Gry cyfrowe - FAQ

jeziorekk

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Istnieją 2 typy cyfrówek, które możecie spotkać w sieci:

1. Kod do gry cyfrowej
- Definicja:
* To chyba pojęcie znane, wiele z nas dostało taki przy zakupie konsoli. Jest to blankiet z kodem do gry np: fifa 15. Idąc za stroną pomocy Xboxa:
Kody przedpłaty zazwyczaj mają postać karty z wydrukowanym na spodniej stronie 25-znakowym kodem. Można kupić je samodzielnie w sklepie detalicznym albo otrzymać w prezencie. Kody przedpłaty można realizować na konsoli lub na komputerze.
Jak zrealizować kod przedpłaty Xbox | Usługa Xbox Live
- Realizacja kodu:
* Można to zrobić w dashu konsoli, bądź na komputerze pod adresem: https://account.xbox.com/pl-PL/PaymentAndBilling/RedeemCode

2. PROFIL z grą/grami (który często sprzedaje się na portalach aukcyjnych)
Zacznijmy od tego iż gry na owym profilu najprawdopodobniej pozyskiwane są nielegalnie (szczególnie, jeżeli różnica między ceną rynkową gry a profilu jest duża)
- Czy prowadzi to do konsekwencji dla użytkownika?
* Ciężko powiedzieć, ale z tego co się orientuję, nie było żadnych recesji z tego powodu.
- Czy to oznacza że konsekwencje nigdy nie będą wyciągnięte?
* Niekoniecznie, na razie możemy uznać, iż po prostu nikt nic z tym nie robi, bądź nie wiedzą jak to ugryźć. To nie oznacza iż za miesiąc czy rok użytkowników jak i sprzedawców nie dosięgnie kara. Z moich obserwacji portali aukcyjnych wynika, iż mnóstwo osób korzysta z profili o nielegalnie pozyskanej zawartości, co może znacznie wpłynąć na złagodzenie ewentualnych kar ze strony Microsoft.
Jest podejrzenie że gry kupowane są za pośrednictwem kradzionych kart, oznaczało by to, iż Microsoft jak i wydawca gry otrzymują pieniążki - a skąd to ich pewno już kompletnie nie interesuje. Zatem nie spodziewałbym się jakiejś wielkiej batalii przeciw zacnymi cenowo aczkolwiek nielegalnie pozyskanymi treściami.
- Czy będę mógł grać na dwóch konsolach za pomocą jednego profilu, nawet dzięki multiplayer?
* Owszem, temat wałkowany pozwolę wam poszukać samym informacji na ten temat.
- Czy grę można przenieść z kupionego profilu na swój prywatny?
* Otóż nie
- Czy po jakimś czasie gry na zakupionym profilu przestana działać, bądź zupełnie stracimy dostęp do profilu?
* Przede wszystkim paradoksalnie powinniśmy poszukać uczciwego sprzedawcy :) Jak to zrobić? Moim skromnym zdaniem wystarczy wybrać tego, który sprzedał już spore ilości profili. Nie wydaje mi się, aby taki sprzedawca chciał robić sobie kłopot - w końcu dla niego liczba pozytywnych opinii przekłada się na sprzedaż, jednak nie możemy wykluczyć takiej możliwości. Chociażby dlatego, iż w pewnym momencie może nie mieć już dostępu do nowych profili - a wtedy być może zechce sprzedać ponownie te już sprzedane.
- Jak się przed tym uchronić?
* Zmienić wszystkie hasła i adres email czy nr tel. na który odzyskuje się zapomniane hasło.

Jeżeli uważasz, że w tym FAQ powinna znaleźć się odpowiedź na jeszcze jakieś pytanie - zadaj je w poście poniżej, a pierwszy post zostanie wyedytowany i ty zostaniesz powiadomiony o odpowiedzi.

Dla xboxforum.pl
jeziorekk & Traffic
 

jeziorekk

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Można jeszcze dopisać iż samo sprzedawanie profili jest nielegalne wiec nawet jeśli te gry sa kupione za wlasne ciężko zarobione pieniądze cały proceder nadal łamie regulamin Microsoft-u .
 

diablo500

Banned
Użytkownik
Skoro jest nielegalne to dlaczego legalna jest ich sprzedaż chociażby na allegro ? To jest sporna kwestia więc nie ma sensu niczego teraz dodawać bo oficjalnego stanowiska MS nie było
 

jeziorekk

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Owszem zapewne sprzedawanie profili nie łamie ani regulaminu allegro ani żadnej z ustaw kodeksu karnego (zakładając iż wszelakie treści na profilu pozyskane są w sposób legalny ) . Jednakowoż odkupowanie wszelakich treści , ruchomości jak i nieruchomości pozyskanych nielegalnie nazywa się paserstwem def. Paserstwo – zachowanie polegające na nabyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego (najczęściej kradzieży), lub udzieleniu innej osobie pomocy do jej zbycia, albo na przyjęciu tej rzeczy lub pomocy w jej ukryciu. . Łamie natomiast regulamin korzystania z konsoli microsoft-u .
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Pogadaliście sobie i spoko od teraz trzymać się tematu, ten co sprzedaje i na tym zarabia zawsze będzie twierdził że to legalne więc walka z wiatrakami...
 

diablo500

Banned
Użytkownik
Ale nie masz ŻADNEJ PEWNOŚCI ANI DOWODÓW, że gry są kupowane z kradzionych kont, bezpodstawność nie jest nielegalna. Rozumiem ogólny tok Twojej wypowiedzi, ale jest trochę inaczej
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Sprzedawca nie poniesie konsekwencji żadnych bo się po prostu wypnie a wy mu nigdy nie udowodnicie że to wina jego kont. Jedynie skończy mu się biznes na jeleniach i tyle.
 

uczaj27

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli chodzi o wersje cyfrowe ,myślałem że będą w jakimś stopniu tańsze od wersji pudełkowej .Szczerze mówiąc wole już wersję pudełkową ,jeśli brak różnicy w cenie wydania.
 

