Gry cyfrowe - FAQ

infinite66

Świeżak
Świeżak
Siema,

Jak sytuacja wygląda gdy kupuje season pass na koncie? Czy jak zainstaluje dodatki i usunę konto, to będę mógł grać na swoim głównym? (na x360 działało)

Pozdrawiam
 

jazzozwierz

Świeżak
Świeżak
Witam,
Planuję pożyczyć od kumpla XO by pograć w RDR (nowo zakupiona płytka) i teraz pytanie: (wiem, że by zagrać, po odpaleniu dysku ściągnie mi się zawartość cyfrowa) czy potrzebuję do tego XBL?

E: @kuleczka91 dzięki za odp. :)
 
Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Siema,

Jak sytuacja wygląda gdy kupuje season pass na koncie? Czy jak zainstaluje dodatki i usunę konto, to będę mógł grać na swoim głównym? (na x360 działało)

Pozdrawiam
Tylko jeśli tamte konto z SP ustawisz na XO jako konsola domowa lub będziesz miał te konto w tle, inaczej wyskoczy Ci monit, że nie masz licencji na to.

Witam,
Planuję pożyczyć od kumpla XO by pograć w RDR (nowo zakupiona płytka) i teraz pytanie: (wiem, że by zagrać, po odpaleniu dysku ściągnie mi się zawartość cyfrowa) czy potrzebuję do tego XBL?
Nie, nie potrzebujesz do tego Golda.
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Mam osobny profil z zakupioną grą BF1. Konto ustawione jako domowe ma znajomy, ja albo syn chcąc grać gramy na profilu zalogowanym w tle. Czy kupując na tym samym koncie co gra wersje Premium wszyscy będziemy mogli grać w dodatki z Premium na koncie domowym i w tle na innych kontach?
Czy mogę kupić sam season pass na innym koncie (bez podstawki gry) i będzie tak działać?

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

ligenzoo

Świeżak
Świeżak
Cześć, mam pytanie odnośnie Xbox Live Arcade: Czy zakupione tam gry działają też na Xbox One? Chodzi mi konkretnie o np. Call of Duty Classic. Z góry dzięki za odpowiedź!
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Cześć, mam pytanie odnośnie Xbox Live Arcade: Czy zakupione tam gry działają też na Xbox One? Chodzi mi konkretnie o np. Call of Duty Classic. Z góry dzięki za odpowiedź!
Nie. Tu masz pełną listę gier jakie działają we wstecznej na XO: https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/backward-compatibility/available-games.
 

Caremoon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A ja mam taki przypadek. Posiadam konsolę Xbox One S, na swoim profilu mam grę FIFA 17. Chcę utworzyć drugi profil na tej samej konsoli, ale usunąć moje konto ponieważ sprzedaję konsolę. Jest to możliwe aby przenieść tą grę na takie nowe konto dla osoby, która kupi sprzęt? Ewentualnie jakiś inny drastyczny sposób aby ktoś nie miał dostępu do mojego konta, ale żeby była możliwość gry w FIFĘ?
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A ja mam taki przypadek. Posiadam konsolę Xbox One S, na swoim profilu mam grę FIFA 17. Chcę utworzyć drugi profil na tej samej konsoli, ale usunąć moje konto ponieważ sprzedaję konsolę. Jest to możliwe aby przenieść tą grę na takie nowe konto dla osoby, która kupi sprzęt? Ewentualnie jakiś inny drastyczny sposób aby ktoś nie miał dostępu do mojego konta, ale żeby była możliwość gry w FIFĘ?
Ustaw na tej konsoli w ustawieniach profilu "konsolę domową". W ten sposób ta konsola stanie się konsola domową dla tego profilu i będzie można na bieżąco niej grać w gry z tego profilu nawet bez tego b profilu.
 

lelusz

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam takie pytanko w temacie gier cyfrowych z kont allegro.
Dawno w nic nie gralem, ale jakos mam ochote sprawdzic nowego CoD.
Jest sporo aukcji ale zastanawia mnie jedna rzecz - mamy sobie aukcje za 40zl i aukcje za 120zl.
Pomijam wiarygodnosc sprzedawcy, ale intryguje mnie kwestia ze na tej za 40zl mozna grac tylko offline(przy probie online podobno wyrzuca po kilku minutach), a te za 120zl juz daja mozliwosc grania normalnie online.
Skad sie bierze ta restrykcja na gre online przy tanszym koncie, czym to jest spowodowane ? Czy to faktycznie tak jest i cala ta sytuacja to takie naganianie potencjalnych klientow zeby wybrali drozsza wersje gry ?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na kontach offline gra nieskończona ilość osób a na koncie online maksymalnie 2 (domowa i logowanie w tle).
 

lelusz

Użytkownik
Użytkownik
Pytanie czy sprzedajacy bedzie trzymal sie tej zasady i wysylal jedno konto max 2 razy czy nawet raz... Ale wiadomo przy 120zl mniejsze ryzyko ze konto bedzie co chwile nieuzyteczne bo ktos sie pokawapi na zmiane hasla itd.

Inna sprawa - tak naprawde kazde konto mozna dodac jako domowe kwestia tego czy ktos nie zrobil tego przed nami, prawda ? Nawet te najtansze dla gier offline, czy nie?

