Internet w Xbox One

damian885

Świeżak
Świeżak
Witam....
Mam takie proste pytanko. Ostatnio podłączyli mi neta z Orenga ( światłowód 300mb/s) i chciałbym się dowiedzieć czy Xbox w ogóle obsługuje taką prędkość?? Przy podłączeniu kablem w ustawieniach sprawdzałem prędkość i pokazało mi: 128mb/s natomiast gdy pobierałem grę ( World of tanks) to pobierała się z prędkością kolo 55mb/s potem spadło do 30mb/s , i tak sobie skacze. Światłowód jest podciągnięty prosto do FunBoxa od orenga. Podłączenie było jak już wspominałem, kablem wiec nie powinno być żadnej starty po drodze. Mam wiec parę pytań:
1. Dlaczego skoro po teście neta pokazalo 128 mb/s to gra pobiera sie 30-50 mb/s?
2. Jaką Xbox ma kartę sieciowa w sroodku? jaka predkosc max moze osiagnac po kablu i jaka po wifii?
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
1. Zaloguj się na FuBoxa i zobacz jakie masz ustawienia. Możliwe że masz coś ustawione co blokuje , po 2 jak robisz speedtesta to łączy się na servery MS. A nie do najbliższego lokalnego.

2. XBOX one posiada kartę DUALBAND Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct i Gigabit Ethernet.

I nie Orenga a Orange :)
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
2. Jaką Xbox ma kartę sieciowa w sroodku? jaka predkosc max moze osiagnac po kablu i jaka po wifii?
Karta 5Ghz.

1. Dlaczego skoro po teście neta pokazalo 128 mb/s to gra pobiera sie 30-50 mb/s?
Dlatego że w tym momencie serwery MS tylko Ci na tyle pozwoliły.

( światłowód 300mb/s)
I zapewne magiczne słowo ''DO'' 300Mb Na kompie w teście ile masz?
 
Ostatnia edycja:

damian885

Świeżak
Świeżak
Karta 5Ghz.


Dlatego że w tym momencie serwery MS tylko Ci na tyle pozwoliły.


I zapewne magiczne słowo ''DO'' 300Mb Na kompie w teście ile masz?
Ta "Do" 300Mb, ale zapewniali ze przy światłowodzie bedzie te 300Mb. W moim lapku jest slaba karta po wifi 38mb po kabu 100 pare. Ale jak instalowali tona swoim lapku zrobili tesy na speedtest i bylo 307 mb/s
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ta "Do" 300Mb, ale zapewniali ze przy światłowodzie bedzie te 300Mb. W moim lapku jest slaba karta po wifi 38mb po kabu 100 pare. Ale jak instalowali tona swoim lapku zrobili tesy na speedtest i bylo 307 mb/s
Stary możesz mieć i pierdyliard mb a i tak odbierzesz z taką prędkością na jaką pozwoli serwer docelowy, dlatego zawsze mam bekę z klientów zamawiających 100 mb up, bo im Internet wolno chodzi.
 

damian885

Świeżak
Świeżak
Stary możesz mieć i pierdyliard mb a i tak odbierzesz z taką prędkością na jaką pozwoli serwer docelowy, dlatego zawsze mam bekę z klientów zamawiających 100 mb up, bo im Internet wolno chodzi.[/QUOT
1. Zaloguj się na FuBoxa i zobacz jakie masz ustawienia. Możliwe że masz coś ustawione co blokuje , po 2 jak robisz speedtesta to łączy się na servery MS. A nie do najbliższego lokalnego.

2. XBOX one posiada kartę DUALBAND Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct i Gigabit Ethernet.

I nie Orenga a Orange :)
Czyli jakie prędkości udzwignie?? Sorki ze sie powtarzam ale nie znam sie na tym za bardzo. Tzn ze zarówno po kablu jak i po wifi powino byc te 300mb/s?? i trzeba cos pogrzebac w ustawieniach??
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik

Jeszcze raz napisze , możesz mieć po kablu na PC te 300 , ale tutaj speedtest idzie do serverów MS , to zależy jak bardzo one są obciążone, po 2 czy masz otwarty NAT ?? Porty masz odblokowane ?

Luknij speedtest na laptopie przez www po wifi i na sztywno.
 

Do góry Bottom