Instalacja emulatora XBOX1 - offline

minioniu

Świeżak
Świeżak
Witam
Mam jedno maluteńkie pytanie. Proszę o wielką wyrozumiałość x 360 mam od niedawna.
Co się stanie jeśli wypale płytę w innym sys. plików, nie w FAT32. Zrobiłem tak, nagrałem ten plik na małą płytkę rw. z innym systemem plików, i jak sprawdziłem, instalator działa, ale ja boje się instalować bo nie wiem jakie są tego "konsekfencje". AAA i jeszcze jedno pytanie czy po zainstalowaniu tego tracę gwarancję i czy to potem nie przeszkodzi mi w przerobieniu konsoli. Wielkie THX za odp.
 

Dzumper

Banned
Użytkownik
@up
Emulator jest od samego M$ . A po przerobieniu i tak tracisz gwarancję więc po co się pytasz ( i nie, nie tracisz po wgraniu tego ). To ci nic nie zepsuje.
 

rybik1986

Użytkownik
Użytkownik
witam posiadlem juz dysk emulator wgralem online i jak wkaldam gry z xbox jeden pojawia sie cos takiego (ta gra na strasza konsole xbox nie jest obslugiwana na konsoli 360. Dostępna moze byc aktualizacja gry . Aby uzyskac wiecej informacji odwiedz strine www.xbox.... . Odwiedzam strone i nic tam nie moge znalesc jesli ktos wie o co chodzi prosze o pomoc... wczesniej mialem zeby wlozyc dysk pozniej zrobic aktualizacje a teraz taki komunikat:/
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Tej gry nie włączysz na konsoli jest lista gier jakie da sie odpalić nie ma ich dużo;)
 

stan7782

Świeżak
Świeżak
Witam. Mam problem z uruchomieniem gry z pierwszego xboxa. Grę kupiłem używaną z allegro. Jest to dave mirra freestyle bmx 2 w wersji pal. Specjalnie sprawdzałem przed zakupem i jest na liście kompatybilnych gier. Po uruchomieniu gry wyskoczył komunikat, że będzie potrzebny update. Ok, podpiąłem kabel, zalogowałem się do live, odpaliłem grę. Update się zainstalował, po czym pojawił się ekran powitalny pierwszego xboxa... a potem obraz zgasł. Czekał kilka minut: ekran cały czas czarny, co jakiś czas słychać mocno ścinający dźwięk (co kilkadziesiąt sekund coś tam na chwilę zabrzęczy w głośniku). Jak wcisnę start też jest dźwięk (raz) a potem dalej nic. Płyta wygląda ok. Jest kilka rysek, ale bez przesady. Nie wiem jak napęd w x360 bo staram się dbać o gry, ale na kompie nawet na starym cd-romie samsunga (w którym kiedyś wybuchła mi płyta) odczytywałem płytki 10x bardziej porysowane bez żadnego problemu. W razie czego, czy jest możliwość sprawdzenia czy płyta jest ok, bez szukania pierwszego xboxa (jakiś program na kompa)? Konsola jest w miarę nowa, nieprzerabiana, nigdy nie miałem problemu z odczytaniem płyty.

edit: w międzyczasie jak to pisałem gra chyba dobrnęła do menu głównego (a odpaliłem ją jakieś 10 minut temu!). Muzyka odtwarza się już bez żadnych ścinek, na ślepo wciskam różne przyciski i jest jakaś reakcja (dźwiękowa). Obrazu nadal brak. Może są jakieś problemy z kodekami (te ścinki dźwięku były prawdopodobnie podczas intra)? Chociaż nie tłumaczy to, czemu cały czas jest czarny ekran... Majątku niby na grę nie wydałem, ale specjalnie wszystko sprawdzałem i miała działać. A tu **** :(

kolejny edit: poradziłem sobie. xboxa mam podpiętego pod monitor 22" (1680x1050). Najwidoczniej gra nie obsługuje rozdzielczości panoramicznych, bo po zmianie rozdziałki w dashu i zaznaczeniu, że ma to być 4:3 wszystko działa idealnie. Ciekawe, czy we wszystkich grach jest taki problem? Piszę to wszystko, bo może ktoś będzie miał kiedyś podobny problem do mojego...
 

keksxd

Użytkownik
Użytkownik
moj problem jest taki, przy kliknieciu na continue wychodzi do dasha ?!!? i ta wersja 3mb i ta 12mb
default.xex
nagrywalem na plycie wielonagraniowej dvd i cd czy to mzoe byc tego wina ?
edit
na zwyklej cd tez nie dziala :(
mam najnowszego dasha ?!
pena niemam, na fonie nie dziala (pewnie dlatego ze automatycznie towrzy na karcie pamieci folder private)

dodam tez ze nie uruchomila sie mi automatycznie instalacja, musailem kliknac na otowrz gre ? mzoe dlatego ze mam ustawione autoodtwarzanie na nie ?
 

raztt

Świeżak
Świeżak
bardzo dobry poradnik ;)
 

lewar44

Użytkownik
Użytkownik
dzieki za pomoc działa
 

Daniel1979

Użytkownik
Użytkownik
Uczestniczyłem w dyskusji w innym temacie , lecz postanowiłem w tym również o tym napisać , bo widzę , że ludzie mają tutaj też takie problemy co ja miałem.

