Gwarancja Oddac ? czy nie oddać ? o to jest pytanie

kefis

Świeżak
Świeżak
Witam

Pisze tutaj z powodu usterki mojego xboxa wiesza sie on co chwile szczegulnie na gta to co 5 minut zwieche lapie i trzeba go resetowac recznie obraz staje i lipa nic nie da rady zrobic. Wydaje mi sie ze moze obluzowal sie jakis radiator. A gdy nim poruszam to jakby cos tam latalo. Czy jest to wystarczajacy powod aby oddac xa na gwarancje bo wyslalem na ich stronie zadanie naprawy i narazie na maila przyszla mi wiadomosc dotyczaca wyboru przesylki ale jak mam ja wybrac jak pisza ze mam nie odpisywac bo wiadomosc zostala wygenerowana automatycznie Prosze o pomoc kgos kto mial juz do czynienia z serwisem microsoftu o opinie na ten temat . Mam nadzieje ze kurier ktory przywiezie konsole z microsoftu nie przyniesie ze soba zadnego rachunku do zaplaty. Konsola jest nie przerobiona ale zamierzam ja przerobic

Z gory dziękuje za odpowiedź
Pzdr
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
Acha, a skąd oni mają mieć pewność, że to wina konsoli a nie np. gry?
 

szczyl7

Użytkownik
Użytkownik
Co do tego latania to moga być kulki które określają połżenie konsoli (czy leży czy stoi) żeby sie diody dobrze ułożyły
 

kefis

Świeżak
Świeżak
Dwa miesiace temu gralem w gta na swojej plycie i tez sie czesto zawieszal ale teraz mam pozyczone gta od kumpla ktory kupil je w empiku i ma zero rys i konsola zawiesza sie co 5 minut w far cry identyczne sytuacja. Mozliwe ze to sa te kuleczki . A tak pozatym pewnego razu chcialem przestawic konsole z pozycjii stojacej do pozycjii pionowej gdy konsole byla wlaczona a plyta w srodku i zniszczylem plyte mozliwe ze te problemy rowniez sa przez to
 

szczyl7

Użytkownik
Użytkownik
Te kuleczki to ma każdy Xbox i to nie jest przyczyną, ja ci tylko chciałem powiedzec że to latanie to może nie jest żadna ustarka.
 

kris-t-off

Użytkownik
Użytkownik
Ja bym zadwonił na infolinie i zapytał...
ale czemu mieli by ci gwarancji nie przyznac skoro X nie spełnia swojego zadania- nie da sie grac???
 

borciuh

Użytkownik
Użytkownik
Spokojnie bez obaw to nie jest powód by go odsyłać na gwarancje to tylko brak dysku.
Kolego mam ten sam problem z gta 4, (arcade nie przerobiony) też mi się wiesza ale to zależy od humoru X'a, jak kupiłem i włożyłem płyte to działął 48minut a teraz ledwo 7-8min, juz raz temat założyłem i dowiedziałem sie że mam kupić dysk (no gra jest wymagająca więc sam x bez dysku sobie nie radzi z teksturami) jeśli ktoś coś wie jak zaradzić na ten problem będziemy wdzięczni z kolegom:)
 

ghost02

Użytkownik
Użytkownik
moim zdaniem jak blad pojawia sie w kazdej grze nie tylko w gta 4 to jest to wina konsoli i nalezy oddac na gwarancje ją
 

tomasz222

Banned
Użytkownik
ja w gta4 mialem to samo.nie adlo sie grac bo sie czesto wieszala..byly male rysy....za 6-7 razem udalo mi sie w 100% zgrac gre na dysk bo tak to przerywalo w 30% ze nie mozna dczytac..i od tej pory jak zgralem to skonczylem gre ..gram dosc duzo na niej i ani raz sie nie zawiesila..ale jesli wieszaja ci sie inne gry to raczej stawiam ze z konsola jest cos nie tak...i skoro masz gwarancje to z niej skozystaj
 

