Xbox One głosny xbox series x w grach na xsx

Xmacisz

Świeżak
Świeżak
Ostatnio zauważyłem że xbox series x w grach zoptymalizowanych na niego chodzi głośniej niż w grach z xbox one np w fortnite po 10 min gry konsola zaczyna buczeć mówię tu o fortnite bo w innych grach nie przyszkadza to jest tylko leciutko głośniej niż normalnie a właśnie w fortnite konsole słychać nawet przy lekko podgłośnionym tv a po wyjściu do menu konsola ścisza się do normalnego poziomu czy ktoś też tak ma? I czy to jest normalne przy xsx?

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
To normalne. Tak w konsoli jak i w PC przy zwiększonym zapotrzebowaniu na moc zwiększy się ilość wydzielanego ciepła. Za tym idzie zwiększenie obrotów wiatraka aby to ciepło rozproszyć. Zwiększony przepływ powietrza generuje większy szum. Ot i cała tajemnica.
Pytanie czy ten szum odstaje znacznie od innych egzemplarzy konsoli? Czy konsola ma zapewniony swobodny przepływ powietrza?

Xmacisz

Świeżak
Świeżak
Tak konsola ma swobodny przepływ na pewno ma z 10cm wolnego miejsca z każdej strony a w pokoju nie jest jakoś gorąco

Zapomniałem dodać że konsola chodzi głośniej tylko w grach cyfrowych zoptymalizowanych na xsx bo np w assassin's creed valhalla która jest na płycie konsola chodzi normalnie

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Skoro te gry mają większe wymagania, to oczywiste, że konsola będzie się grzać mocniej.
Czy ten dźwięk jest inny niż powinien być generowany przez wiatrak? Czuć większe wibracje przy jego pracy? Co sugerowałoby jego uszkodzenie.
Spróbuj postawić konsolę gdzieś np. na jakimś blacie, tak żeby konsola miała dużo wolnej przestrzeni wokół i wtedy porównaj głośność (np. korzystając z jakiejś aplikacji do mierzenia decybeli, pomiaru dokonując w odległości 1m od źródła dźwięku). Może w obecnym ustawieniu tworzy się jakiś kanał powietrzny który może powodować rezonans, czy dodatkowy szum.
Jak masz taką możliwość to porównaj z innym egzemplarzem konsoli w takich samych warunkach.

jejek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Konsole czują się najlepiej na wolnej przestrzeni. Co prawda mam one x ale ulokowany we wnęce potrafi chodzić jak odkurzacz a po wyciągnięciu konsoli poza szafkę jest cisza. Mowa tutaj o bardziej wymagajacych grach w 4k.

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Moja konsola niezależnie od gry pracuje cicho nie wchodzi w jakieś wyzsze obroty

Lukasz06

Świeżak
Świeżak
Cześć, podpinam się pod temat by nie zaśmiecać forum.
Chciałbym by inni posiadacze Series X się wypowiedzieli.
Otóż jakiś miesiąc temu kupiłem Series X. 9d początku konsola stoi w tym samym miejscu czyli na szafce gdzie ma swobodny dostęp powietrza. Nie stoi nic w okolicy konsoli więc miejsca ma aż nadto.
Jakiś tydzień temu stwierdziłem że trzeba ją trochę oczyścić z kurzu. Zrobiłem całkowite wyłączenie konsoli, odpiąłem od kabli i cała przetarłem sucha szmatką z mikrofibry, nic więcej. Po ponownym podłączeniu od razu słychać było ciche obroty wiatraka i zaczęła też trochę buczeć, być może cewki. Od początku gdy ja używałem była idealnie cicha. Dopiero po tym jak ja pierwszy raz odłączyłem i przetarłem zaczęła wydawać te dźwięki.
Ktoś wie czym może być to spowodowane?
Tryb mam zawsze oszczędzanie energii i podpięta jest bezpośrednio do gniazdka w ścianie.

Do góry Bottom