Greenawalt: Fizyka, nie grafika

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik



Pomimo iż do premiery Forza Motorsport 3 pozostało jeszcze trochę czasu, a recenzenci zachwycają się grą, to w internecie słychać głosy, że tytuł ten za mało różni się graficznie od swego poprzednika. Dan Greenawalt postanowił wziąć swoje dziecko w obronę.

Nasza fizyka pracuje w 360 Hz. Nie znam żadnej innej gry, która by to robiła.

Wprost cudowanie, ale ja zupełnie nie mam pojęcia co to ma znaczyć. Widocznie Greenawalt sądzi, że nikt nie zapyta "po co jest ten miś" i stosuje tego rodzaju formułki. Nieładnie. Do rzeczy jednak:
To prowadzi do oddania się fizyce, a nie jedynie upewnieniu się, że gra będzie wyglądać pięknie.

Greenawalt uważa, że takie skupienie się na fizyce w grze prowadzi do:
...pewności, że dla każdej innej gry wyścigowej byłoby to trudne do powtórzenia.

Swoją wypowiedź zaś główny twórca Forza Motorsport 3 kończy tak:
Forza 2 miała wielką fizykę i ok grafikę. Teraz Forza 3 ma ma wielką fizykę i wielką grafikę, ponieważ nauczyliśmy się więcej o Xboksie. Ciągle jednak naszym priorytetem jest fizyka a nie grafika. Gran Turismo jest wielką grą i kiedy wyjdzie z pewnością w nią zagram. Myślę jednak, że bez partnerstwa i przywiązania, będzie każdej innej ekipie trudno powtórzyć to co zrobiliśmy.

Mocne słowa panie Greenawalt, lepiej by się sprawdziły. Choć mając w pamięci doskonałe reakcje zawieszenia samochodów w drugiej Forzy, o ten element gry jestem dość spokojny.

[via 1up]

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95336,7137807,Greenawalt__Fizyka__nie_grafika.html
 

arturfu

Banned
Użytkownik
hahaha nawet on mowil ze bedzie gral w Gran Turismo *** A nas bedzie zapychal swoimi grami?? <lol>
 

Korsak

Użytkownik
Użytkownik
Nikt nie powiedział, że nie może zobaczyć konkurencyjnego tytułu z konkurencyjen konsolki...
 

Grantone PL

Użytkownik
Użytkownik
przecież Gan Turismo to ikona i każdy fan motoryzacji chętnie by w to zagrał, tylko pytanie brzmi czy utrzyma się jako ikona, bo naprawdę już trochę długo się czeka na GT5;/
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
zrozumialem to to tak:

'Forza 2 miala grafe na 3,fizyke na 5+'

'Forza 3 bedzie miala grafe na 5+,fizyke tez na 5+'


Czyli:2 raz sprzedaja to samo tylko w nowym opakowaniu...ladnie ladnie panowie sobie sami dolki kopia ^^


Co do GT5-po to chca w nia zagrac zeby co ciekawsze pomysly odgapic :)
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
niech lepiej już sie pojawi forza 3 a nie gadają o fizyce:) sami przetestujemy:D
 

[PDT]Distont

Użytkownik
Użytkownik
tak gadacie o tych "opakowaniach" ale jakby nie zrobili nowego opakowania to by nikt w to nie gral bo GT5 mialo by ladniejsze opakowanie i by zciagalo klientow, a tak to mozna widziec jak bardzo te dwa produkty rywalizuja na rynku, a to ze koles sobie zagra w GT5 nie oznacza ze sprzedaje szit, bo zaloze sie ze ludzie od GT5 tez sobie chetnie zagraja i zobacza czego im brakuje w swoim GT5 na które czeka sie juz dlugo..... nawet najgorsza firma od gierek moze zrobic porzadna gierke w kilkanascie lat....
 
S

sebool12

Guest
Ja powiem tak Forza 3 to po prostu Forza 2 z kilkoma nowościami (tak jak np Fifa 08 i 09).
Przed wydaniem gry według mnie powinni poprawić jedną rzecz - kamerę od kokpitu bo nawet lusterek nie widać ! ;|
 

