Jak ją wyczyścić?

matiprv

Użytkownik
Użytkownik
Witam!
Mam problem włożyłem do napędu grę, która nie miała ani jednej ryski i chciałem przestawić xboxa z pozycji pionowej na poziomą i nagle wyskoczył błąd, że płyta jest porysowana. Wyciągam płytę a na niej jedna wielka okrągła rysa.
Czy to wina tego że chciałem przestawić xboxa? jeśli tak to czy da się wyczyścić płytę?
Z góry dzięki za odpowiedź
 

Marcin*

Banned
porysowala sie poniewaz NIGDY nie mozna zmieniac pozycji x'a kiedy plyta jest w srodku, mozesz plyte oddac do renowacji za 10 zl jesli da sie ja odratowac to odratuja ja
 

matiprv

Użytkownik
Użytkownik
to pirat więc kosztuje 10zł.
Nie da się samemu wyczyścić?
 

Dzejkob

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli jest to rysa to chyba proste że nie da się samemu "wyczyścić"
 

Marcin*

Banned
to ja pirat to wypal sobie nowa
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Szlifierka kątowa i po klopocie
Polecam twojej głowie bliskie spotkanie z młotkiem lub ścianą , może pomoże ...
 

maclogan

Banned
Użytkownik
no i co obrazasz innych uzytkownikow ja to sprawdzalem i dziala "foch"
Ja mój sposób też sprawdzałem i też działa ... na takich jak TY .
 

matiprv

Użytkownik
Użytkownik
Problem w tym że nie mam gry na dysku kompa. Gre kupiłem od kolesia który mi przerabiał konsole
 

japon25

Użytkownik
Użytkownik
poszukaj w google jest sporo sposobów na pozbycie się rys .
 

wasilijzajcew89

Użytkownik
Użytkownik
nie ma zadnego sposobu na tego typu zarysowanie na powierchni plyty cd jedyne co ci zostaje to sciagnac i wypalic nowa i po klopocie
 

errorek3

Użytkownik
Użytkownik
ciesz sie ze to pirat, bo inaczej nawet 100 mogla sie pojsc je... taplac w blocie :D
 

japon25

Użytkownik
Użytkownik
z tego forum już raczej nie ściągnie . szkoda
 

matheok

Banned
Płyta nie ważna. Sprawdź lepiej inne płytki czy uszkodziłeś napędu. I skonsultuj sie z lekarzem, gdy bedziesz miał zamiar znów wykonać taki manewr:)
 

japon25

Użytkownik
Użytkownik
trochę wyrozumiałości dla chłopaka , każdemu mogło się zdarzyć . na następny raz będzie wiedział że tak się nie robi
 

matheok

Banned
każdemu może sie zdarzyć, ale następnego razu może nie być. Problem polega na tym, że on nie wie, w czym popełnił błąd:) A jest to dosyć poważny błąd
 

Do góry Bottom