Czesto widze ze nie mozna dodac konta jako domowego... a ostatnio wlasnie dodalem i bez zadnych skutkow ubocznych.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Janusz daje ci miesiąc, dwa, sześć gwarancji po czym zmienia hasło i sprzedaje konto dalej.
 

lelusz

Użytkownik
Użytkownik
Ale to kazdy tak gwrancje daje, nie mialem raczej problemow z kontami. Pomijam sytuacje gdzie ktos chcial zmieniac hasla i blokowal calkiem konto. ale wtedy bez problemy dostawalem nowe. Ale fakt, ze takich kont mialem chyba 4 czy 5;)

Sa wlasciwie jakies szanse, ze kupujac konto za te 30-40zl czyli do gry offline ebde mogl dodac je jako domowe i grac spokojnie wtedy juz multi ? Czy szanse rowne zeru ?:)
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Ale wiadomo przy 120zl mniejsze ryzyko ze konto bedzie co chwile nieuzyteczne bo ktos sie pokawapi na zmiane hasla itd.
Milion razy na forum było pisane na forum.... Chcesz kont kupić to kupuj tyko takie co można zmienić pass... (email zabezpieczający) inaczej nie warto się pchać w gówno... Janusz biznesu zmieni Ci pass za tydzień i co mu zrobisz?? Pójdziesz na policje o 120zł?

Sa wlasciwie jakies szanse, ze kupujac konto za te 30-40zl czyli do gry offline ebde mogl dodac je jako domowe i grac spokojnie wtedy juz multi ? Czy szanse rowne zeru ?
Jak są już sloty na domowe wykorzystane na takim koncie to nic nie zrobisz...
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Janusz daje ci miesiąc, dwa, sześć gwarancji po czym zmienia hasło i sprzedaje konto dalej.
Ale piszesz z własnego doświadczenia czy po prostu tak zgadujesz? Bo mi się wydaje, że to działa inaczej - janusze po prostu sprzedają konto 20 osobom i hasło zostawią do końca (czy do końca gwarancji) ale normalnie grać się na tym nie da.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ale piszesz z własnego doświadczenia czy po prostu tak zgadujesz? Bo mi się wydaje, że to działa inaczej - janusze po prostu sprzedają konto 20 osobom i hasło zostawią do końca (czy do końca gwarancji) ale normalnie grać się na tym nie da.
Z doświadczenia.
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Z doświadczenia.
Ale jak to wyglądało - pewnie nega zaraz wystawiłeś i ktoś jeszcze z takiego konta kupował? Bo kupowanie od zerówek takich gier to już jest duże ryzyko - co ciekawsze przeglądałem aukcje ludzi co wystawiali 1/2 roku temu i teraz nie wystawiają - to negatywów u nich nie widzę lub mają pojedyncze wyglądające na przypadkowe.
 

włatca_trawnikuf

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ale jak to wyglądało - pewnie nega zaraz wystawiłeś i ktoś jeszcze z takiego konta kupował? Bo kupowanie od zerówek takich gier to już jest duże ryzyko - co ciekawsze przeglądałem aukcje ludzi co wystawiali 1/2 roku temu i teraz nie wystawiają - to negatywów u nich nie widzę lub mają pojedyncze wyglądające na przypadkowe.
Panowie a czy wy też macie problem po ostatniej aktualizacji z korzystaniem wspólnie że znajomym z gier cyfrowych ?
Wszystko było normalnie do momentu aktualizacji ,teraz grę mogę włączyć, ale gdy chce grać online wyskakuje mi komunikat że mam nie ustawione coś z rodziną.
Wszystko wyłączyłem i cały czas to samo
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ale jak to wyglądało - pewnie nega zaraz wystawiłeś i ktoś jeszcze z takiego konta kupował? Bo kupowanie od zerówek takich gier to już jest duże ryzyko - co ciekawsze przeglądałem aukcje ludzi co wystawiali 1/2 roku temu i teraz nie wystawiają - to negatywów u nich nie widzę lub mają pojedyncze wyglądające na przypadkowe.
Dlaczego miałbym stawiać negatywa ? Kupuje dostęp do konta na np. 6 miesięcy i gram, po miń. 6 miesiącach janusz zmienia hasło i tyle - ja w tym okresie przejadę grę i 10 innych osób którym ją udostepnie. Na tych paręnaście kont jedno tylko przestało nam działać w okresie gwarancji, janusz grzecznie zwrócił pieniądze z braku innych kont. Nie kupuje się od byle świerzaka bez historii który zniknie i założy nowe konto.

Ogólnie konta offline to głównie powód irytacji, odpalam grę i po kilku minutach mnie z niej wywala z informacja że muszę być online. Traci się przy tym postęp.

Ja preferuje dostęp do konta w trybie logowanie w tle, co mi po emailu zabezpieczającym jak MS mi usunie grę z tego konta ? Janusze na konto z emailem daje bardzo krótką gwarancję, wiadomo dlaczego.

@włatca_trawnikuf Ja jestem w preview u mnie jest ok.
 

włatca_trawnikuf

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dlaczego miałbym stawiać negatywa ? Kupuje dostęp do konta na np. 6 miesięcy i gram, po miń. 6 miesiącach janusz zmienia hasło i tyle - ja w tym okresie przejadę grę i 10 innych osób którym ją udostepnie. Na tych paręnaście kont jedno tylko przestało nam działać w okresie gwarancji, janusz grzecznie zwrócił pieniądze z braku innych kont. Nie kupuje się od byle świerzaka bez historii który zniknie i założy nowe konto.

Ogólnie konta offline to głównie powód irytacji, odpalam grę i po kilku minutach mnie z niej wywala z informacja że muszę być online. Traci się przy tym postęp.

Ja preferuje dostęp do konta w trybie logowanie w tle, co mi po emailu zabezpieczającym jak MS mi usunie grę z tego konta ? Janusze na konto z emailem daje bardzo krótką gwarancję, wiadomo dlaczego.

@włatca_trawnikuf Ja jestem w preview u mnie jest ok.
Ja nie jestem i nie wiem co się nagle stało.
Mam taki komunikat
 

Do góry Bottom