• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Gra NTFS i konsola PAL.

haterox

Użytkownik
Użytkownik
Na dniach kupilem na allegro Batman AA w wersji NTFS. Sprzedawca zapewnia mnie, ze gra śmiga na konsoli PAL.
Pytanie: Co to jest za kodowanie NTFS? Gdzie można kupić grę z takim oznaczeniem?

Onicniepytaj

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na X360 nie ma takiego czegoś że gry NTSC działają na konsoli PAL. Konsola PAL odpala gry w systemie PAL. Konsola NTSC odpala gry w systemie PAL. (Chociaż kiedyś gdzieś ktoś wspomniał że idzie niby przerobić obraz, ale jak dla mnie nie warto się w takie coś bawić).

Niestety na X360 nie ma takiego czegoś jak na Xie (starym) że odpalasz sobie program zmieniasz regiony i grasz w NTSC i we PAL.

Jeszcze dla informacji jeżeli gra jest RF (Region Free) to można ją odpalić na konsoli NTSC tak jak i na konsoli w systemie PAL.

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Gra mimo, że jest NTFS to może być Region Free i działać. Miałem tak z Midnight Club Los Angeles i wszystko działało.

haterox

Użytkownik
Użytkownik
Otrzymałem grę. Kodowanie NTSC-J.
Nie wiem dlaczego sprzedawca udzielił mi innej informacji, ale gra działa idealnie na mojej konsoli PAL.
Nie mam bladego pojęcia czy może jest to 'region free' ponieważ na płycie jak i pudełku wszystko jest po japońsku, nawet napis na grzbiecie ^^.

Tak czy siak temat do zamknięcia.

Do góry