Gwarancja na xboxa 360

Gemini

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Dzis padła mi konsola. Słynne trzy światełka. Pojechałem do sklepu gdzie to kupiłem i okazało się że jest tylko rok gwarancji na tą konsole. Zawsze myślałem że na sprzęt elektroniczny jest 2 lata gwarancji. A podobno weszło prawo unijne że są 3lata!!

Ktoś coś wie?

A wie ktoś jak zadzwonić na 0800 z komórki?
 
P

Piri001

Guest
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Wpisujesz dwa zera na poczatku i wtedy dzwonisz .
 

Philips84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

po 1 mają racje, 1 rok gwarancji w sklepie gdzie kupiles, reszta w M$
 

Gemini

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Ale ja mam kartę od przedstawiciela producenta firmy Cd projekt i pisze na niej "Konsola xbox 360 firmy microsoft objęta jest roczną gwarancją"" Po upływie 1 roku klient może skontaktować sie z xboxem (nr telefonu) w celu rozszerzenia gwarancji na kolejny rok? <- I co niby jak zadzownię to mi powiedzą - za to ze pan zadzwonił ma Pan bonus!! Kolejny rok gwarancji? Za jedyne 70.99?

Media Markt juz po 14 dniach nie przyjmuje konsoli tylko trzeba dzwonić i samemu dogadywać się ( tak powiedział koleś z Mediamarkt)

Jak dzownie przez dwa 00 to komórka robi dwa "pip,pip" i sie rozłańcza.
 
P

Piri001

Guest
Odp: Gwarancja na xboxa 360

U sprzedawcy masz rok a u wujka billa az 3 na ROD . Wiec dzwon . Dzwonisz , podajesz nr seryjny konsoli , podajesz im swoje dane , przysyłaja kuriera na swoj koszt , biora konsole do czech , naprawiaja albo wymieniaja i ci przysyłaja !
 

Gemini

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Dzięki. Trochę się wkurzyłem. Mam ta konsole od grudnia 2006 i łącznie grałem może 5 tygodni. Nie przerabiałem bo wiedziałem że jest awaryjna.
Dzwoniłem tam teraz ale włączyła się poczta. "Pracujemy w dni powszednie od 9 do 17. W poniedziałek atakuję ponownie!!

Ehhh. Dzięki za pomoc. Napisałem do stowarzyszenia praw konsumenta czy oni tak mogą pisać że konsola ma roczną gwarancję.
 

qb3s

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Gemini a powiedz kolego czy zarejestrowałeś swoją konsolę na infolinii xboxa? :)
 

Gemini

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Witam.
Powiem tak:
Zastanawiałem się czy mam zarejestrowaną konsolę czy też nie i nie mogłem sobie tego przypomnieć. Pamiętałem że kiedyś po zakupie jakiegoś sprzętu wchodziłem na stronę www i go rejestrowałem ale nie pamiętałem czy to był właśnie Xkloc.

A teraz opiszę moją rozmowę z centrum xboxa:

Aha. Chyba nie da się zadzwonić na 0800 z komórek. Próbowałem 00800, 0800, 800 i nic to nie dawało. Zadzwoniłem od sąsiadki.

Centrum jest dostępne tylko od pon do piątku od 9 do 13 ( mi konsola padła w sobotę i musiałem niecierpliwie czekać)

Dzwonie. Długo trzeba wybierać. Jakieś języki itp. Głos mówi że rozmowa może być nagrywana. Odbiera Pan i się przedstawia. Ja od razu wale z grubej rury - Konsola mi się zepsuła. Pan prosi o opisanie usterki. Ja mówię: Migają mi jakieś głupie czerwone światełka. Nie mówiłem że wiem że to słynne rings od dead. Pan pyta czy zasilacz świeci na zielono. Trochę mnie to zaskoczyło. Wiedziałem że świeci ale nie patrzałem na kolor. Dopiero teraz widzę że jak podłączy się konsole do prądu to zasilacz świeci na żółto a po jej uruchomieniu kolor zmienia się na zielony. Nie wiedząc jednak jaki mam kolor powiedziałem że zielony. A pan na to że konsola jest Zepsuta!! A ja na to że no widzę!!
Pan mówi - no to trzeba najpierw zarejestrować konsolę i muszę mu podać numer seryjny. Podaje ten numer i Pan pyta czy ja czasem nie odkupiłem od kogoś konsoli? Ja mówię że nie! Pan mówi że to dziwne bo konsola już jest zarejestrowana i żebym podał jeszcze raz ten numer bo może źle wprowadził. I rzeczywiście. Nie zgadzała się jedna trzecia od końca cyfra ( widać ta partia często jest naprawiana hehe).
Konsola zarejestrowana i teraz mama wybór. Albo oni na maila mi wyślą jakiś kod który ja sobie wydrukuje i przykleję na paczkę. Po czym zadzwnie do kuriera i tą paczkę nadam. Albo oni to zrobią za mnie i przyślą kuriera. Wybrałem druga opcję bo nie mam tuszu.
Mam czekać do 4 dni na kuriera. Podano mi numer sprawy. Naprawa 3 tygodnie. Kurier mi to przywiezie.
Zapytałem o gwarancję. To na tej kartce z jednym rokiem to daaaawnooo nieaktualne ( pewnie rzecznik praw konsumenta się do nich doczepił).
Tak jak pisaliście. Gwarancja 2 lata. Na Rings of dead 3 lata.
Pan w słuchawce mówił że to się naprawia. Że wymieniają chłodzenie i płytę główną.
Pozdrawiam.
 

