HDMI czy VGA?

Mr.Hankey

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Możecie mi powiedzieć czy między tymi kablami jest duża różnica? Chodzi mi o sygnał 720p. Czy jakość będzie wyraźnie lepsza niż przez component? Słyszałem, że obraz przez HDMI jest znacznie ostrzejszy, prawda to? Warto inwestować, czy lepiej pozostać przy componencie?
 

piotr5001

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

Wiadomo ze HDMI :p
bo VGA jest używany jak nie ma sie dobrego sprzętu
 

Mr.Hankey

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

Nawet przy 720p różnica między HDMI a powiedzmy componentem bądz VGA będzie mocno widoczna? Bo problem polega na tym, że potrzebuje kabel HDMI z wyjściem optycznym, a widziałem tylko jeden i to w odstraszającej cenie 150zł i nie wiem czy warto inwestować taką kasę?
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

jeśli będziesz to podłączał pod monitor to zapomnij o jakości. Na żadnym monitorze nie osiągniesz jakości dobrej jakości przez VGA gdyż te 720p to tak naprawdę przeskalowany obraz.


Sens jest wtedy jeśli posiadasz TV LCD bądź Plazme i podłączysz na HDMI to masz różnice jak niebo a ziemia.


Pragnę jeszcze podkreślić że 720p jest to rozdzielczość skalowanego obrazu nie rzeczywista rozdzielczość gier!!
 

piotr5001

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

A podajże gry są robione na 720p moge sie mylić
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

A podajże gry są robione na 720p moge sie mylić
To nie gry są robione w rozdzielczości 720 lecz system przesyłu HD READY ma taki standard.


To tak jak być film np 320x240 powiększył na cały ekran i powiedział że jest to HD bo twój monitor pracuje w 1080p. Paranoja, nie wprowadzajcie się w błąd.
Kilka gier pracuje w rzeczywistym 720p, reszta kręci się w granicach standardu DVD czyli 600p-500p.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

Co ty za bzdury gadasz. Zdecydowana wiekszosc gier (prawie wszystkie) smigaja w pelnym 720p, kilka w 1080p, a nieliczne wyjatki ponizej 720p-o czym obszernie pisza serwisy, tych gier jest bardzo malo. Obalasz teze nowej generacji? Nie osmieszaj sie.

@Mr.Hankey jesli chcesz podlaczyc x'a do monitora LCD bez kabel VGA, HD uzyskasz bez zadnych problemow i bez zadnego skalowania. Jakosc bedzie super.
 

Mr.Hankey

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

Konsola będzie podłączona pod 37' LCD bądz 50' plazme, ale oba tylko HD Ready, więc będzie 720p. Czyli warto inwestować w HDMI? Jeśli tak, to w poniedziałek kupuje.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

Jesli chodzi o telewizor to jasne, ze HDMI.
 

lukmaj

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

Polecam HDMI. Testowalem na tym samym TV Toshibie 37 cali HD Ready kabel VGA i HDMI. Na VGA byl bardziej rozmyty obraz. Bawilem sie z roznymi rozdzielczosciami i HDMI bylo zdecydowanie lepsze. Wynika to prawdopodobnie z tego ze VGA daje sygnal analogowy a HDMI cyfrowy. W HDMI masz podzial na poszczegolne piksele a w VGA tylko na ilosc linii. Ciekawostka jest ze na monitorze LCD 15 cali z rozdzielczoscia 1024x768 na kablu VGA mozna uzyskac wszystkie rozdzielczosci ktore maja 768 linii. Czyli takze 1280x768 i 1366x768.

Jesli natomiast chcialbys kupic kabel VGA to sprawdz sobie najpierw korzystajac z komputera jak Twoj TV wyswietla obraz w roznych rozdzielczosciach. Ostatnio testowalem TV SONY 37P3000 HD Ready i okazalo sie ze obsluguje max rozdzielczosc 1280x768 ale z czarnymi paskami po bokach. Na pelnym ekranie dobrze dziala tylko 1024x768 i mniejsze. W innym TV projekcyjnym 55 cali Sony 55A2000 FULL HD max rozdzielczosc na VGA to 1280x768 i tu tez rozczarowanie bo nie da sie powiekszyc ekranu tylko dookola wystepuje czarny pasek szerokosci 10cm i tak jest przy kazdej rozdzielczosci.
 

