Guillemot tłumaczy, dlaczego cyfrowe wersje gier na konsole są tak drogie

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, wyjaśnił, dlaczego cyfrowe wersje gier na konsolach utrzymają zdumiewająco wysokie ceny, podczas gdy ich wersje fizyczne oraz pecetowe radzą sobie na tym polu znacznie lepiej.
Guillemot zauważył pewnę tendencję, wg której fizyczne kopie gier sprzedają się lepiej na konsolach, a cyfrowe na komputerach osobistych. Wydawcy polegają na sprzedaży cyfrówek po roku, dwóch od premiery, gdy te same tytuły nie są już dostępne w sklepach.

Cyfrowa sprzedaż jest mocniej oparta na reagowaniu od sprzedaży w sklepach - ten proces znowu nie zachodzi tak szybko na konsolach, jak na komputerach.

Z naszego punktu widzenia, kiedy gry są starsze niż rok, sprzedaż cyfrowa nabiera tempa, bo w sklepach jest coraz mniej kopii. To nowy biznes, nowy trend i myślimy, że wszystko się z czasem ułoży. Teraz widuje się szereg różnych cen, zależnie do tego kto przeprowadza promocję.
Patrząc z perspektywy gracza, CFO Ubisoftu, Alain Martinez, przewiduje nieprzyjemny dla nas scenariusz. Wg niego, ceny cyfrowych wersji gier nigdy nie będą niższe od sklepowych. Ewentualne zmiany mogą zajść dopiero kilku tygodniach lub miesiącach od premiery:

Nigdy nie sprzedamy cyfrowej wersji gry taniej niż na krążku. Może to się zmienić po kilku tygodniach czy miesiącach, ale jak powiedział Yves [Guillemot - dop. red.], czasami na Amazonie mają miejsce promocje, których nie ma w Gamestopie, lecz my możemy także zareagować z cyfrówkami.

Prowadzimy agresywniejszą politykę po stronie PC-tów, gdzie sprzedaż cyfrowych wersji jest bardzo, bardzo silna. Zachowujemy się bardziej zachowawczo, kiedy chodzi o konsole. [...]
Jak z Waszego punktu widzenia wygląda taka strategia obierana nie tylko przez Ubisoftu, ale właściwie wszystkich wydawców? Czy ceny powinny zostać wyrównane?

 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Forza Motorsport 6:
- Cena z ultima.pl: 262 zł z przesyłką i rabatem 5%
- Cena cyfrowej wersji: 249 zł

I cały czas się zastanawiam nad anulowaniem z ultimy i kupić cyfrową wersję gry, ale szkoda trochę braku pudełka na półce :F
 

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak z ciekawości sprawdziłem Xbox Live Market i Forza Motorsport 6 Edycja Standard - 239,99 zł. Ale i tak na allegro wersja pudełkowa pewnie zejdzie do około 200 - 220 zł przed premierą.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
U mnie:
Na PC kupuje cyfrówki ze względu na niezłe promocję i po prostu nie zbieram już pudełek z tego względu że i tak trzeba grę przypisać do jakiegoś konta. Wyjątkiem są tu gry które na prawdę pożądam jak GTAV
Na konsoli jak gra mi się nie podoba to chce ją odsprzedać i tu pudełko jest wybawieniem, do tego używane gry są tańsze a same gry często tanieją szybciej niż cyfra. Gdyby gry konsolowe na płytach były dopisywane do konta jak na Pc to kupował bym cyfrówki.
 

Punisher

Użytkownik
Użytkownik
Gry w niefizycznej formie to poroniony pomysł - pomijając fakt że nadal są niezrozumiale droższe to nie można ich przenosić na konsoli, ani chyba skopiować na własny dysk. A np jak sie skasuje z dysku z powodu braku miejsca np. to można pobrać jeszcze raz bez płacenia?
 

Shadow1980

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ale to są ludzie gry od MS wszystkich innych dystrybutorów prócz EA gry wachają się w granicach 300 zeta
 

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No można bez problemu bo gra jest przypisana do konta. A co do wersji cyfrowych czy pudełkowych to nie jestem żadnym kolekcjonerem i po prostu kupuję tam gdzie bardziej się opłaca. Często korzystam z promocji na Xbox Live Market, a są to tylko cyfrowe wersje. A jak widzę, że taniej wyjdzie mi kupno gry z przesyłką na allegro czy w sklepie to tak też robię.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak z ciekawości sprawdziłem Xbox Live Market i Forza Motorsport 6 Edycja Standard - 239,99 zł. Ale i tak na allegro wersja pudełkowa pewnie zejdzie do około 200 - 220 zł przed premierą.
Ta wersja standard z XBL posiada dodatkowe 10 samochodów "10th Anniversary"?
 