maaax89

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam identyczny problem z tym gta. Wysłałem do naprawy kilkanaście dni temu. Zobaczymy czy coś tam naprawią. Zdarzyło się komuś żeby odesłali konsole bez naprawy? (Bo mogą testować konsole na grach w których się nie zawiesza)

p.s. (sory za offtopica)
Na stronie jest wypisane od przedwczoraj : krok 4 -naprawiona i odesłana.. i jest nawet nr. paczki. A dzisiaj przyszedł mi mail z m$ z pytaniem:


Ta wiadomosc przeslana droga elektroniczna potwierdza, ze otrzymalismy Panstwa zlecenie naprawy. Do chwili obecnej Panstwa konsola jednakze nie dotarla do naszego Serwisu i z tego wzgledu chcielibysmy upewnic sie , czy zlecenie jest nadal aktualne.....
Nr. sprawy wpisane na stronie i w mailu jest taki sam. Jest to normalne?
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
iesza sie on co chwile szczegulnie na gta to co 5 minut zwieche lapie i trzeba go resetowac recznie obraz staje i lipa nic nie da rady zrobic
Twoja konsola ma standardową usterkę GPU czyli odklejenie się najprawdopodobniej zewnętrznej stopki koło rogu chipa co nie powoduje RooDa lub uszkodzenie, spalenie jednego z rezystorów pod chipem GPU.

Wydaje mi sie ze moze obluzowal sie jakis radiator. A gdy nim poruszam to jakby cos tam latalo.
Nic się nie poluzowało. Lata żyroskop, pozycjoner pionu i poziomu konsoli. Radiator też się nie obluzował ale zapewne twoja konsola od spodu jest gorąca w momencie zawieszenia się gry. Pasta na GPU skamieniała.

Czy jest to wystarczajacy powod aby oddac xa na gwarancje
Absolutnie!!

A tak pozatym pewnego razu chcialem przestawic konsole z pozycjii stojacej do pozycjii pionowej gdy konsole byla wlaczona a plyta w srodku
Tu niestety nic cię nie usprawiedliwia. Nieznajomość instrukcji. Nie wolno zmieniać pozycji konsoli jeśli w napędzie znajduje się płyta.
Nie martw się bo taką sytuacją w 90% niszczysz tylko płytę bo soczewki są wklęsłe. Jeśli napęd wykrywa płytę wszystko jest w porządku jeśli w ogóle nie wykrywa to szlak trafił soczewkę.
 

kefis

Świeżak
Świeżak
Dziekuje wszystkim za wypowiedzenie sie na temat mojego problemu a szczegulnie tobie papux poniewaz przekonales mnie w 100 % ze musze ja oddac do serwisu Mam nadziej ze po powrocie wszystko bedzie ok. A tak poza tematem moglibyscie udzielic mi pomocy w jeszcze jednej nurtujacej mnie sprawie . Ups wyslal mi emaila z jakas tam etykieta ktora mam wydrukowac i umiescic na paczce ale jest tam tylko adres serwisu microsoftu w frankfurcie . Skad oni bede wiedziec do kogo maja odeslac naprawiona konsole czy na paczce napisac zwrotny adres czy wystarczy na paczke nakleic etykiete i wszystko bedzie ok. Na infolinie nie dzwonie bo nie mam stacjonarnego a z komorki bym zaplacil pewnie tyle co za serwis .

