Jak podłączyć konsolę do monitora wraz z dzwiękiem 5.1

zbigz

Świeżak
Świeżak
Witam
Chciałbym podłączyć Xbox One do monitora LG FLATRON W2343T tak aby był obraz i dzwięk.
Monitor ma wejście DVI-D i VGA, aczkolwiek wolałbym podłączyć się pod cyfrowe wejście DVI-D.
Nie interesuje mnie stereo headset adapter.

Czy można wyciągnąć z HDMI kabel audio i DVI-D?
Jak nie to w jaki sposób można to rozwiązać?
 

JeDaj

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz mieć dźwięk z monitora, który nie ma głośników? W dodatku chcesz dźwięk 5.1? Przykro mi, ale to nie jest możliwe.
Jeśli dźwięk masz zamiar puścić na inny odbiornik, to możesz zrobić to tak:
obraz na monitor możesz spokojnie puścić kablem DVI-HDMI (pierwszy lepszy kabel z Allegro). Dźwięk możesz wyprowadzić z konsoli kablem optycznym na urządzenie, które obsługuje 5.1 (amplituner, headset 5.1, itp.).

Osobiście mam takie właśnie połączenie konsoli z monitorem. Obraz leci na monitor a dźwięk na turtle beach x41.
 

Slejd

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miałem identyczny problem. Tak jak kolega wyżej napisał obraz puść kablem DVI-HDMI, a jeśli chodzi o dzwięk to polecam zamówić konwerter DAC i podłączyć głośniczki.
 

JeDaj

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli kolega skorzysta z konwertera, to utraci możliwość dźwięku 5.1 i będzie miał tylko stereo.

@zbigz napisz do czego chcesz podłączyć dźwięk, będzie łatwiej doradzić czego ewentualnie potrzebujesz.
 

Do góry Bottom