trzeba dla 5.1? Jakie głośniki itp.?
 

beFamousx

Użytkownik
Użytkownik

xbit

Użytkownik
Użytkownik
Benq V2410 ECO, możliwe że niedługo będę miał TV LCD Samsung 26''. Więc jak podłączyć?
 

rubensk

Banned
kupic adapter i podlaczyc przez dvd posiadajace wyjscia na 5.1 ale to nie jest adapter pod hdmi tylko jak uzywasz z hdmi to podlaczasz go pod wejscie wideo normalnie w konsooli-oryginalny kabel taki z microsoftu ktory dostales w zestawie ma grobsza "obudowe" i nie podlaczysz rownoczesnie hdmi i dzwieku(jest za gryby to zagranie imo microsofru z ich strony zeby dokupywac takie przejsciowki) poprzez standardowe wejscie do koncosli xboxa-ja pomimo mozliwosci podlaczenia zestawu 5.1 jak pisalem wyzej uzywam stereo wierzy pod moj telwizor 50 calowy ktory ma wyjscia na stero podlaczam pod aux we wzmaku/wierzy i mi pieknie smiga dzwiek 2.0 to mni wystarczy.
ps albo przez wejscie optyczne poszukaj na forum/google jest tego pelno jak podlaczyc ixa pod dzwiek 5.1 .Pozdrawiam
 

Fannadil

Użytkownik
Użytkownik
jaki masz monitor ?
to nie bylo pytanie tylko link w ktorym jest dokladnie opisane jak mozna podlaczyc sobie glosniki i jednoczesnie cokolwiek innego

poprostu dajemy kabel hdmi do tv
jednoczesnie wpinanym ten gruby kabel (tyle ze zdejmujemy obudowe ta plastikowa) z czinczy przechodzimy przejsciowka na jacka 3,5 i podpinamy do glosnikow 5.1 - niewiem czy o takie cos ci chodzi
kupowanie przejsciowek jezeli dysponujesz kablem composite jak dla mnie nie ma sensu (http://allegro.pl/kabel-microsoftu-audio-adapter-hdmi-poznan-i1380258163.html) bo mozna go latwo przerobic zeby mozna bylo wpiac dwa na raz

a dopoki sam xbit nie wyjasni o co mu dokladnie chodzi jakim kablami dysponuje i co chce po podlaczac ja bynajmniej nie jestem wstanie odpowiedziec na pytanie
aha i radze przyjrzec sie dokladnie tematowi ktory podalem w linku szczegolnie zdjecia
 

Doczu

Użytkownik
Użytkownik
Aby miec 5.1 z prawdziwego zdarzenia, a nie downmix na 5 głośników, sygnał do głośników musi byc poprowadzony cyfrowo, albo przewodem Optycznym (TOSLink), albo przewodem elektrycznym (SPDiF Coaxial). Głośniki o których mowa, z tego co widze ze zdjęć w necie, nie posiadają żadnego wejścia SPDiF (ani optycznego, ani koaksialnego) więc dźwięku 5.1 z prawdziwego zdarzenia się na nich nie uzyska. Jakiego rodzaju przejściówek byś nie użył bedzie to jedynie downmix na 5 głośników.
Nadzieja jeszcze w tym ze któreś z gniazd w głośnikach pełni podwójną funkcję jako np. Front left oraz SPDif, ale trzeba by zerknąć w instrukcję głośników.
 

xbit

Użytkownik
Użytkownik


Mam dokładnie taki kabel. Czyli prawdziwego 5.1 nie uzyskam? A przy stereo będzie grał każdy głośnik czy tylko dwa?
 

Doczu

Użytkownik
Użytkownik

Mam dokładnie taki kabel. Czyli prawdziwego 5.1 nie uzyskam? A przy stereo będzie grał każdy głośnik czy tylko dwa?
Więc od początku.
To jest kabel Component i na nim możesz usyskac tylko efekt stereo, choć przez zestaw głośnikowy może on być (choć nie musi - nie wiem bo nie używałem tych głośników) downmixowany na 4 czy nawet 5 głośników, ale nie bedzie to dźwięk 5.1, czy inaczej Dolby Digital 5.1.
Za dźwięk są odpowiedzialne te wtyki biały i czerwony.
Ale gdybyś miał jakiś zestaw kina domowego z gniazdem TOSLink, czyli optycznym to na tej szerokiej wtyczce masz gniazdo TOSLink (ten otworek z czarną klapką) do którego podłączasz światłowód a drugą końcówkę łączysz z amplitunerem kina domowego, które także posiada gniazdo TOSLink. Dopiero wówczas będziesz miał dźwięk 5.1 jak należy.
 

xbit

Użytkownik
Użytkownik
A jeżeli mam monitor z HDMI i minijackiem to jeżeli podłączę HDMI i do wyjścia jack podłącze zielony kabel od głośników to powinny grać wszystkie, ale po prostu to samo? (nie 5.1)
 

beFamousx

Użytkownik
Użytkownik
to nie bylo pytanie tylko link w ktorym jest dokladnie opisane jak mozna podlaczyc sobie glosniki i jednoczesnie cokolwiek innego

poprostu dajemy kabel hdmi do tv
jednoczesnie wpinanym ten gruby kabel (tyle ze zdejmujemy obudowe ta plastikowa) z czinczy przechodzimy przejsciowka na jacka 3,5 i podpinamy do glosnikow 5.1 - niewiem czy o takie cos ci chodzi
kupowanie przejsciowek jezeli dysponujesz kablem composite jak dla mnie nie ma sensu (KABEL MICROSOFTU AUDIO ADAPTER HDMI POZNAN (1380258163) - Aukcje internetowe Allegro) bo mozna go latwo przerobic zeby mozna bylo wpiac dwa na raz

a dopoki sam xbit nie wyjasni o co mu dokladnie chodzi jakim kablami dysponuje i co chce po podlaczac ja bynajmniej nie jestem wstanie odpowiedziec na pytanie
aha i radze przyjrzec sie dokladnie tematowi ktory podalem w linku szczegolnie zdjecia
wiem, ze nie było to pytanie tylko mu to podkreśliłem zeby tam zerknał ;p
 

Doczu

Użytkownik
Użytkownik
A jeżeli mam monitor z HDMI i minijackiem to jeżeli podłączę HDMI i do wyjścia jack podłącze zielony kabel od głośników to powinny grać wszystkie, ale po prostu to samo? (nie 5.1)
Gdzie chcesz to HDMI podłączyć ? Do TV ? Bo chyba nie do głośników ;)
Jak podłączysz do TV, a z TV do głośników to dalej będziesz mieć stereo, ewentualnie TV może mieć jakiś system Surround czy coś w tym stylu ale nie będzie to 5.1.
Generalnie głośniki 5.1 bez gniazda cyfrowego, to taki trochę chwyt marketingowy, bo de facto nie ma szans na uzyskanie DD. A czy będą grac wszystkie, czy tylko 2 przednie - to już musisz sobie sam sprawdzić.
Nawet jak masz je teraz podpięte pod kompa, to swego rodzaju substytut 5.1 uzyskasz w Power DVD jesli ustawisz downmix na wszystkie kanały, lub ewentualnie ProLogic II. Ale cudów nie ma - to nadal nie będzie 5.1
Bez cyfrowego połączenia konsola > głośniki nic więcej nie zyskasz.
Pozostaje Ci albo pogodzić się z tym faktem, albo zakupić głośniki które posiadają gniazdo cyfrowe (koaksjalne lub optyczne)
 

Do góry Bottom