Z gory dziekuje za odpowiedź
 

WReki

Użytkownik
Użytkownik
Dziekuje wszystkim za wypowiedzenie sie na temat mojego problemu a szczegulnie tobie papux poniewaz przekonales mnie w 100 % ze musze ja oddac do serwisu Mam nadziej ze po powrocie wszystko bedzie ok. A tak poza tematem moglibyscie udzielic mi pomocy w jeszcze jednej nurtujacej mnie sprawie . Ups wyslal mi emaila z jakas tam etykieta ktora mam wydrukowac i umiescic na paczce ale jest tam tylko adres serwisu microsoftu w frankfurcie . Skad oni bede wiedziec do kogo maja odeslac naprawiona konsole czy na paczce napisac zwrotny adres czy wystarczy na paczke nakleic etykiete i wszystko bedzie ok. Na infolinie nie dzwonie bo nie mam stacjonarnego a z komorki bym zaplacil pewnie tyle co za serwis .

Z gory dziekuje za odpowiedź
Aby mieć gwarancje konsoli to musiałeś ją zarejestrować, podczas rejestracji podawałeś adres, imię, nazwisko itp. więc mają twój adres. Xbox'a musisz im wysłać samego bez kabli, musisz go zapakować w jakiś kartonik (byle nie ten oryginalny od X'a) po czym nakleić na nim tą etykietę, następnie dzwonisz po kuriera i przekazujesz mu paczkę, czekasz około 15 dni i konsola powinna do ciebie wrócić naprawiona, a jeśli M$ niestwierdzi usterki Xbox'a to ci go odeślą razem z rachunkiem za kuriera (około 500zł)
 

kefis

Świeżak
Świeżak
Wreki spotkales sie juz z taka sytuacja ze odeslali xa z rachunkiem za kuriera bo nie bylo w xboxie zadnej usterki ja tam uwazam ze z moim jest cos nie tak
bo wiesza sie co chwile a w gta to nie idzie juz wogule grac.Ostatnio wieszal sie nawet przy fight night round 3 grze z 2006 roku. Nie zamierzam sie dluzej tak meczyc z nim i czekac na roda . Jaka jest opinia innych wysylac do serwisu czy nie bo znowu mam problem przez wrekiego
 

ghost02

Użytkownik
Użytkownik
wysyłaj... jak zacina Ci się każda gra to znaczy, że jest zepsuty napęd albo coś w konsoli...na pewno stwierdzą usterkę skoro zawsze się zacina
 

Twori

Użytkownik
Użytkownik
Witajcie, kurde mam taki sam problem. Kupiłem przed Świętami Xboxa Arcade + GTA IV, grałem 40 % gry, na płycie pojawiło się trochę rysek. Ale chyba sądzę, że nie aż takich, aby uniemożliwiały grę. I teraz 5 czasami 10 minut i gra się zawiesza, zauważyłem też, że często przed tymi zawieszeniami tekstury są niedoczytanie bądź się doczytują. Zawiechy zdarzają się także podczas loading'ów czy podczas próby wejścia w menu, aby zerknąć na mapę. Czasami obraz się kompletnie zawiesza i nie da się nic zrobić, tylko reset konsoli, a czasem gdy wcisnę aby wysunęło tackę z płytą, Xbox powraca do menu i "oddaję" płytę. Kurde też zbieg okoliczności, że ostatnio wgrałem sobie NXE i od tego momentu właśnie zaczęły się te przycinki, ale to chyba nie ma z tym nic wspólnego. Nie wiem co począć bo grać się nie da, nie wiem czy tak jak tu kolega mamy ten sam problem, czy to też może faktycznie ta płyta, może jest ryśnięta w takim miejscu, że ma to znaczenie, ale nie mam jak sprawdzić bo innej gry nie posiadam. Jakbyście dali jakieś sugestię, podpowiedzi. Jeszcze teraz co sobie przypomniałem to również zdarzyło mi się przestawić z poziomu w poion konsole raz, gdy płyta była w napędzie. Ale to chyba wtedy odrazy by się pojawiły te przycinki, a od tamtego czasu grałem jeszcze z dwa razy po 2h i było wszystko OK, tylko teraz zaczęło się ciąć:(
 

