IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

evox

Świeżak
Świeżak
Witam!

Mam następujący problem. Mianowicie... Chcę nagrać gierkę (kopie zapasową) i ustawiam wszystko jak w poradniku na prędkość x2.4 lub niższą a nagrywa mi z prędkością x4. Próbowałem rozwiązać problem nagrywając clonem i tak samo się dzieje. Pytanie te kierują ponieważ przechodzę Ninje Gaiden II i zawiesza mi się w 10 rozdziale na filmiku gdzie miałem chyba walczyć z bosem. Myślałem że to wina nagranej płyty ale drugą też spróbowałem wypalić i wciąż nagrało mi x4. Niestety nie mogę zejść niżej z prędkością.... Czy może ktoś z Was miał taki problem z grą Ninja Gaiden II? Albo czy wiecie co, jaki może być problem z płytami? albo może coś przestawiłem w programie? Nasuwa mi się dużo myśli ponieważ nie wiem co może być nie tak. Jeżeli ktoś się orientuje albo miał taki przypadek to proszę o pomoc.

Z całym szacunkiem dla użytkowników x360iso.org

evox
 

septem

Użytkownik
Użytkownik
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

Nie jestem do konca pewien, ale cos mi sie obilo o uszy, ze niekiedy plyty/nagrywarki maja limit minimalnej predkosci nagrywania. Jak bys podal chociaz model nagrywarki i plyte na ktorej nagrywasz... ;p
 

evox

Świeżak
Świeżak
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

Model to do końca nie jestem pewien ale pokazuje mi w komputerze że jest:TSSTcorp CD/DVDW SH-S182D SCSI CdRom Device
a płytki Verbatim. Sprawa jest tego typu że nagrywałem kiedyś na tej nagrywarce i Verbatimach z prędkością x2.4. Może jakby spróbować nagrać na Platinum?
 

redrum

Świeżak
Świeżak
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

evox napisał:
Model to do końca nie jestem pewien ale pokazuje mi w komputerze że jest:TSSTcorp CD/DVDW SH-S182D SCSI CdRom Device
Czyli samsung :) dokładnie taki model --> http://www.skapiec.pl/site/cat/3/comp/94515

Wydaje mi się że septem ma rację co do tego limitu. Też mam nagrywarkę Samsung ale model SH-S203N i jeśli wypalam na płycie Verbatim która ma np. 8x to nawet jeśli w programie ustawię na 2,4x to samo zwiększa prędkość nagrywania :/
Od kiedy to zauważyłem zacząłem kupować płyty 2,4x i teraz nie zależnie od firmy płyty wszystko mi działa dobrze.
 

Protector

Użytkownik
Użytkownik
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

Posiadam nagrywarkę LG GSA-H55L. Nagrywam zawszę płytki prędkością 4x ponieważ nagrywara nie obsługuje zapisu 2,4x. Płytka oczywiście Verbatim 2,4x. Nagrałem już tak 7 gier i wszystkie działają bezproblemowo, nie zawieszają się i nie wywala komunikatu o przetarciu szmatką. Mogę z czystym sumieniem polecić tą nagrywarkę. A płytki Verbatim 2,4x można śmiało nagrywać prędkością 4x i nic się nie stanie :)
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

TE płytki dobrze smigają nawet pod 8 x (smazone na pionku)
 

BuLi!

Użytkownik
Użytkownik
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

Protector napisał:
Posiadam nagrywarkę LG GSA-H55L. Nagrywam zawszę płytki prędkością 4x ponieważ nagrywara nie obsługuje zapisu 2,4x. Płytka oczywiście Verbatim 2,4x. Nagrałem już tak 7 gier i wszystkie działają bezproblemowo, nie zawieszają się i nie wywala komunikatu o przetarciu szmatką. Mogę z czystym sumieniem polecić tą nagrywarkę. A płytki Verbatim 2,4x można śmiało nagrywać prędkością 4x i nic się nie stanie :)
A ja nagrałem na moim H55L płytke na 2,4x i co Ty na to???
płytka zwykła SHIVAKI +DL nagrało mi z predkoscia 2,4x w imagebourn wiec wcale nie jest prawda to ze LG H55L nagrywa minimum na 4x zdaje mi sie ze duzo zalezy od płyty jak bede nagrywał nastepna płytke to zrobie screena dla niedowiarków ;]
 

rymcio1987

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

-> http://x360iso.org/index.php?topic=1594.msg12532#msg12532
Miałem ten sam problem ale z nagywarką LG H58N ;))) tak jak pisali powyżej, niektóre nagywarki nie mogą nagrywać poniżej prędkości 4X. ja kupiłem pionnera 115d za 90zł i problem z głowy ;) lecz nie powiem bo na tym LG wypaliłem około 6 gierek z prędkością 4x które do dziś chodzą ;]no ale profilaktycznie kupiłem pionka żeby wypalać 2,4x
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

rymcio1987 napisał:
-> http://x360iso.org/index.php?topic=1594.msg12532#msg12532
Miałem ten sam problem ale z nagywarką LG H58N ;))) tak jak pisali powyżej, niektóre nagywarki nie mogą nagrywać poniżej prędkości 4X. ja kupiłem pionnera 115d za 90zł i problem z głowy ;) lecz nie powiem bo na tym LG wypaliłem około 6 gierek z prędkością 4x które do dziś chodzą ;]no ale profilaktycznie kupiłem pionka żeby wypalać 2,4x
tylko niech ktoś mi powie po co je palić z prędkoścoą 2,4

chyba ze ktoś używa jakis prawie jak płyt typu platinium omega czy inny wynalazek
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

Nie każdy jest "zaawansowany" i nie każdy wie czy ma dobrą nagrywarkę... Na starym lite onie nie wypalisz na 8x więc zalecane jest nagrywać 2.4x, proste...
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

Protector napisał:
Posiadam nagrywarkę LG GSA-H55L. Nagrywam zawszę płytki prędkością 4x ponieważ nagrywara nie obsługuje zapisu 2,4x. Płytka oczywiście Verbatim 2,4x. Nagrałem już tak 7 gier i wszystkie działają bezproblemowo, nie zawieszają się i nie wywala komunikatu o przetarciu szmatką. Mogę z czystym sumieniem polecić tą nagrywarkę. A płytki Verbatim 2,4x można śmiało nagrywać prędkością 4x i nic się nie stanie :)
Wgranie nowszego fw powinno pomóc z brakiem obsługi niektórych nośników: http://www.cdrinfo.pl/bios/8031160108

Nagrałem już z kilkaset płyt Verbatim 2,4@4x na Lite-On LH-18A1H@20A1H (LL0D FB FBL EOS EOHT 6) i zero problemów ;D. Płytki pięknie się palą, jakość odczytu ~95% :)
 

Protector

Użytkownik
Użytkownik
Odp: IMGBURN i z tym związana prędkość nagrywania

Od początku mam firmware 1.05 ;)
 

Do góry Bottom