Jeśli nie działają Tobie gry z X1 na swoim X360 , mimo instalowania różnych emulatorów (dlatego bo dysk w konsoli był wymieniony i niestety nie do końca dobrze przeniesione dane z oryginału.), możesz rozebrać obudowę dysku (no chyba , że masz transfer kit) i podłączyć go do lapa , PC , to pobierz:
1. Partition 2
2a.Xplorer360 Beta5 jeśli masz 20Gb dysk
2b.Xplorer360 Extreme 2 jak masz 120GB
2c.Xplorer360 250GB jak posiadasz 250 GB , przypuszczam , że ten i tak działa ze wszystkimi dyskami.
3. Najnowszy emulator.

Szkoda , że nie można zainstalować gier na dysku.

OPIS:

1. Podłącz dysk z konsoli do PC , lapa , może być przejściówka USB SATA , bądz Transfer Kit.
2. Uruchom Windows XP (nie wiem czy na wyższych działa).
3. Uruchom Xplorer360 , następnie DRIVE \ OPEN \ HARDRIVE OR MEMCARD. Pokażą się PARTYCJE. Ja miałem wszystkie 3 , tzn 0,2,3 , z tym , że w 0 i 2 nic mi nie pokazywało. 0 i 3 nas nie interesuje.
4. Następnie DRIVE \ RESTORE PARTITION 2 i wiadomo.....
5. Poskręcać dysk i do konsoli. Można jeszcze wgrać najnowszy , nie wiem czy najlepszy , EMULATOR

Od siebie dodam jeszcze , że gry mogą być z LayerBreak - 1913776 jak i 1913760 , przynajmniej tak mi się wydaje , bo nagrywałem tą samą gre 4 razy z takim i takim LayerBreak i wszystkie działają.

EDIT
Po konsultacji z dirk'iem doszliśmy do takiego wniosku , że jednak LayerBreak ma wynosić 1913776 , bo inaczej wystąpią problemy z odczytaniem drugiej warstwy płyty.

Jeszcze jedno. Jeśli masz podłączony kabelek od netu i konsola pyta co chwile czy aktualizować (ja mam 9199 , przy załączeniu konsoli i gry 2 razy pyta) to przy włączeniu gry z X1 zostanie Tobie na logo X1 i tyle.
 

foxwsp

Świeżak
Świeżak
U mnie niestety to nie dziala. Aktualizacja sie wgrala, ale jak wkladam plytke z gra do napedu to jest odczytywanie i potem tylko otworz naped...
Nagrywalme z dobrym layerem gra to GTA SA ktora ma pasowac bo sprawdzalem... juz nie wiem od czego to zalezy
Nowy Dash, mam dysk 20GB oryginalny . Dysk byl dokupiony do konsoli, moze to ma znaczenie .
 

bdmg

Świeżak
Świeżak
Ja tez mam problem ze wsteczna kompaktybilnoscia.
Otoz gierki mam dobrze wypalone.. chodzily na kazdym firmware .. lecz wczoraj zrobilem aktualizacje do lt+ 1.1 ( wg opisow ten obsluguje xbox1)
I kicha... otworz naped to jedyne co widze po wlozeniu dysku ...
Jakis pomysl?
 

nadrat24

Użytkownik
Użytkownik
Przy wszystkich tak masz czy tylko na tych z xboxa 1?
 

tracer44

Banned
można ReUP emulatora (najnowszej stabilnej wersji) ?
 

pegazus69

Użytkownik
Użytkownik
moze nagrywasz na plyte w multisesji albo na dvd - wtedy konsola ich chyba nie czyta.

a ja mam cos takiego ze jak zainstalowałem tę aktualizację to klocek mi sie nie restartowal tylko bylo napisane ze sie zaktualizowal dalem continue i konsola wrocila do dasha i nara ci chłopie. czy to normalka??
Mam tak samo czy to normalne? nie dostałem żadnego komunikatu, że się zainstalowało ani nic. Daje continue i wraca mi do dasha...
 

1929190

Świeżak
Świeżak
Proszę o re-up najnowszej wersji emulatora.
 

foxwsp

Świeżak
Świeżak
Tylko gry z xboxa 1
 

Tata

Świeżak
Świeżak
Ktoś mógł by poprawić linka albo podać nowy link do najnowszej wersji emulatora.
 

fkrsz

Banned
Mam pytanie a czym jest w ogóle tenemulator ?

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6030X przy użyciu Tapatalka
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Możesz grać w gry z pierwszego Xboxa.
 

Do góry Bottom