Mr.Hankey

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

Mam już ten kabel i powiem tylko, że było to rozsądnie wydane 150zł. :)
 

Michał01

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

150zł za kabel HDMI??
 

Furson

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

stary to nie było rozsądne wydane 150 zł bo kabel to kabel i czy kosztuje 30 zł czy 150 jakosc bedzie taka sama. roznica w tym ze zywotnosc takiego kabla za 150 zl jest prawdopodobnie wieksza. ale zaloze sie ze nie rypiesz na xie tyle zeby go zjechac. oczywiscie sęk w tym zeby nie kupowac zbyt tanich kabli hdmi np za 15 zł.
 

Mr.Hankey

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

Widzicie, tak to jest jak się nie czyta tematu dokładnie. Czytajcie ze zrozumieniem, a będziecie wiedzieć czemu ten kabel jest taki drogi... ::)
 

lukmaj

Użytkownik
Użytkownik
Odp: HDMI czy VGA?

Hehe ciekawe jak kabel moze sie zuzyc od samego jego uzywania :p przeciez nie plyna nim setki amper :p A tak wogole to sygnal w HDMI jest cyfrowy wiec ciężej go zaklucic w porownaniu z analogowymi wiec jakość kabla nie ma wielkiego znaczenia.

Mnie w niedalekiej przyszlosci, jak kupie telewizor LCD tez by sie przydal taki kabelek z wyjsciem optycznym dzwieku, ale poczekam az beda bardziej popularne i tansze. Narazie moze VGA wystarczy
 

clubpawlo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, ja mam następujący problem, proszę o wypowiedzi, kupiłem tv samsung 32" full hd oczywiście do konsoli. podłączam przez hdmi i podczas grania mam taki ruchomy pasek poziomy na ekranie tv, prawie nie widoczny ale można dostrzec.jeśli przełącze na kabelek AV to tego nie ma ale wiadomo obraz jest dużo gorszej jakości. telewizor obsługuje rozdzielczość 1080p więc i tak w konsoli mam ustawione, nawet jak zmienię ustawienie konsoli na niższą rozdzielczość ten wkurzający pasek również jest. Jest on zauważalny na wszystkich grach jakie gram czyli: Half life 2, colin dirt, pro evolution soccer 08. No to chyba na tyle, pozdrawiam
 

jack119

Użytkownik
Użytkownik
Kilka gier pracuje w rzeczywistym 720p, reszta kręci się w granicach standardu DVD czyli 600p-500p.
Bzdury, większość gier to 720p, te "kilka" pracuje w niższych rozdzielczościach...
 

3kilooo

Użytkownik
Użytkownik
Bzdury, większość gier to 720p, te "kilka" pracuje w niższych rozdzielczościach...
i kilka w wyższych jednak wszystkie są skalowane do 1080p bez utraty jakości.

problem rzekomego "paska" leży po stronie technicznej, może kabel, może tv a najprawdopodobniej źle skonfigurowany x's pod tv. Spróbuj też odłaczyć od tv wszystkie inne urządzenia nawet antene i w szczegulności zasilacz. problem powinien ustąpić.
 

clubpawlo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Niestety problem tego paska dalej pozostaje, odłączyłem wszystko co miałem poodłączone pod tv, zostawiłem tylko konsole. Czy może to być problem częstotliwości odświerzania ekranu? włączyłem pes08 i przyjrzałem się z bliska, doskonale to widać na murawie boiska w pesie, jest różnica w grafice pod paskiem i nad paskiem, akcja idzie za piłką i tak mniej więcej przemieszcza się ten pasek. Nad paskiem jakdyby grafika była lepsza natomiast pod paskiem bardziej rozproszona. Kabel hdmi mam nowy, raczej wykluczam jego uszkodzenie. Macie pomysły, piszcie...
 

tajson86

Użytkownik
Użytkownik
spróbuj inny kabel hdmi a jak nic nie da to tv do serwisu po to jest gwarancja,może jest uszkodzony port hdmi w tv podłączałeś jakieś inne urządzenie oprócz konsoli?
 

Do góry Bottom