qb3s

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Tak jest też nie mogłem się dodzwonić z komórki. Więc musiałem lecieć do kuzyna. :) A z tego co wiem to xboxa można tylko telefonicznie zarejestrować. Gemini podaj numer na infolinie xboxa bo swój zgubiłem.
 

Gemini

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Podejrzewam że można się połączyć TYLKO ze stacjonarnego. Coraz więcej ludzi rezygnuje ze stacjonarnych.... Co będzie potem?

Ten numer to 00 800 441 17 96

A jeszcze jedno. Mam znaleźć jakiś karto i zapakować Xboxa - ale samego bez kabli, pada ani twarde dysku czy karty pamięci. Na tej karce co dostałem pisało że mam dać w oryginalnym opakowaniu, z całym wyposażeniem.

Teraz mi się coś przypomina że jak tam dzwoniłem to zanim połączyłem się operatorem to głos mówił że mam wejść na stronę Xboxa i tam w zakładce Support jest wszystko czego potrzebuje - może tam da się zarejestrować itp.
 

qb3s

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Mi mówiła na infolinii abym nie dawał w oryginalnym pudełku tylko jakimś innym ze względów bezpieczeństwa między innymi. Jakiś zwykły karton wpakuj najlepiej taki w rozmiarze xboxa akurat żeby nie latał w środku. THX za numer przyda się pewnie wielu osobom które go jeszcze nie mają. ;)
 

Gemini

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Już mam ładnie zapakowany. Czekam na kuriera. Wsadziłem tam dużo takich pianek żeby nie obił się.
Długo trzeba czekać na odesłanie? Podobno wysyłają do Czech? W Polsce nie mają serwisów?


Edit!!
No i konsola zabrana. Kurier miał naklejkę z jakimiś kodami którą przykleił na paczkę. Konsola jedzie do czech (tak jakby w Polsce nie było ludzi którzy umieją to zrobić - chyba że jedzie do jakiejś fabryki MS w Czechach).
Koleś który wziął mi tą konsole mówił że nie ma tygodnia żeby przynajmniej dwie konsole nie jechały do naprawy. Wadliwość jest duża - a to tylko konsole które mają gwarancje.....
 

Gemini

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Konsola dziś wróciła. Zdecydowanie wcześniej niż się spodziewałem. W pudełku obok konsoli było kilka kartek. I tu zonk! Wszystko w języku angielskim. Wiem że to przyjechało z Czech ale nie wszyscy w naszym kraju znają ten język.
W liście piszę że problem był z DVD drive oraz mother board oraz przeprosiny i podziękowania za kupowanie produktów microsoft.
Była jeszcze ankieta satysfakcji do wypełnienia wraz z kopertą oraz instrukcja "reconnecta" konsoli - który "MUST BE".


//Edit

Konsola działa i to do tego dużo ciszej niż wcześniej. Wielkim minusem jest to że zmienili mi DVDrom. Z Samsunga na Benqa :/
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

ja tez czekam na kosole,wyslalem do czech wrocila miala wymieniony naped i plyte pochodzila 1 dzien i znowu rod odeslalem spowrotem i czekam 8)
 

Gemini

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

A jak długo grałeś że znowu padła? Ja tak z 20 minut i wszystko się wydaje OK.
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

kilka godzin
 

Gemini

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Nie no to ja już grałem z 24 minut :p i nie padła. Kurka muszę pograć!! Tylko że nie mam w co!! Ohhh!!
Pare godzin z rzędu?
 

Chelsea 1905

Świeżak
Świeżak
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Hej mam takie pytanie mam sobie kupować Xboxa 360 Premium najbardziej Boję się tego Ring of Death można jakoś temu zapobiec żeby się to nigdy nie stało jaka jest tego przyczyna wiem że konsola się przegrzewa ale nie jestem takim graczem dla mnie 1 godzina wystarczy. napiszcie jakie są jeszcze tego przyczyny żeby mi szybko nie padała bo jak padnie gdzieś tak przy 2 miesiącach to będzie trochę szkoda :'(.
Pozdrawiam.
 

mateusz_gosc

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Gwarancja na xboxa 360

kup falcona/65mn

trzymaj w WENTYLOWANYM miejscu ... nie w szafce itp...

tyle wystarczy :]

i jak możesz to podłóż pod konsole coś żeby była wyżej i żeby przepływało pod nią powietrze...

pozdr.
 

Chelsea 1905

Świeżak
Świeżak
Odp: Gwarancja na xboxa 360

Wielkie dzięki
Pozdro dla Ciebie
 

Do góry Bottom