Jak podpiąć dysk z x360 do PC. Otwieranie obudowy. Archiwizacja danych itp.

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Da sie naprawić, hexem troche zabawy

Chrispotter

Świeżak
Świeżak

strusic

Użytkownik
Użytkownik

Chrispotter

Świeżak
Świeżak
Dzięki potrzebuję jeszcze HDDSS.bin do FUJITSU MHY2120BH.

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj po prostu samym mhdd może to co da

czarnyBP

Świeżak
Świeżak
posiada moze ktos hdss.bin do dysku hitachi 20 gb.

wojtekj

Świeżak
Świeżak
ja na allegro widziałem takie cuda co się podłącza do dysku i do kompa. może to to ?

Yetan

Użytkownik
Użytkownik
Ma ktoś może HDDSS.bin do oryginalnej Toshiby 60GB?

ils

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam wszystkich i już na wstępie napiszę że mam dobrą wiadomość :D wszyscy ci którzy podpieli swoj dysk z xboxa do peceta, zrobili co chcieli zrobic (w moim przypadku byl to update forzy 3) a nastepnie podlaczyli dysk spowrotem do xboxa po czym chwycili sie za glowe bo dysku nie wykrywało, nie musza sie zbytnio martwic, poniewaz znam rozwiazanie. Uzyłem wujka google i znalazlem na jakims anglojezycznym forum tutoriala --> Fix / Restore original 20/60/120 GB HDD after Xplorer ruins it
Podzielony jest na 3 czesci, w moim przypadku uzylem drugiego, bardzo prostego, sciagamy program HDDGURU > Software > Mhdd > Mhdd32ver4.6iso.zip rozpakowywujemy, nagrywamy plik .iso na plyte cd (np. imgburn ktorego uzylem) restartujemy kompa, wchodzimy do biosa, ustawiamy first boot device na CD-Rom, zapisujemy konfiguracje i czekamy na rozruch plyty przy uruchamianiu systemu. Reszty mi sie nie chce tlumaczyc, wszystko jest jasno napisane, nie potrzebna super znajomosc angielskiego

1. Connect your original 20GB drive to the PC.
2. Start your PC up and in your BIOS make sure you select boot from CD first.
3. Restart the PC booting off the MHDD bootable CD.
4. If MHDD doesn't start automatically for you, or you're using a USB Boot disk type: MHDD and press enter
5. MHDD will identify hard drives connected to your PC. for example, for me it identified:
3. FUJITSU MHV2020BH 0093002C NWxxxxxxxxxx 39,067,967
6. Enter the number corresponding to your xbox 360 HDD and press Enter. (in my case number 3)
7. You will now get to a blue prompt:
MHDD>
Type: NHPA (and press Enter)
8. Do you want to set Native LBA address (y/N)? - type: Y
9. Native Maximum LBA address: 39070079 Continue (y/N)? - type Y (these values will be different on 60GB and 120GB drives)
10. You will get the following message:
Fail. Try to re-power HDD.
Done.
11. Unplug the power cable from your xbox 360 hdd
12. wait 10 seconds
13. Plug the power cable back in.
14. Type NHPA (and press Enter)
15. Do you want to set Native LBA address (y/N)? - type: Y
16. You will get the following message:
Working ...
Done.
17. Now unplug your power and data cables from your xbox 360 HDD (in that order: first power cable, then data cable) and connect the HDD to your xbox 360.

Mam nadzieje ze chociaz komus to pomoze, ja bardzo sie cieszylem z udaje operacji bo czarne mysli o kupnie nowego dysku mnie nachodzily ... POWODZENIA !

ps. dodam ze moj dysk to hitachi 60gb, tutorial jest niby z uzyciem 20gb dysku fujitsu, ale na hitachi tez działa

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Kilka postów wyżej dałem poradnik do tego samego tylko po polsku ;)