SSyKu

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Po co jest opcja MY HOME XBOX i jak działa, i dlaczego ją zmieniać?
Wymiana kupionego konta na allegro. Ile razy takie konto może przejść z rąk do rąk? Czy jest jakieś ograniczenie?
mowa tutaj cały czas o XBOX ONE.
P.S.
szanowny moderatorze, jeśli tutaj również nie mogę o to zapytać... Bardzo proszę byś osobiście mi odpowiedział na te pytania :)
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
Po co jest opcja MY HOME XBOX i jak działa, i dlaczego ją zmieniać?
Wymiana kupionego konta na allegro. Ile razy takie konto może przejść z rąk do rąk? Czy jest jakieś ograniczenie?
mowa tutaj cały czas o XBOX ONE.
P.S.
szanowny moderatorze, jeśli tutaj również nie mogę o to zapytać... Bardzo proszę byś osobiście mi odpowiedział na te pytania :)
http://xboxforum.pl/gry-254/czy-warto-kupowac-cyfrowe-wersje-gier-197350/index20.html#post1419086

Ustawienie Moja domowa konsola Xbox na konsoli Xbox One | Udostępnianie konsoli Xbox One

Funkcje współużytkowania konta Xbox Live Gold na konsoli Xbox One | Konto Xbox Live Gold

Granie w gry na wielu konsolach | Gry na konsolę Xbox One — Xbox.com


http://www.youtube.com/watch?v=4MMtORRgvwY
 

mocho19

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
przenoszenie licencji z profilu na profil

Jezeli zakupilem gre w sklepie xbox i mam ja na swoim profilu, czy mozna ja jakos przeniesc lub podarowac komus. Gdzies czytalem ze mozna cos takiego zrobic ze dodajesz profil osoby ktorej chcesz gre podarowac do znajomych i po 30 dniach mozna ta gre przeniesc na ten profil. Moglby ktos napisac tutorial po polsku jak krok po kroku to zrobic lub podac jakiegos linka bo nigdzie nie moge zanalezc informacji na ten temat, a z tego filmu nic nie rozumiem, nawet nie wiem czy on tam przenosi ta gre. Chodzi mi oczywicscie o xbox one
 

arczas89

Użytkownik
Użytkownik
Ja ma z kolei pytanie czy jest cos na zasadzie koncika rodzinnego, że ja mam np cyfora FIFĘ i udostepniam ją jednej osobie i ona też może w nią grać na swojej nawet wtedy kiedy ja w nią gram na swojej.
 

DanPlut

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeżeli mam grę kupioną za dolary to gdzie mogę kupić dlc, żeby działało? Mogę na swoim polskim koncie?
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Tak możesz
 

DanPlut

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nollo dzięki. Czyli nie ważne jest gdzie gra była kupiona czy US, UK, PL. Dlc mogę kupić na innym koncie co gra w innej walucie i będzie działać. Pytam się tak dociekliwie bo na Ps4 tak nie można.
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
moim zdaniem twoja rada odnośnie uchronienia się przed sprzedażą konta które ma pozostawiona furtkę jest mylące - sugerujesz zmienić wszystkie maile/telefony, a da się to zrobić :
A) tylko PO ZAKUPIE, co nie jest już prewencją
B) tylko, jeżeli oryginalny "właściciel", który zostawił furtkę na to pozwoli!!! (w przypadku usuwania maila wysyłany jest maila do skrzynki ratunkowej i jeżeli przez 30 dni nie będzie odzewu, to mail zostanie usunięty... a jeżeli sprzedawca nie wyrazi zgody, to nic nikt nie usunie)

Moim zdaniem należy to sprostować, bo tak naprawdę nie ma możliwości uchronienia się przed nieuczciwością sprzedających... można minimalizować ryzyko poprzez zakupy u sprawdzonych kupujących, w razie niezgodności próbować zwrócić konto/odzyskać pieniądze.

Jedyną prawdziwą prewencją przed oszustwem jest odbiór takiego konta osobiście (sprawdzenie przy odbiorze), co jak wiadomo przy sprzedaży kont mailowo jest raczej mało prawdopodobne.
 

mrok

Ryżownik
Ryżownik
Użytkownik
W ps4 nie wazne gdzie kupisz w europie gre, bo europejskie dodatki beda dzialac. :)
 

szefol84

Użytkownik
Użytkownik
Chciałbym dodać tylko iż można grać w gry z takich kont na swoim profilu. Wystarczy tamte konto przypisać jako domowe i można je usunąć. Nie usprawiedliwiam jednak My Polacy jesteśmy daleko za użytkownikami z UK czy USiA w korzystaniu z takich kont. Bardzo dobry poradnik odpowiadający na wiele pytań.
 

AdWolf

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam zamiar zakupić konsolę i mam pytanie? Czy z zakupionej przeze mnie cyfrowej gry mogą korzystać inni domownicy (np. dzieci) posiadający swoje własne profile na konsoli. Posiadam aktualnie PS4 i tam jest to dość wygodnie rozwiązane. Czy na xboxie one również występuje konto główne i konta dodatkowe ?
 

maciekww28

Użytkownik
Użytkownik
tak, mogą korzystać
 

Do góry Bottom