Gry XLive - początek

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
Witam, zakupiłem XOX + dobrałem do tego sobie 2 gierki. Pytanie co dalej, wiadomo z tymi kontami na allegro troche słabo :p Nowe tytuły po prawie 300zł, jest jakaś alternatywa na początek ? Co polecacie ? Jeśli np. kolega też ma konsole to będzie mógł zagrac w grę która ja kupiłem (płyta) i odwrotnie ? Czy jesli ja kupiłem płyte to tylko i wyłącznie moge odpalic ją na swojej konsoli, co z grami uzywanymi itd. Kiedyś coś czytałem na ten temat i nie wiem czy to w koncu doszło do skutku.
I jeszcze pytanie odnośnie "wypalania gier" bo w 360 trzeba było zawsze mieć płytkę i nawet po zainstalowaniu startowała z płyty, a tutaj ? Po włożeniu płyty i zainstalowaniu potrzebna jest płyta do wystartowania czy wszystko idzie z dysku już ?

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam, zakupiłem XOX + dobrałem do tego sobie 2 gierki. Pytanie co dalej, wiadomo z tymi kontami na allegro troche słabo :p Nowe tytuły po prawie 300zł, jest jakaś alternatywa na początek ? Co polecacie ? Jeśli np. kolega też ma konsole to będzie mógł zagrac w grę która ja kupiłem (płyta) i odwrotnie ? Czy jesli ja kupiłem płyte to tylko i wyłącznie moge odpalic ją na swojej konsoli, co z grami uzywanymi itd. Kiedyś coś czytałem na ten temat i nie wiem czy to w koncu doszło do skutku.
I jeszcze pytanie odnośnie "wypalania gier" bo w 360 trzeba było zawsze mieć płytkę i nawet po zainstalowaniu startowała z płyty, a tutaj ? Po włożeniu płyty i zainstalowaniu potrzebna jest płyta do wystartowania czy wszystko idzie z dysku już ?

Używane lub nowe gry np. z Allegro jak najbardziej wchodzą w grę, możesz spokojnie używać (sam tak robię i nie kupuję na premierę). Kolega może z Twojej płyty odpalić, nie ma gry na płycie przypisanej do danej konsoli.
Po zainstalowaniu gry na dysku musisz mieć płytę w napędzie, przy odpaleniu gry konsola sprawdzi płytę i jedzie już z dysk :)

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kup sobie Xbox Game Pass Ultimate, będziesz miał dostęp i do grania online (Xbox Live Gold) i do gier (Xbox Game Pass). Ultimate to połączenie tych obu subskrypcji. Możecie z kolegą kupić to na pół i zagracie we 2 razem i w tym samym czasie w te same gry. Cyfry można dzielić z drugą osobą, płyt nie, bo musi być w napędzie, więc do wspólnego grania potrzebowalibyście 2 szt. Używane gry na płycie możesz śmiało kupować jak już wspomniał kolega wyżej. Teraz chyba nawet na stronie MS idzie kupić 2msc tego Ultimate za 8 zł ;)
Dobry jest też abonament EA Access za 80zł na rok, masz grania, a grania ;) Na stronie MS masz wszystko wyjaśnione oraz stronce EA.

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
Dzieki wielkie za odzew. A jeszcze jedno pytanie bo juz nie chce tworzyc nowego tematu. Telewizor mam 4k, odpaliłem fife i w ustawieniach konsoli wszystko jest, że 4k włączone HDR itd., jednak jak wejde na telewizorze w wybór wejścia i wybiore HDMI 1 tam gdzie mam podpieta konsole to jest UHD 3840x2160 - ale nie jest napisane 4K tylko samo UDH a przeciez typowe 4K to 4096 x 2160 tak ? Czy juz tak po prostu jest, tez tak macie ? Czy ten telewizor jednak nie ma pełnego 4k ?
Aha patrze na telewizory za 5, 6, 8 tys. i wszystkie maja 3840x2160 czyli jest ok :p

Do góry Bottom