Gry z Xbox LIVE są coraz droższe. Mamy dowody!

MiSzCzU

Użytkownik
Użytkownik


Nie trzeba być geniuszem, żeby zauważyć, że gry z Xbox LIVE Arcade są coraz droższe. Owszem, ostatnio trafiło się kilka pozycji wycenionych na 800 MSP, ale rzut oka na rozpiskę akcji Summer of Arcade pokazuje, że pułap 1200 MSP staje się już powoli standardem. Fakt - gry coraz częściej oferują większe rozbudowanie oraz lepszą grafikę, niż pozycje wydawane na początku, co wiąże się z większymi nakładami pracy, ale mój portfel z trudem przyjmuje ten argument. Stephen Totilo z Kotaku przeanalizował zmiany średnich cen za gry z XBLA od startu tej usługi i jego wnioski potwierdzają nasze obserwacje - jest drożej.



Krzywa na pierwszym wykresie mówi sama za siebie. Średnia cena gry systematycznie rośnie i jest obecnie o 140 MSP wyższa, niż na początku.

Drugi wykres pokazuje popularność poszczególnych pułapów cenowych. O ile na początku usługi możemy mówić o w miarę równych proporcjach pomiędzy nowinkami za 800 MSP i remakami klasyków za 400 MSP, to od drugiej połowy 2007 roku ta druga cena zaczęła zanikać, aż w końcu przestała być używana.



Jak już mówiłem, sytuacja nie jest do końca zła, bo wydaje mi się, że jakość pozycji w XBLA również rośnie, aczkolwiek boję się, że niedługo 1200 MSP stanie się standardem dla każdej gry, a te z głośniejszymi tytułami, czy od bardziej znanych autorów wskoczą na 1600 MSP. Byłoby kiepsko.

Polygamia.pl
 

Pstrag

Użytkownik
Użytkownik
Słabo się sprzedają, to ceny idą w górę...
 

ogrodnik10

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam to gdzies bo nawet nie kupuje tych arcadowek, w to samo co tam jest moge zagrac na komorce
Oczywiscie sa tez dobre gry - ostatnio bf 1943 i na takie tylko opyla sie wydac te msp a na np na "Contra"? No bez jaj ludzie...
 

Raps

Użytkownik
Użytkownik
Słabo się sprzedają, to ceny idą w górę...
A raczej odwrotnie. W porównaniu do zeszłego roku gry Arcade lepiej się sprzedają. Jako Arcade wyszły i wyjdzie parę hitów, gier których marka jest znana i lubiana. Mówię tu na przykład o Battlefieldzie 1943 oraz o Marvel vs Capcom 2. Akurat na Battlefielda nie można żałować tych 1200 M$ pointów, o tyle na przykład na nadchodzące hity SUmmer of Arcade myślę, że tak. Jeżeli te nowe Żółwie Ninja lub Trial HD będą tyle kosztować to nie wróżę im powodzenia. Super gry ale ja na przykład nie wydam tyle kasy na nie. Chociaż przyznam, że diabelnie ostrzyłem sobie zęby na nową odsłonę Zółwi(grałem ostatni raz w wersje na pegasusa) oraz na duchowego następcę Elastomanii(Trial HD). Pożyjemy zobaczymy.
 

Do góry Bottom