macieo111

Użytkownik
Użytkownik
Aby można zobaczyć lusterka trzeba się porozglądać po kokpicie(prawy gałka do góry i później na prawo i lewo) :)
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Ok , Fizyka jest moim zdaniem lepsza niz w FM2 , o wiele lepsza , bardziej realistyczna , pozwala wyczuc auto latwiej i szybciej.
Ale jesli chodzi o grafike , to musze przyznac , ze dali ciala. Obydwie gry (FM2 i FM3) nie roznia sie prawie niczym(mowie o trasach ktore sa w obydwu) oprocz stonowanego oswietlenia i ostrzejszej kolorystyki w FM3. Owszem , jest menu gdzie zobaczymy mega modele autek , z wyrenderowanymi wnetrzami , ale przeciez gameplay jest najwazniejszy , a tam zmian wzgledem FM2 nie ma.(oprocz drobiazgow opisanych wyzej)
Podsumowujac , T10 nie zadbalo o nowe "opakowanie" dla FM3. A przeciez na E3 bylo tyle obiecanek... "Forza Motorsport 3 is the best looking racing game ever"...
 

Grantone PL

Użytkownik
Użytkownik
Jak dla mnie grafa może być jak w Forzie 1 czy 2. Liczy się gameplay i zachowanie samochodu, a grafa jest na dalekim miejscu. Rozumiem że twórcy zachwalają grafe, ale powiedzmy sobie prawdę, każdy twórca bedzie tak gadał :p
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
@2UP
Forza 3 jest jedynie CIUT mniej cukierkowata w porownaniu do 3.Ale itak zagramy-dla widoku z wnetrza(chociaz juz SHIFT mnie rozwalil :) ) i dla tyyyyylu samochodow

@UP
Gralem na XFUNDAY i powiem ze fizyka praktycznie taka jak w 2-bo tam byla baaardzo realistyczna
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Jak dla mnie grafa może być jak w Forzie 1 czy 2. Liczy się gameplay i zachowanie samochodu, a grafa jest na dalekim miejscu. Rozumiem że twórcy zachwalają grafe, ale powiedzmy sobie prawdę, każdy twórca bedzie tak gadał :p
Liczy sie zachowanie samochodu. Tak. Tyle , ze zwroc uwage , ze juz w FM2 ten element byl na bardzo wysokim poziomie. Analogicznie , chyba nikt juz nie oczekiwal jakichs radykalnych zmian w fizyce (ktora i tak jest prawie ze doskonala). To czego oczekiwala wiekszosc graczy to grafika. I tak bylo na poczatku. Dan chwalil sie , obiecywal , a co z tego wyszlo? To co mamy w demie. Pozniej ukazaly sie porownania z FM2 i GT5 no i tutaj wszystko zaczelo sie walic. Okazalo sie , ze Dan G. sprytnie wprowadzal nas w blad , ostroznie dobierajac slowa. Demo i porownania pokazaly , ze grafika wcale tak bardzo sie nie zmienila. No i stąd cala ta nagonka na FM3 i T10.
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
Nie chce nikogo urazić,ale z ręka na sercu ile osób z tu obecnych miało przyjemność prowadzić kilkuset konne monstrum?!Wiele osób rzuca tutaj frazesami typu "realistyczna fizyka",a pewnie nawet nie wszyscy maja prawo jazdy.
Skąd mam niby wiedzieć o jakości realizmie fizyki w tej grze-nigdy np. "Śrubokrętu" na Laguna Seca nie pokonywałem Nissanem GTR, żeby mieć jakieś porównanie. Myślę ze Fiatem Panda miałbym problem w realu.

Dlatego wrzućcie panowie trochę na luz-dostaniemy grę dla wymagającego gracza,takie "Operation Flaspoint wśród wyścigów".I jedna gra i druga za wiele z realem nie ma wspólnego a za "symulatory" uchodzą wśród graczy.
 

macieo111

Użytkownik
Użytkownik
Juz jest forza 3 na xboxsky PAL :)
 

KonBoss

Użytkownik
Użytkownik
Juz jest forza 3 na xboxsky PAL :)
Mam nadzieje że są napisy też PL
 

CritiCalz

Użytkownik
Użytkownik
Mam nadzieje, ze was wylapia i pobanuja ;)
 

KonBoss

Użytkownik
Użytkownik
Mam nadzieje, ze was wylapia i pobanuja ;)
A no właśnie do premierki jeszcze 2 tygodnie :) to ja wole zaczekaćć jednak.
 

coldveins

Użytkownik
Użytkownik
Mógłby ktoś wrzucić tego torrenta tutaj? Założyłem tam konto, jeszcze nic nie ściągnąłem, a już mi mówi, że upload mam mniejszy niż download ; o
 

macieo111

Użytkownik
Użytkownik
A no właśnie do premierki jeszcze 2 tygodnie :) to ja wole zaczekaćć jednak.
Ty to musisz poczekać bo masz xbox-a popsutego :p:)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom