Inne płyty niż Verbatim a gry XGD3 pod LT 3.0

pingwin137

Banned
Witam mam pytanie odnośnie płyt. Płyty Verbatim w moim okręgu kosztują 6zł lecz jest możliwość zakupienia trochę tańszych typu Maxwell, Platinum itd. Czy jest to opłacalne? Jak będzie z grami typu XGD3 i ogólnie innymi grami? Moja przeróbka to LT 3.0. Czy może kupić jedną Maxwellke czy coś tego typu i spróbować na moim Iksie? Napęd LiteOn ale numeru modelu nie znam. Konsola z lipca 2009 roku, JASPER z amperażem lini 12.1A oraz HDMI. Proszę o jakąś konkretną odpowiedź :)
 
T

Turin

Guest
@pingwin137 jest jeszcze allegro.
 

Tofu212

Banned
maxelle są oki według mnie nie ma problemu z nimi ,a płyty to kwestia nagrywarki tym gorsza nagrywarka tym lepsze płyty musisz kupować
 

pingwin137

Banned
Po pierwsze nie jestem dzieckiem gdyż mam 18 lat. Chciałem tu dostać odpowiedź czy będą działać czy nie, a nie że "okradając sporo zyskam", "jest allegro". Takie wypowiedzi mnie nie interesowały. @L4mia jestem informatykiem i szczerze ci powiem że płyta nie nieszczy laseru. No bo niby jak? Chyba że ci strze w laser, albo w niego rzucasz tą płytą to tak :D. Oczekiwałem takiej odpowiedzi jak dał mi @Tofu212. Krótka i na temat. Używa OMEG i gry działają bez problemu. Jutro kupię sobie jedną MAXWELLKE i spróbuje. Jak narazie nagrałem na VERBATIMCE FIFE 12 i nie ma problemu więc co mi szkodzi spróbować? A kasę zaoszczędzoną na 10 płytach MAXWELL zawsze mogę odłożyć i zbierać np. na drugiego pada czy coś innego.
 

WSZtm

Banned
Użytkownik
Jak masz IHAS'a to możesz wypalać gry w 100 % poprawnie i w całości na wielu nośnikach, przez wgranie modyfikowanego flasha pod odpowiednie MediaID danej płyty.
Wtedy możesz zapomnieć o Verbatimach.
Teraz w górę poszła sprzedaż płyt Omega oraz Maxell.
Gdyż można na nich bezproblemowo nagrać grę w 100 % na nagrywarce LiteON IHAS.
I niczym się nie różni jakość nagrania od danych nagranych na płycie Verbatim.
A jak nie różni się to po co przepłacać ?...
 

pingwin137

Banned
iHasa mam ale niestety w wersji C co nie pozwala mi na wgranie LT MAXX. Dzisiaj kupiłem płytkę DVD+R DL PLATINUMa, jutro wypalę na nią GTA IV i zobaczę jak śmiga. Śmieszą mnie te różne mity że płyta inna niż Verbatim psuje opytkę w napędzie :D nie zaprzeczam że Verbatim jest najlepszy. Jak narazie nagrana na niej FIFA 12 sprawuje się świetnie :) śmiga aż miło, żadnych zacinek. Zobaczę jutro jak będzie z GTA IV na PLATINUMce. A może ktoś z was potwierdził ten mit że płyty innej firmy spaliły komuś laser w napędzie w Xboxie? :D
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
Po pierwsze nie jestem dzieckiem gdyż mam 18 lat. Chciałem tu dostać odpowiedź czy będą działać czy nie, a nie że "okradając sporo zyskam", "jest allegro". Takie wypowiedzi mnie nie interesowały. @L4mia jestem informatykiem i szczerze ci powiem że płyta nie nieszczy laseru. No bo niby jak? Chyba że ci strze w laser, albo w niego rzucasz tą płytą to tak :D. Oczekiwałem takiej odpowiedzi jak dał mi @Tofu212. Krótka i na temat. Używa OMEG i gry działają bez problemu. Jutro kupię sobie jedną MAXWELLKE i spróbuje. Jak narazie nagrałem na VERBATIMCE FIFE 12 i nie ma problemu więc co mi szkodzi spróbować? A kasę zaoszczędzoną na 10 płytach MAXWELL zawsze mogę odłożyć i zbierać np. na drugiego pada czy coś innego.
nie wprowadzaj ludzi w błąd - jak laser ma problem z odczytaniem płyty bo ma kiepskie odbicie pit to zwiększa intensywność co powoduje wyższą temperaturę a przez to zdecydowanie szybsze zużycie - uprzedzę Twoje kontrargumenty - miałeś PS2? jak tak to powinieneś wiedzieć jak padały tam dvd a jak nie miałeś to zapytaj kogokolwiek kto miał

iHasa mam ale niestety w wersji C co nie pozwala mi na wgranie LT MAXX. Dzisiaj kupiłem płytkę DVD+R DL PLATINUMa, jutro wypalę na nią GTA IV i zobaczę jak śmiga. Śmieszą mnie te różne mity że płyta inna niż Verbatim psuje opytkę w napędzie :D nie zaprzeczam że Verbatim jest najlepszy. Jak narazie nagrana na niej FIFA 12 sprawuje się świetnie :) śmiga aż miło, żadnych zacinek. Zobaczę jutro jak będzie z GTA IV na PLATINUMce. A może ktoś z was potwierdził ten mit że płyty innej firmy spaliły komuś laser w napędzie w Xboxie? :D
zaliczysz wymianę lasera to zrozumiesz
 

2120588

Świeżak
Świeżak
Prawdę mówiąc sam miałem dylemat, po co kupować płyty za 5 zł Verbatima, skoro mam np za 3 EMTECA.

Otóz nagrałem tylko raz na płycie EMTECA i Maxella i odradzam.

Granie w FEAR 3 było katorgą ( na płycie Emteca ) przed praktycznie każdą akcją w prawym górnym rogu pojawiało się wczytywanie, gdzie na płycie Verbatima nie dość, ze sama gra nieco szybciej się wczytywała to chodziła o wiele płynniej.

Nagrywarke mam dobrą, Pioneera, kupioną miesiąc temu, nagrywane prędkością 2.4 choć mogłem lekko użyć przynajmniej 4x.


Dlatego niema co oszczędzać 1-2 zł na płycie, skoro można dołożyć ale mieć pewność że będzie działać.

Jako ciekawostke dodam, że płyty Verbatima mają dożywotnią gwarancję dzięki technologii AZO.
 

pingwin137

Banned
Nagrałem GTA IV na płytę PLATINUMa, grałem coś około 2 godzin i żadnego problemu, żadnej zacinki nic z tych rzeczy, tekstury się szybko i fajnie ładują :) Wszystko ok także nie wiem po co mam przepłacać? Jak radzicie? Kupować te PLATINUMy skoro wszystko jest OK! czy lepiej brać jednak sprawdzone VERBATIMy?
 

megatomik

Użytkownik
Użytkownik
Ja używam platinum do wszystkich gier które nie są XGD3, a verbatimy do nowych XGD3. Inaczej mam lipę. Każdemu też tak robić polecam (ja do tego gram tylko i wyłącznie z dysku).
 

pingwin137

Banned
Ja niestety nie posiadam dysku i gram cały czas z płytki. Jak narazie wszystko działa bez problemów więc będę wypalał gry na PLATINUMach. Nie wierzę w te bajki że płyta może zniszczyć laser. Jak narazie będę kupował te PLATINUMy a jak się okaże że są problemy to VERBATIMy będę kupował bo nagrana na niej FIFA 12 działa bez problemu (tak jak GTA IV nagrane na PLATINUMce).
 

DJVahn

Użytkownik
Użytkownik
Ja dzisiaj wypaliłem MW3 na Omedze i nie dość ze działa, to jeszcze zainstalowała się na dysk i normalnie odpala (czytałem, że mając LT 3.0 i wypaloną nie w 100% grę XGD3 nie można instalować gier na dysk.. moze MW3 to wyjątek, ale ja zainstalowałem i gra normalnie pracuje z dysku i normalnie ją odpala)
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
To z verbatim`ami to taki mit tutaj chyba jest, większość go "łyka".
Ja osobiście na początku wypałem na płytach HAWK, niestety firma zrezygnowała, płyty były po 1.20zł :)
Teraz wypalam na Platinium, wszystkie gry z XGD3 mam na tych płytach (po zmianie z LT+2.0 do LT+3.0) i pare XGD2. Wszystkie gry chodzą bez problemów. Nagrałem ok. 30płyt i żadna nie poszła do kosza, teraz Platinium po 2zł kupuje. Po drodze jeszcze miałem maxell, emtec, verbatim. Wszystko jedno i to samo. Wypalam na nagrywarce Liteon Ihas 124B z LT MAX.
Btw. Kolega ma xbox`a z 2007 płyta Falcon, Napęd BenQ. Cały czas śmiga z płyty, bo nie ma dużego dysku i wszystko mu chodzi. Płyty to nie verbatimy, ale jedne z najtańszych, najwięcej Platinium i Omeg.
Pozdrawiam fanów Verbatimów :)
 

Rycha_pl

Banned
Użytkownik
biorąc pod uwagę żywotność płyt jestem w 100% przekonany do firmy Verbatim !
z doświadczenia wiem że płyty które nagrywałem 10-15 lat temu na płytach Platinium czy innym badziewiu typu Basf TDK jest dość trudno odczytać z nich dane bądź w ogóle nie działają, rozwarstwiając się czego nie mogę powiedzieć o płytach Verbatim ! które mają kilkanaście lat i wciąż chodzą jak ta lala płyta może być porysowana a i tak działa. Patrząc na to wszystko ze strony xbox'a płyty typu platinium czy też inne strasznie rzępolą w napędzie
czego nie mogę powiedzieć o Verbatimach ! Jak bym chciał zaoszczędzić to wolał bym sobie czegoś odmówić niż kupować badziewie !
 

WSZtm

Banned
Użytkownik
Już nie chodzi o jakość nagrania, tylko chodzi o żywotność płyt.
Dlatego ludzie polecają Verbatimy.
Pisałem wcześniej o tym, że na Hawkach czy Omegach jakość nagrania jest taka sama jak na Verbatimach.
Ale chodzi tu o żywotność płyty.
Omega czy Hawk po 2 latach ciągłego odtwarzania już przestanie działać, a Verbatim będzie dalej działał.

Ale nie oszukujmy się, kto gra w jedną grę codziennie 2 lata.
 

2120588

Świeżak
Świeżak
wg. mnie sporo sie zaoszczedza na "Kopiach zapasowych", wiec Verbatim.
 

Pikaczu

Użytkownik
Użytkownik
Jak nagrywacie na Omegach gry XGD3? Posiadam Ihas 124(przerobiony na 524) i ustawiłem wszystkie opcje z poradnika jak wypalać gry XGD3 i Verbatimy bez problemu się nagrywają, a gdy chę nagrać na Omedze, to przy 50% wywala błąd podczas nagrywania. Trzeba zmienić jakieś ustawienia pod Omegę? Dodam, że gry XGD2 działają bez problemu.
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Jak nagrywacie na Omegach gry XGD3? Posiadam Ihas 124(przerobiony na 524) i ustawiłem wszystkie opcje z poradnika jak wypalać gry XGD3 i Verbatimy bez problemu się nagrywają, a gdy chę nagrać na Omedze, to przy 50% wywala błąd podczas nagrywania. Trzeba zmienić jakieś ustawienia pod Omegę? Dodam, że gry XGD2 działają bez problemu.
Musisz zmienić FW pod daną płytę.
 

wielkitobi44

Użytkownik
Użytkownik
Po co tyle gadanie ja swoje gry wypalam na PLATINIUM i mam nagrywarkę zwykłą LG SUPER MULTI SECUR DISC i normalnie wypala xgd3 wczoraj wypalałem na niej gears of war 3 i na platinium naprawdę te płyty polecam.
 

JackMuzyk

Świeżak
Świeżak
móglby ktos dac linki do FW nigdzie na forum nie znalazlem..tym bardziej do Esperanzy..:/ warto by moze zauktalizowac poradnik od Adama bo jest troszke malo szczegolowy:/ dzieki :)
 

Do góry Bottom