Dawid Gołuzin

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam! To mój pierwszy post na forum. Moja sytuacja jest dosyc nietypowa. Mianowicie Xbox został przewrocony podczas gdy uruchomiona była gra z dysku twardego. Po tym incydencie konsola nie może odczytać z niego danych. Konsola widzi dysk, ale jako niesformatowany. Jak sie łatwo domyślić na dysku jest wiele bezcennych dla mnie sejwów. Postanowiłem wiec podpiąć dysk do kompa i za pomocą USB Xtaf zgrac wszystkie dane a potem je odtworzyć z powrotem na dysku (dysk podlaczam do laptopa przez specjalna przejsciowke SATA=>USB, nie mam innej mozliwosci). I teraz moje pytanie, ktorej opcji w tym programie uzyc zeby moc potem zgrac wszelkie dane w nienaruszonej formie z powrotem na dysk? Wybaczcie jeśli pytanie jest w złym dziale, wydaje mi sie ze tu najbardziej pasuje ;). Z góry dzięki za pomoc!

ziomalek199229

Użytkownik
Użytkownik
gdy chce zrobic folder to wykakuje mi blad dysk .jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl pomoze mi ktos

sadomaso02

Użytkownik
Użytkownik
będzie działał w xboxie dysk 3,5 z podłączonym zewnętrznym zasilaniem ?

Psychol324

Użytkownik
Użytkownik
Czyli np. takie DLC Fallout: New Vegas które nie jest na płycie to zainstaluję na dysk tym sposobem tak?

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Tak, ale raczej nie będzie działać jeśli nie masz jtag albo rgh.

ZombaL

Użytkownik
Użytkownik
Tutorial 2: Removing the HPA without altering data (use this tutorial if your data is still intact however your 360 doesn't see the disk)
1. Connect your original 20GB drive to the PC.
2. Start your PC up and in your BIOS make sure you select boot from CD first.
3. Restart the PC booting off the MHDD bootable CD.
4. If MHDD doesn't start automatically for you, or you're using a USB Boot disk type: MHDD and press enter
5. MHDD will identify hard drives connected to your PC. for example, for me it identified:
3. FUJITSU MHV2020BH 0093002C NWxxxxxxxxxx 39,067,967
6. Enter the number corresponding to your xbox 360 HDD and press Enter. (in my case number 3)
7. You will now get to a blue prompt:
MHDD>
Type: NHPA (and press Enter)
8. Do you want to set Native LBA address (y/N)? - type: Y
9. Native Maximum LBA address: 39070079 Continue (y/N)? - type Y (these values will be different on 60GB and 120GB drives)
10. You will get the following message:
Fail. Try to re-power HDD.
Done.
11. Unplug the power cable from your xbox 360 hdd
12. wait 10 seconds
13. Plug the power cable back in.
14. Type NHPA (and press Enter)
15. Do you want to set Native LBA address (y/N)? - type: Y
16. You will get the following message:
Working ...
Done.
17. Now unplug your power and data cables from your xbox 360 HDD (in that order: first power cable, then data cable) and connect the HDD to your xbox 360.

U mnie ta metoda zadzialala elegancko na dwoch dyskach i nietrzeba bylo wylaczac i wlaczac dysku ponownie.

paaczek

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Piszę, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na forum na moje pytanie. Podpinam dysk pod kompa metodą z pierwszego postu w celu zgrania savów. I teraz tak odpalam Xplorer360_extreme2 daje drive->open->harddrive or memcard... po czym program chwilę myśli i wywala błąd :

daje ok i mam

jak widać na screenie nie ma partition3.
Domyślam się że dysk jest najpewniej uszkodzony i tutaj moje pytanie czy da się jakoś odzyskać savy w takiej sytuacji? Dodadm jeszcze, że konsola z podpiętym dyskiem zawiesza się na ekranie powitalnym z logiem xbox.

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
uzyj bufalo party explorer czy jakoś tak

paaczek

Użytkownik
Użytkownik
Użyłem tego programu, który podałeś i się udało, co prawda nie wszystkie savy bo zaczęło wywalać błędy crc, ale te na których mi zależało udało się uratować ;) Co ciekawe Partu Buffalo w wersji 2.0.0.9 od razu wywalał krytyczny błąd CRC i nie było dostępu do savów jedynie do edytora avatarów, a wersja 1.0.0.3 elegancko wszystko odczytała i dopiero przy kopiowaniu na dysk PC wywaliła parę błędów CRC, savy skopiowane na pendriva Horizonem i później na nowy dysk w konsoli działają :) Wielkie dzięki za pomoc.

Wojtas7507

Użytkownik
Użytkownik
Czy oryginalny dysk z Fata 120GB będzie działać w PC? Czy można go w jakiś sposób sformatować na format FAT32 lub NTFS ?

Do góry Bottom