Xbox One X Głośny ten xbox one x...

Gumis_sx

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Siema.

Jestem po przesiadce z Xboxa one 1TB na one x. Czy wasz x też momentami tak głośno pracuje?? W sensie wiatraki jak rusza to jak laptop podczas dużego stresu. Gram w fc5 w 4k.
Wiem że w porównaniu z poprzednią wersja tu upchneli zasilacz w obudowę... Ale wolę zapytać jak mają inni .

Ps. Poprzedniego Xboxa wcale niesłyszałem
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mój egzemplarz jest bezgłośny nawet po wielu godzinach grania a potrafię odpalić konsole z samego rana i grać do nocy. W FAT słyszałem w totalnej ciszy głowicę dysku, w S wentylator zauważalnie szumiał a X to totalna cisza.
 

Gumis_sx

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Mój egzemplarz jest bezgłośny nawet po wielu godzinach grania a potrafię odpalić konsole z samego rana i grać do nocy. W FAT słyszałem w totalnej ciszy głowicę dysku, w S wentylator zauważalnie szumiał a X to totalna cisza.
Grasz w 4k czy w HD? Kupiłem uzywke co prawda prawie nową ale zawsze... Hmmm

Ps. W mafia 3 konsola była również bezgłośna, a w fc5 jest tak że momentami faktycznie te wentylatory dmuchaja dość mocno tak jak to wcześniej wspomniałem wcześniej na przykładzie laptopa.

Może niech wypowie się ktoś jeszcze bo zastanawiam się czy nie oddać na gwarancję na jakieś czyszczenie czy coś...
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gram na monitorze 1080 ale to nie ma znaczenia.
 

Gumis_sx

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Gram na monitorze 1080 ale to nie ma znaczenia.
Mam wrażenie że to dotyczy tylko tej jednej gry, dla testów odpaliłem tomb raider w 4k w sumie dość ładna graficznie gra i konsola owszem coś tam dmucha ale prawie jej nie słychać, nawet przy szybszej akcji.odpalam far cry 5 i niemalże od razu wiatraki w ruch. Czekam na info od kogoś kto grał w tą grę na xbox one x w 4k
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Każdy gra w w 4k na XOX gdyż konsola zawsze generuje obraz 4K tylko w moim wypadku dodatkowo downskaluje do 1080.
 

Gumis_sx

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Każdy gra w w 4k na XOX gdyż konsola zawsze generuje obraz 4K tylko w moim wypadku dodatkowo downskaluje do 1080.
Nie no ok rozumiem.
Tylko chodzi o to że na w. w. Tomb raider konsola jest prawie cicho, lekki szmer jak się wsłuchać, a przy far cry dmucha prawie non stop. Dlatego prosiłbym o opinię kogoś kto grał w tą grę. Wtedy będę wiedział o robić dalej

Nie no ok rozumiem.
Tylko chodzi o to że na w. w. Tomb raider konsola jest prawie cicho, lekki szmer jak się wsłuchać, a przy far cry dmucha prawie non stop. Dlatego prosiłbym o opinię kogoś kto grał w tą grę. Wtedy będę wiedział o robić dalej
Up
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mój egzemplarz jest bezgłośny nawet po wielu godzinach grania a potrafię odpalić konsole z samego rana i grać do nocy. W FAT słyszałem w totalnej ciszy głowicę dysku, w S wentylator zauważalnie szumiał a X to totalna cisza.
Od rano do nocy to Ty się nie logujesz, chodzi że tak długo :) Wielki brat widzi wszystko :)
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Od rano do nocy to Ty się nie logujesz, chodzi że tak długo :) Wielki brat widzi wszystko :)
No zobacz jak wyszedł FC5, M3, FH to odpalałem grę rano i grałem do nocy.
A jak chodzi ci ze nie widzisz mnie jako online to nie zobaczysz, ludzie nie dają mi czasem spokoju i często gram na offline. W grupie tez mnie nie zobaczysz gdy gadam głównie na skype, przynajmniej mogą bluzgi latać..
 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Mój XOX podczas grania w wymagające gry (Forza Horizon 3, Tomb Raider, Battlefield 1 itp) jest słyszalny, ale podczas, gdy skupiam się na graniu to w ogóle nie słychać tego. Jak poruszam się w systemie i prostych aplikacjach w ogóle go nie słychać, zupełna cisza.
 

Amarok

Świeżak
Świeżak
Tak, u mnie tez go slychac.
 

danboj

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
U mnie też głośno chodzi, nawet jak w fife gram to też nieźle dmucha. Gdy czytam, że u niektórych w ogóle jej nie słychać to muszę moją wysłać na gwarancję.
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
U mnie cisza jedynie cewki troszke słychać ale tak z ok 50cm od konsolki
 

igorski123

Świeżak
Świeżak
U mnie też słychać wentylator, ale nie ma w tym chyba nic nadzwyczajnego. Im bardziej wymagająca gra tym sprzęt bardziej się grzeje, więc logiczne, że musi się wtedy bardziej chłodzić :)
 

ArassPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Podczepię się. Zakupiłem właśnie xbox one x i mam dwa problemy.
1) konsola jest strasznie głośna, S przy nim to ostoja ciszy. Ustawiłem instanton aby pobrało grę przez noc, to wyła jakby miała całe pomieszczenie schłodzić,
2) pad, tz. jak wyłączam konsolę padem, klikam w okienku "zamknij", konsola gaśnie, ale pad nadal świeci. Następnie próbuję włączyć i nic się nie dzieje, muszę wyjąć i włożyć ponownie akumulatorki aby pad całkowicie zgasł.

PS. Konsola zakupiona w MS Store. Przyszła bez charakterystycznej naklejki na froncie (fat i s ją posiadały).
 
Ostatnia edycja:

BabyArdvark

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mój Xbox X wyłącza się przy grze Metro Exodus z powodu przegrzania.A nawet nie zdążę zagrać odrazu w menu wyrzuca
 

Bizon69

Świeżak
Świeżak
U mnie totalna cisza. Nawet w FC5, Forza, Battlefront.
 

alien_krk

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
U mnie też jest cisza ..nic nie słychać ...
A na Xboxie stoi mi dekoder wiec powinien sie grzac jeszcze bardziej ..
 

Emil51

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Niestety ale X jest dosyć awaryjnym sprzętem mój od premiery był 4 razy w serwisie z czego 2 razy na rękojmi i oddałem go zwrócili mi kasę. Jak nie zacinał się kompletnie to gasł obraz ciągle te same wady, z którymi serwis nie mógł się uporać mimo, że za każdym razem dostawałem inną konsole.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
U mnie konsola przeważnie pracuje cicho, ale zauważyłem, że są czasami momenty gdy wchodzi na wyższe obroty i już z nich nie schodzi - nie ważne czy i jaka gra, czy też dashboard. Power off/on w takiej sytuacji zazwyczaj pomaga.
 

Do góry Bottom