CHAST

Użytkownik
Użytkownik
Te bajki o opłacie 500zł za kuriera są niezłe.
Po pierwsze jeśli plomby są ok nie grzebane w bebechach konsoli oraz przy kontakcie z MS kazali ją im wysłać to jak ma płacić ?
Serwisu nie ma na miejscu to raz.
Dwa klient powinien być poinformowany o takich opłatach przed oddaniem jej do serwisu - jakoś o nich nikt nie mówi.
Trzy jeśli płyta to oryginał i nie jest na tyle mocno porysowana, a wcześniej było ok na dodatek teraz się coś zacina to wina leży po stronie sprzętu.
Moja teoria co do tych kwot 500zł to: informacja od takich osób co grzebały w konsoli a następnie ją próbowali naprawiać w ramach gwarancji lub coś kombinowali z gwarancją - kupno konsoli w innym teminie niż to było faktycznie na paragonie lub FVAT lub wysłanie konsoli odkupionej na gwarancji - a rejestracja pewnie była już dawno przez inna osobę.
Naprawa konsoli np z USA po 90 dniach gwarancji jaka tam obowiązywała. Cytat z innego forum: "Od grudnia wszystkie konsole objęte są roczną gwarancją. Osoby, które wcześniej musiały zapłacić za naprawę konsoli po 90 dniach gwarancji (koszty 50 do 129$)...."
129$ po przeliczniku 3zł oraz dodaniu podatku VAT dawały by kwotę około 500zł


W końcu to produkt MS a wiadomo jak jest z ich produktami.

Niech o tych opłatach za kuriera wypowie się osoba której to dotyczyło a nie powstają jakieś plotki jak w głuchym telefonie.

Zawsze jest bezpłatny numer do serwisu, tam z kimś porozmawiać i przedstawić problem. Najlepiej zapisać imię i nazwisko osoby z którą się rozmawiało. Zawsze można się powołać na tą rozmowe i tą osobę. W większości przypadków rozmowy są nagywane przez serwis.
Poszukaj także sobie wywiadu z Chrisem Lewisem, Vice President Regionów Europejskich, Wschodnich i Afrykańskich ( nie podaje na jakim innym jest forum - wpisz sobie w google ). Cytat z tamtąd: "Powtarzam, jeżeli masz jakieś problemy ze swoją konsolą, zgłoś to nam." To chyba powinno rozwiać Twoje wątpliwości.


Ja na twoim miejscu jeśli w niej nie grzebałeś oddałbym ją na gwarancji.
 

kefis

Świeżak
Świeżak
Chast masz w pelni racje kontaktowalem sie z support team microsoftu i powiedzieli mi
Pragne Pana uspokoic, iz tak dlugo jak konsola jest na gwarancji i oczywiscie nie jest konsola modyfikowana, nie bedzie Pan obarczony zadnymi dodatkowymi kosztami naprawy
Umowilem sie juz z kurierem ups na dzien jutrzejszy na odbior przesylki
Wszystkim dziekuje za pomoc a tym ktorzy maja problem podobny do mnie radze oddac konsole do serwisu microsoftu
 

Twori

Użytkownik
Użytkownik
W takim razie muszę pożyczyć od kogoś grę, i jeżeli również będą zdarzały się tę zacinki. Także wyślę konsolę do Microsoftu. Kurde dwa tygodnie konsole i już problemy:mad:
 

WReki

Użytkownik
Użytkownik
Chast masz w pelni racje kontaktowalem sie z support team microsoftu i powiedzieli mi

Umowilem sie juz z kurierem ups na dzien jutrzejszy na odbior przesylki
Wszystkim dziekuje za pomoc a tym ktorzy maja problem podobny do mnie radze oddac konsole do serwisu microsoftu
A podłączałeś konsole do XBL? To jest nielegalne bo niema polskiego XBL i jak wykryją że podłączałeś konsole do XBL to nawet z tego mogą robić problemy.

PS. M$ to M$ oni ze wszystkiego robili, robią i będą robić problemy
 

Do góry Bottom