HDD USB Save'y?

sacque

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam sformatowanego USB HDD w hpfs+ działającego na x'ie. Czy jest jakaś modyfikacja aby ten dysk zachowywał się jak oryginalny dysk?
 

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDD USB Save'y?

Witam nie wiem czy jest coś takiego, ale prośbe do Ciebie napisz mi jakim programem zrobiłeś tego formata do partycji hpfs+, jakiej pojemności masz ta partycje? Prosiłbym o jakiś opis jak zrobić tą partycje

Z góry dziękuje za pomoc.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDD USB Save'y?

Było na forum.

Xbox 360 nie ma zabezpieczeń rozpoznawania urządzeń sformatowanych w systemie HFS+.
Jest to system tworzenia partycja na komputerach z systemem MAC OS.
W Windowsie tworzy się taki dysk pod USB programem "MacDrive"
Partycje powinna być sformatowana w systemie HFS oraz HFS+.



Co do tematu:
Nie ma modyfikacji. Na porcie USB nic nie zadziała ci jak oryginalny dysk.
Musisz podłączyć pod SATA.
 

sacque

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: HDD USB Save'y?

lukiuki- dokładnie tak jak papux powiedział. 120gb

szkoda...
byłoby miło gdyby ta sytuacja zmieniła się wraz z nadejściem nowego dasha
 

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDD USB Save'y?

Ale ja mam dysk 500gb na usb i chce wykorzysatać jakąś część tego dysku tylko do ogladania filmów przez xboksa itp. Nie chodzi mi wogóle o zgrywanie gie na ten dysk za pośrednictwem xboksa lub do wykorzystania go jako dysk do save'ów idt.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDD USB Save'y?

No to sobie go normalnie podlacz pod USB i juz, xbox bedzie widzial i filmy i zdjecia i mp3...
 

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDD USB Save'y?

a właśnie że nie widzi, dysk się aktywuje, czyli się załacza ale nie jest wykrywany w konosoli
 

WReki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDD USB Save'y?

powinien być wykrywalny jako pendrive, albo dysk przenośny czy jakos tak....
 

sacque

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: HDD USB Save'y?

sformatuj w hpfs+ jakąś partycję i będzie wykrywana przez x'a
 

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDD USB Save'y?

ale tą partycje też mam sformatować tym programem MacDrive, czy jest jakiś inny lepszy??
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDD USB Save'y?

No to sobie go normalnie podlacz pod USB i juz, xbox bedzie widzial i filmy i zdjecia i mp3...
nie wszystkie urządzenia mają jasno sprecyzowany ROM rozpoznawalny przez XBOX 360.
Wpis twożony jest dopiero w sektorze rozruchowym którego niektóre pendivery oraz dyski domyślnie nie posiadają gdyż przechowują tą informacje bezpośrednio w sektorach danych początkowej partycji.

Takie urządzenia załacząsię na porcie USB XBOXA lecz nie zostaną wykryte przez konsole.

powinien być wykrywalny jako pendrive, albo dysk przenośny czy jakos tak....
Jak chcesz pomóc to udzielaj jasnych odpowiedzi... ruwnie dobrze moze zostać wyklryty jako maszynka do golenia. ;D

ale tą partycje też mam sformatować tym programem MacDrive
Nie musisz formatować całego 500GB.
Wystarczy że utwożysz z tych 500GB np: 200MB jako partycję HFS+.
Po podłączeniu dysku XBOX wykryje ci tylko partycję HFS+ a na nią normalnie z windowsa wzucasz sobie filmy, muzykę.
Windows wykryje wszystkie partycje jakie posiadasz na dysku.
 

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDD USB Save'y?

ale ja bym chciał uzyskać partycje ok 20gb pod xboksa, ale tym programem macdrive ostatnio jak robiłęm to on mi chciał cały dysk przerabiać, a jak zrobiłem innym programem odzielną partycje to macdrive nie chciał mi nowej partycji sformatować do hfs+.
 

Do góry Bottom