Xbox One Internet

Ceuzi

Świeżak
Świeżak
Witam, mam konsolę Xbox one S i chciałem aby mój internet leciał po kablu, lecz mi nie wykrywa gdy go podepnę. Z góry dziękuję.

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Wiesz, że kabel z drugiej strony też musi być gdzieś wpięty? Najlepiej w jakieś urządzenie sieciowe typu router/switch/modem.
Poza tym przydałoby się więcej szczegółów, co tak właściwie zrobiłeś poza podpięciem. Czy coś ustawiałeś w konsoli, czy wcześniej było ustawione Wi-Fi, czego ci właściwie nie wykrywa, itp.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Usuń połączenie wi-fi, tam trzeba kliknąć zapomnij sieć czy jakoś tak.

No chyba że tobie chodzi o to by konsola udostępniała internet po kablu, tak się nie da.

Ceuzi

Świeżak
Świeżak
Wiesz, że kabel z drugiej strony też musi być gdzieś wpięty? Najlepiej w jakieś urządzenie sieciowe typu router/switch/modem.
Poza tym przydałoby się więcej szczegółów, co tak właściwie zrobiłeś poza podpięciem. Czy coś ustawiałeś w konsoli, czy wcześniej było ustawione Wi-Fi, czego ci właściwie nie wykrywa, itp.
Jest podpięty do routera, nic nie ustawiałem. Po podpięciu kabla od routera do Xboxa nie łączy mnie z siecią.

Ceuzi

Świeżak
Świeżak
Usuń połączenie wi-fi, tam trzeba kliknąć zapomnij sieć czy jakoś tak.

No chyba że tobie chodzi o to by konsola udostępniała internet po kablu, tak się nie da.
Mam usunięte wi-fi

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
To spróbuj ustawić sieć, ma być wybrana po kablu, i adres ustawiany automatycznie z DHCP, a nie ręcznie.
Sprawdź też czy w routerze świeci się dioda informująca, że kabel wpięty w port. Co pozwoli ustalić czy jest fizyczne połączenie pomiędzy konsolą a routerem.

Ceuzi

Świeżak
Świeżak
To spróbuj ustawić sieć, ma być wybrana po kablu, i adres ustawiany automatycznie z DHCP, a nie ręcznie.
Sprawdź też czy w routerze świeci się dioda informująca, że kabel wpięty w port. Co pozwoli ustalić czy jest fizyczne połączenie pomiędzy konsolą a routerem.
Już rozwiązałem problem. Dziękuję.

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
To napisz co zrobiłeś. Tym sposobem inna osoba szukająca rozwiązania swojego problemu trafi na takie potencjalne rozwiązanie.

Ceuzi

Świeżak
Świeżak
To napisz co zrobiłeś. Tym sposobem inna osoba szukająca rozwiązania swojego problemu trafi na takie potencjalne rozwiązanie.
Zmieniłem wejście kabla z LAN3 na LAN 1, tyle.

Do góry Bottom