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak najbardziej. Wrzucam linka na potwierdzenie. Na dole jest dokładnie napisane co wchodzi w tą edycję. A co do sklepu internetowego Ultima, to tam mają dziwnie wysokie ceny.
https://store.xbox.com/pl-PL/Xbox-One/Bundle/Forza-Motorsport-6-Ten-Year-Anniversary-Edition/c0f935ec-9dfb-4e85-a392-5e8073f90687
 
Ostatnia edycja:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gry w niefizycznej formie to poroniony pomysł - pomijając fakt że nadal są niezrozumiale droższe to nie można ich przenosić na konsoli, ani chyba skopiować na własny dysk. A np jak sie skasuje z dysku z powodu braku miejsca np. to można pobrać jeszcze raz bez płacenia?
Zależy w jakim sensie, możesz spokojnie podłączyć dysk na USB czy to do X360 czy XO i tam trzymać gry. z takim dyskiem idziesz do znajomego i podpinasz a następnie logujesz się na swoje konto i gracie bez instalacji itd więc ma to też zalety.
Jeżeli masz dostęp do konta na którym taka gra została zakupiona to możesz ją pobierać ponownie, natomiast nie wiem czy niema jakiś ograniczeń jak u sony z tymi ich slotami.
 

MatGlo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dlatego mam tylko kilka cyfrówek ale nie jestem przekonany do tego rozwiązania i nigdy nie będę. Szczególnie po tym jak kupiłem najnowszego Assasina, który był dla mnie kiepski i dzięki temu że był na płycie poszedł w cholerę za inną grę zamiast wkurzać mnie że tyle forsy wydałem.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
 

migot

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A mi sie wydaje ze problem jest zupelnie gdzie indziej zalozmy gdyby taka gra w dyst cyf byla tansza i zamiast 220(cena pudelkowa zalozmy) kosztowalaby 180-170 to nie oszukujmy sie mozna by bylo jeszcze taniej kupowac na wspolke, cos co ma miejsce zwalszcza na platformie sony, pamietam jeszcze jak sam kupowalem gry z kumplami gdy bylo monza jedna gre przypisac chyba tam az do 6 konsol czy 5 konsol potem zmienili na 2. Kupowalismy jakos z regoly we 3-4 to wychodzilo nas i tak o wiele taniej niz pudelko. Mi sie zdaje ze oni sie tego boja ale nikt tego glsono nie mowi bo za chwile jakby typowy kowalski z nowakiem uslyszeli to kupowaliby jedna gre na dwoch co byloby tansze dnla nich a dla wydawcy byla strato. Wielu nawet nie wie ze tak mozna to samo na Xboxie ;p
Co do promocji to czasami pod koniec gen naprawde gry w dystrybucji cyforwej sa naprawde tanie bo mozna niektore tytul wychacyc w granicach 20-30 zl taniej niz na allegro i nie jeden egzeplarz sie trafi na 300 chetnych bo cyfrowka jest nieograniczona
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wystarczy by gra była dopisana do konta i można było w nią grać tylko na tym koncie lub innych będących na jednej konsoli. 6 konsoli to było ok ale 2 to chciwstwo bo w momencie gdy mam konto w domu i w pracy a konsola w domu mi zdechnie czy ją sprzedam to tracę kupione gry.
 

migot

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wystarczy by gra była dopisana do konta i można było w nią grać tylko na tym koncie lub innych będących na jednej konsoli. 6 konsoli to było ok ale 2 to chciwstwo bo w momencie gdy mam konto w domu i w pracy a konsola w domu mi zdechnie czy ją sprzedam to tracę kupione gry.
Przeciez wchodzisz na storne sony i resetujesz przypisane konsole takie ustawienie(wlasnie w przypadku gdyby konsola padla) jest mozliwe raz na pol roku ;p wiec spokojnie nie wierze ze konsola zdechalby ci 2 w ciagu pol roku .
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To w takim razie jest ok, nie wiedziałem że takie coś istnieje ;)
 

arczas89

Użytkownik
Użytkownik
Tak na prawde w artykule nie ma odpowiedzi na pytanie dlaczego cyfrowe wersje sa drozsze...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
1. Cyfrówki nie odsprzedasz - chociaż nie lubię odsprzedawać gier..
2. Wersja pudełkowa ładnie prezentuje się na półeczce
3. Cena.
4. Używki - wersje pudełkowe (plus)+.
5. Używki - wersje cyfrowe (minus) przekręty itp itd.
 

Quertin

Użytkownik
Użytkownik
Ja kupuje używki na Allegro, w idealnym stanie, które są znacznie tańsze niż nówki, lub cyfrowe wersje. Najczęściej jest tak, że gdy jakaś gra akurat jest na promocji w PS Store, to i tak używka na allegro jest tańsza.
 

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
Cyfrówki są droższe po to aby później robić ********* promocje -50%, a później dawać je za darmo w ramach GOLD czy PS PLUS (bo i tak już zarobili ile mieli wcześniej z uwagi na wysoką cenę).

Mam nadzieję, że pomogłem.
 

Do góry Bottom