Guitar Hero - kilka pytań

HUBpoland

Użytkownik
Użytkownik
Grałem w Guitar hero 3 na hardzie każdy kawałek bez żadnych problemów ale stanołem na jednej piosence
No to gratulacje - ja na razie gram co-op na easy i sam karierę na Medium, i już jest czasami masakra. Nie zganiam niepowodzeń na pada, wszystko jest pewnie kwestią świetnego refleksu i wyluzowania się.

Ale grając na padzie nie wiem paru rzeczy, i proszę o odpowiedż jesli ktoś ją naprawdę zna:
- czy jest jakiś klawisz na padzie odpowiadający za szarpanie struny
- czy jest jakiś klawisz na padzie odpowiadający za wajchę (vibrę, czy jak tam się to zwie fachowo)
- co trzeba robić gdy gramy nuty z gwiazdką
- co gdy nuta ma bardziej białą górną część
- czy da się zwiększyć mnożnik powyżej x4
- o co chodzi z Power Star Ready ?

Nie pytałbym, gdyba dało się włączyć opisy klawiszy w opcjach gry, albo tutorial :)
 

bodi

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ja polecam kupno przez ebay, znacznie taniej, za taka gitarke z world tour dalem razem z przesylka ok 150zl, u nas ciezko znalezc za taka cene, po prostu zyjemy w bardzo bogatym i arystokratycznym kraju w europie.
 

leszcz

Użytkownik
Użytkownik
No to gratulacje - ja na razie gram co-op na easy i sam karierę na Medium, i już jest czasami masakra. Nie zganiam niepowodzeń na pada, wszystko jest pewnie kwestią świetnego refleksu i wyluzowania się.

Ale grając na padzie nie wiem paru rzeczy, i proszę o odpowiedż jesli ktoś ją naprawdę zna:
- czy jest jakiś klawisz na padzie odpowiadający za szarpanie struny
- czy jest jakiś klawisz na padzie odpowiadający za wajchę (vibrę, czy jak tam się to zwie fachowo)
- co trzeba robić gdy gramy nuty z gwiazdką
- co gdy nuta ma bardziej białą górną część
- czy da się zwiększyć mnożnik powyżej x4
- o co chodzi z Power Star Ready ?

Nie pytałbym, gdyba dało się włączyć opisy klawiszy w opcjach gry, albo tutorial :)
1. Struna szarpana jest automatycznie przy naciśnięciu przycisku koloru. Nie ma "strum'u" jak na gitarze.
2. Bodajże lewy lub prawy analog.
3. Gdy zagrasz całą sekwencje takich nut doładowuje Ci się StarPower
4. Na gitarze takie nuty gra się bez naciskania strumu. Na padzie nie ma różnicy pomiędzy tymi a normalnymi nutami - gra się tak samo.
5. Gdy użyjesz naładowanego na gwiazdkowych sekwencjach star powera i masz mnożnik 4x to zwiększa Ci się on do 8x.
6. Właśnie naładowałeś Star Power. Gdy go użyjesz wzrośnie Ci mnożnik i będziesz dostawał więcej punktów.
 

elkozuczi

Użytkownik
Użytkownik
6. Właśnie naładowałeś Star Power. Gdy go użyjesz wzrośnie Ci mnożnik i będziesz dostawał więcej punktów.
tu dodam jeszcze ze na padzie aktywujesz star power naciskajac "do gory" a gitare stawiasz do pionu :)
 

HUBpoland

Użytkownik
Użytkownik
Wielkie dzięki za porady !
 

-zilian-

Użytkownik
Użytkownik
Dla mnie osobiście gra na padzie jest banalna na easy i medium jak się dojdzie do wprawy to elegancko pyzatym operuje się 2 rękoma . natomiast na gitarze nie dość że obsługujesz (na medium) 4 klawisze jedną ręką to jeszcze to szarpanie struny wiec można się pogubić hehe:) Próbowałem coś zagrać na wyższych poziomach ale nie podołałem zadaniu :)
 

NeC

Użytkownik
Użytkownik
Ja osobiście biore sie za wymasterowanie Dragonforce Through the Fire and Flames ale przyznam ze cizko mi idzie :) komus sie udalo na expercie uzyskac jakis super wynik ?
 

-zilian-

Użytkownik
Użytkownik
Dragonforce - Through the Fire and Flames z tego co się orientuje to jeden z trudniejszych numerów w GH . Nie dość że utwór długi to kombinacje klawiszowe z kosmosu hehe :)
 

NeC

Użytkownik
Użytkownik
No jest to chyba najtrudniejszy utwór z serii GH (jak dla mnie) kto jeszcze nie widział polecam obejrzeć YouTube - Guitar hero 3 Through the fire and flames 100% on expert GH3
 

methos23

Użytkownik
Użytkownik
W aerosmith demo można grać na padzie, bo nie wiem czy ściągąć...
 

garnek

Użytkownik
Użytkownik
YouTube - GH3 Dragonforce - Through the Fire and Flames 100% Expert

JAk on to robi że struny wogle na początku nie używał?
 

prim085

Świeżak
Świeżak
Czy w GH World Tour jest możliwość gry na padzie bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej info. Z góry dzięki za odpowiedź:D
 

methos23

Użytkownik
Użytkownik
W aerosmith demo można grać na padzie, bo nie wiem czy ściągąć...
Proszę o odpowiedź....
 

trzepak

Użytkownik
Użytkownik
Mozna.
 

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
Czy w GH World Tour jest możliwość gry na padzie bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej info. Z góry dzięki za odpowiedź:D
To jakoś słabo szukasz bo na pewno było już na forum. Nie, nie da się grać w GHWT na padzie, można tylko śpiewać przez headset zamiast do mikrofonu.
 

NeC

Użytkownik
Użytkownik
YouTube - GH3 Dragonforce - Through the Fire and Flames 100% Expert

JAk on to robi że struny wogle na początku nie używał?
Intro tej piosenki można zagrać metodą hammer on (te nutki z białym "czubkiem") czyli zauważ ze tylko przy pierwszej nutce naciska a potem jedzie z koksem na 2 ręce (inaczej się chyba tego nie da przejść ;) )
 

-zilian-

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam pytanie odnoście grania na basie i liniach pojawiających się na gryfie. Z trafieniem w kółka nie mam problemu w większości przypadkach ale te linie mnie rozwalają. Wiem że trzeba uderzać jednocześnie kostką i klawiszem. Z pojedynczymi liniami w zasadzie problemu nie mam ale pojawia się on gdy jest kombinacja np 10. Czy trzeba jakoś na zmianę uderzać klawisze czy coś? Bo kurde chyba aż takiej złej koordynacji nie mam hehe .
 

Fazzer

Użytkownik
Użytkownik
ta 'linia' w basie oznacza, ze musisz szarpnąć 'strunę' bez żadnych przycisków :p
 

-zilian-

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za wyjaśnienie :) Sprawdzę jutro bo już mi palce od grania odpadają .
 

lynor91

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A ja wam polecam kupić sobie zwykłą gitarę tak jak ja kupiłem basową, bo gra to nigdy nie będzie to samo :D

A wracając do gry. Grałem kiedyś na komputerze. Naprawdę bez gitary nie ma co się zabierać przynajmniej moim zdaniem. Jak już się kupuję grę to warto więcej zainwestować , choć ja pomyślałbym już o tym pierwszym rozwiązaniu :)
 

Do góry Bottom