Głośny napęd DVD

BuLi!

Użytkownik
Użytkownik
Posiadam konsole XBOX360 premium sprawna oczywiscie
moj napęd DVD w ix to Hitachi przerobiony...1.41
wszystko działa dobrze tzw odczytuje płytki prawidłowo
lecz chodzi jak dla mnie za głośno nie wiem czy każdy tak ma...
chciałbym go jakoś wyciszyć... bo to jest tak jak X chodzi bez płytki to jest bardzo cichy włożę płytkę to jak już ruszy typowy kombajn...
 

sOrOwEczkA

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Głośny napęd DVD

Przy flashowaniu wybierales predkosc odczytu pewnie masz 12x i nic z tym nie zrobisz.Poprostu nowy flash i predkosc odczytu 8x albo 5x :p
 

BuLi!

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Głośny napęd DVD

nie wiem jaka mam predkosc kupiłem konsole juz przerobiona :-\
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Głośny napęd DVD

Jeśli jest głośny to na 100% jest to 12x bo przy 8x i 5x napędu praktycznie nie słychać. Reflash na wolniejszy odczyt i gotowe.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Głośny napęd DVD

+dluzsze loadingi i doczytywanie tekstur (i wcale nie mowie tutaj o GTA). Jak dla mnie x12 jest najlepszy, najglosniejszy rowniez. :p Mialem x8, a teraz x12 i roznice widac, a ciekawe jak mizernie jest na x5... z wczytywaniem sie wszystkiego w grze.
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Głośny napęd DVD

Ja mam 5x i chodzi lepiej niż na 8x (benq) ;) laser jest wtedy mocniejszy itd. Gta śmiga bez żadnych doczytywań (w przeciwieństwie do prędkości 8x) dlatego wiem że w przypadku benq to prędkość 5x jest lepsza niż każda inna.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Głośny napęd DVD

Ja mam 5x i chodzi lepiej niż na 8x (benq)
Prawdopodobnie masz już zajechany laser
aser jest wtedy mocniejszy itd
Laser nie jest mocniejszy gdyż rezystancje diód ustawia się rezystorami.
Gta śmiga bez żadnych doczytywań
U mnie na BENQ x12 też śmiga bez doczytywań. Nie wszyscy mają problem z tekstórami w tej grze
dlatego wiem że w przypadku benq to prędkość 5x jest lepsza niż każda inna.
Jeśli laser jest na wykończeniu to rzeczywiście im wolniej tym mniej błędów doczytywania
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Głośny napęd DVD

Laser był nowy ;) a o tym że benq ma mocniejszy odczyt na 5x można poczytać w internecie zresztą było o tym głośno gdy wszyscy mieli problem z gta. Jeżeli ma się benq to najlepiej mieć prędkości 12x i 5x.

edit.
problem with most medias and writers is that the inner layer is "weak".
so the laser needs more power to read it at first time without skipping.
on sammy drives the pot usually set lower, which meand the laser has more power on one hand, but the durability is shorter.
u can try and change the pot setting on the benq drive and almost 4 sure its gonna play better. u can read moda's manual how to tweak the pot. just google "moda pot".
the best speed setting is 5X for benq, because on higher speeds the power is not enough and the laser skips a lot of times, and 2X is too slow.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Głośny napęd DVD

x12 to najlepsza predkosc dla BenQ... wiem z wlasnego doswiadczenia.
 

Do góry Bottom